Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Manažeři v ohrožení. Strašák jménem civilizační choroby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lidské tělo má značnou schopnost adaptace na vlivy zevního prostředí. Umožňuje ji stresová reakce, tj. vznikne-li nějaký podnět, člověk je mobilizován ke svalové činnosti. Svalová činnost míří k eliminaci podnětu - buď k útoku, nebo k útěku. Tato reakce umožnila v minulosti savcům přežít civilizační choroby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Manažeři v ohrožení! Strašák jménem civilizační choroby

V průběhu vývoje člověk přestal používat k eliminaci podnětu svalovou práci, neboť podněty se v současnosti odehrávají v psychické sféře. Stresová reakce však existuje stále. Je vývojově velmi stará, tělo moderního člověka se jí nedovedlo ve změněných podmínkách přizpůsobit.

V reakci na podnět se organismus nadále připravuje k tomu, že použije fyzickou sílu - proto vyplavuje do krve tuky a cukry jako metabolické palivo pro svaly, zvyšuje krevní tlak a srdeční frekvenci, mění prokrvení jednotlivých orgánů tak, aby nás připravil k útoku či útěku.

Pokud svalovou činnost neprovedeme a zůstaneme pouze u psychické sféry, jsme u původní příčiny každé civilizační choroby.

Příznaky nastupující civilizační choroby

Jedním z velmi aktuálních problémů firem a jejich vedoucích pracovníků je v současné době každodenní kumulace stresu a stresových situací.

Většina manažerů pracuje pod tlakem a jejich životní styl zahrnuje snad všechny rizikové faktory vedoucí ke vzniku civilizačních chorob: vedle neustálého stresu a enormní psychické zátěže je to nedostatek volného času a v jeho důsledku pak i nedostatek pohybu, sedavý způsob života, nadměrné užívání kávy či nikotinu, nepravidelná strava a podobně.

Snížená chuť k životu, celková únava, nechuť k aktivnímu odpočinku či snížení sexuálních potřeb jsou některé z příznaků nastupující „civilizační choroby.“

Udělejte si čas na vyšetření

Téměř všechny civilizační choroby patří přitom do skupiny onemocnění, kterým lze snadno předcházet nebo je vhodně léčit. Zde však narážíme na další problém manažerů: nedostatek času na docházení k lékaři, dlouhá čekání na nejrůznější vyšetření, cestování na specializovaná pracoviště a podobně.

Komplexní screening se liší od běžných preventivních prohlídek především specifickou sestavou v jednom okamžiku prováděných vyšetření a diagnostickou výtěžností, tedy skutečným výsledkem pro pacienta.

Manažeři v ohrožení! Strašák jménem civilizační choroby

Udělejte si čas na vyšetření

Podstatnou předností tohoto vyšetření je fakt, že všechna vyšetření se provádějí v jeden den v rámci Kliniky GHC, kdy klient přechází z jednoho vyšetření na druhé, aniž by opustil budovu kliniky. Klient je na dobu trvání komplexního screeningu ubytován na pokoji kliniky, kde je pro něj po základních laboratorních testech připravena snídaně a v druhé polovině screeningu pak také oběd.

Výstupem je rozsáhlá zpráva vypracovaná specialisty, kteří vyšetření prováděli. Tato zpráva je klientovi odprezentována interním lékařem v termínu, který si klient po dohodě s lékařem vybere. Během prezentace nejde pouze o zhodnocení dosažených výsledků a zhodnocení aktuálního stavu, ale především o vytvoření ideálního schématu zdravotní péče pro eliminaci případných rizik.

Komplexní screening je pro každého, kdo chce pečovat o svůj zdravotní stav, obcházet civilizační choroby a žít život v nejvyšší kvalitě.

Klinika GHC Praha

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Najdete na iDNES.cz