Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maledivy. Země slunce a ráj na zemi uprostřed oceánu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud navštívíte Maledivy, poznáte nejkrásnější pláže a nejluxusnější hotely světa. A to za překvapivě nízké ceny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Siam Travel | foto: Siam Travel

Maledivy jsou zemí slunce a ráj na zemi. Rozkládají se v Indickém oceánu a jsou tvořeny tisíci korálových ostrůvků, jejichž břehy jsou omývány křišťálově průzračnou vodou. Exotickou atmosféru doplňuje azurově modré nebe bez jediného mráčku, nádherné pláže poseté jemným bílým pískem, všudypřítomnými kokosovými palmami a pestře kvetoucími nádherně vonícími keři. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro dovolenou, a to prakticky po celý rok.

Maledivy leží jihozápadně od Srí Lanky a jižně od území Indie. Zaujímají rozlohu 90 000 km2 a skládají se z 1190 malých ostrůvků, z nichž je však obydleno pouhých 220. Souše tvoří pouze jedno procento rozlohy a vyčnívá maximálně 2,5 metru nad mořskou hladinu. Maledivy jsou tak nejplošší zemí světa. Žije zde přibližně 300 000 obyvatel různého etnického složení.  Asi čtvrtina z nich pobývá přímo v hlavním městě Male, svou rozlohou nejmenším hlavním městě na světě.

Úředním jazykem je dhivéhština, v resortech je běžně užívaný i druhý úřední jazyk - angličtina. Jako státní náboženství je uzákoněn islám, který zde od 16. století začali šířit Arabové. Největším zdrojem příjmů je pro Maledivy cestovní ruch (plné tři čtvrtiny ho tvoří turisté z Evropy). Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Hojně navštěvovány jsou také Lhavian Atol, Kaafu Atol nebo Niladhe Atol.

Maledivy se mohou pyšnit teplem po celý rok

Infinity Pool

Siam Travel

Maledivy se nacházejí poblíž rovníku, což zaručuje stálé, celoročně teplé klima. Po celý rok se průměrné denní teploty pohybují mezi 30 a 32 stupni Celsia. Teplota vody kolem 27 stupňů. Příjemné klima zaručuje neustálý jemný vánek. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, na kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Na Maledivách je něco přes 100 hotelů a nové se vzhledem k poptávce stále otevírají. Z tohoto velkého množství si může vybrat každý podle svých představ a především podle ceny. Oblíbená jsou letoviska s plážovými a vodními chatkami, což poskytuje návštěvníkům opravdové soukromí. Ostrovy jsou ideálním místem nejen pro odpočinek a relaxaci, ale je zde i mnoho možností aktivního odpočinku.

K nejoblíbenějším patří vodní lyžování, windsurfing, plachtění, projížďka na skútru nebo plachtění na katamaránu. Hrát je tu možné různé míčové hry, golf, tenis aj. Všechny turistické ostrovy disponují bohatou nabídkou služeb sportovního vyžití, s možností vypůjčení si kompletního sportovního vybavení.

Výjimkou není ani přítomnost plně vybavených potápěčských škol. Pokud navštívíte Maledivy, dopřát si můžete i výlet lodí či relaxaci v sauně, na masáži nebo v salónu krásy. Můžete také posedět v některé z restaurací nebo v baru, zatančit si na diskotéce nebo zajít do internetové kavárny případně do knihovny.

Water Villa with Jacuzzi

Siam Travel

Hlavní město Male přiláká všechny milovníky historických památek, starobylých domů a spletitých uliček. K nejvýznamnějším památkám města patří nejcennější mešita na světě - mešita Hukuru Minskiy, která pochází ze 17. století.

K dalším architektonickým velkodílům patří palác Mulee-aage, bývalé sídlo sultána Shamsuddeena III. Příjemně strávené chvíle můžete prožít i v palácové zahradě.

Maledivy jsou skutečným rájem na zemi

Místní obyvatelé jsou velmi příjemní a přátelští a vždy turistům vychází maximálně vstříc, zejména pokud mohou představit svoji krásnou zemi, která nese jméno Maledivy. Dovolená strávená na Maledivách tak nejen okouzlí, ale je skutečným rájem na zemi.

Více informací o Maledivách najdete nawww.siamtravel.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Najdete na iDNES.cz