Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maledivy. Země slunce a ráj na zemi uprostřed oceánu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud navštívíte Maledivy, poznáte nejkrásnější pláže a nejluxusnější hotely světa. A to za překvapivě nízké ceny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Siam Travel | foto: Siam Travel

Maledivy jsou zemí slunce a ráj na zemi. Rozkládají se v Indickém oceánu a jsou tvořeny tisíci korálových ostrůvků, jejichž břehy jsou omývány křišťálově průzračnou vodou. Exotickou atmosféru doplňuje azurově modré nebe bez jediného mráčku, nádherné pláže poseté jemným bílým pískem, všudypřítomnými kokosovými palmami a pestře kvetoucími nádherně vonícími keři. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro dovolenou, a to prakticky po celý rok.

Maledivy leží jihozápadně od Srí Lanky a jižně od území Indie. Zaujímají rozlohu 90 000 km2 a skládají se z 1190 malých ostrůvků, z nichž je však obydleno pouhých 220. Souše tvoří pouze jedno procento rozlohy a vyčnívá maximálně 2,5 metru nad mořskou hladinu. Maledivy jsou tak nejplošší zemí světa. Žije zde přibližně 300 000 obyvatel různého etnického složení.  Asi čtvrtina z nich pobývá přímo v hlavním městě Male, svou rozlohou nejmenším hlavním městě na světě.

Úředním jazykem je dhivéhština, v resortech je běžně užívaný i druhý úřední jazyk - angličtina. Jako státní náboženství je uzákoněn islám, který zde od 16. století začali šířit Arabové. Největším zdrojem příjmů je pro Maledivy cestovní ruch (plné tři čtvrtiny ho tvoří turisté z Evropy). Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Hojně navštěvovány jsou také Lhavian Atol, Kaafu Atol nebo Niladhe Atol.

Maledivy se mohou pyšnit teplem po celý rok

Infinity Pool

Siam Travel

Maledivy se nacházejí poblíž rovníku, což zaručuje stálé, celoročně teplé klima. Po celý rok se průměrné denní teploty pohybují mezi 30 a 32 stupni Celsia. Teplota vody kolem 27 stupňů. Příjemné klima zaručuje neustálý jemný vánek. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, na kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Na Maledivách je něco přes 100 hotelů a nové se vzhledem k poptávce stále otevírají. Z tohoto velkého množství si může vybrat každý podle svých představ a především podle ceny. Oblíbená jsou letoviska s plážovými a vodními chatkami, což poskytuje návštěvníkům opravdové soukromí. Ostrovy jsou ideálním místem nejen pro odpočinek a relaxaci, ale je zde i mnoho možností aktivního odpočinku.

K nejoblíbenějším patří vodní lyžování, windsurfing, plachtění, projížďka na skútru nebo plachtění na katamaránu. Hrát je tu možné různé míčové hry, golf, tenis aj. Všechny turistické ostrovy disponují bohatou nabídkou služeb sportovního vyžití, s možností vypůjčení si kompletního sportovního vybavení.

Výjimkou není ani přítomnost plně vybavených potápěčských škol. Pokud navštívíte Maledivy, dopřát si můžete i výlet lodí či relaxaci v sauně, na masáži nebo v salónu krásy. Můžete také posedět v některé z restaurací nebo v baru, zatančit si na diskotéce nebo zajít do internetové kavárny případně do knihovny.

Water Villa with Jacuzzi

Siam Travel

Hlavní město Male přiláká všechny milovníky historických památek, starobylých domů a spletitých uliček. K nejvýznamnějším památkám města patří nejcennější mešita na světě - mešita Hukuru Minskiy, která pochází ze 17. století.

K dalším architektonickým velkodílům patří palác Mulee-aage, bývalé sídlo sultána Shamsuddeena III. Příjemně strávené chvíle můžete prožít i v palácové zahradě.

Maledivy jsou skutečným rájem na zemi

Místní obyvatelé jsou velmi příjemní a přátelští a vždy turistům vychází maximálně vstříc, zejména pokud mohou představit svoji krásnou zemi, která nese jméno Maledivy. Dovolená strávená na Maledivách tak nejen okouzlí, ale je skutečným rájem na zemi.

Více informací o Maledivách najdete nawww.siamtravel.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Nudí vás různé "profláklé" dovolenkové destinace, kde jsou kolem vás desítky jiných turistů, a vy při čekání na atrakce...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Najdete na iDNES.cz