Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Magnet zážitků v Beskydech: Lysá hora

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Královna, nejvyšší vrchol, cíl turistů, meta sportovních nadšenců, svatyně lysařů, přírodní rozhledna, to vše je Lysá hora v Moravskoslezských Beskydech. Můžeme s nadsázkou říci, že tato hora měřící 1 323 m n. m. je beskydským magnetem zážitků!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora! | foto: Rekreační centrum Sepetná v Beskydech

Ostravice branou do Beskyd

CHKO Beskydy je svou rozlohou největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Je oblíbená pro svůj jedinečný ráz a malebnost. Vstupní branou do tohoto pohoří je obec Ostravice, která leží v údolí mezi dvěma nejvyššími vrcholy v Beskydech. Na jedné straně se tyčí Lysá hora, na straně druhé dominuje majestátná hora Smrk. V údolí a na úpatí vysokých hor leží mnoho hotelů a ubytovacích zařízení, odkud turisté vyrážejí na své výlety. 

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora!

Turisté a Lysá hora

Zvláště Lysá hora je lákadlem turistů a návštěvníků Beskyd po celý rok. Není snad dne, kdy by na vrchol nikdo nezavítal. Z údolí kolem královny Moravskoslezských Beskyd vede nahoru mnoho turistických tras a také cyklisté si mohou vybrat z několika zajímavých možností. V zimě si běžkaři vychutnávají Lysohorskou magistrálu, která patří k nejkrásnějším běžeckým stopám v Beskydech. 

Stále početnější skupinou na vrcholu v zimním období jsou skialpinisté. Není nic neobvyklého na tom, když stoupáte po sněhu nahoru a kolem vás projde na skialpech matka s dítětem v kočárku s lyžemi. Na vrcholku se lidé při vyjasnění kochají dalekými výhledy, obdivují zářící slunce, opalují se s pivem v ruce nebo sledují prolétávajícího větroně či paraglidisty. Pro krásný zážitek dokonce nemusíte ani na vrchol. 

Nádherné pohledy s panoramatem nejvyššího beskydského vrcholu jsou k vidění z celého údolí řeky Ostravice a blízkého okolí. Jedinečný výhled na celý masiv si mohou turisté prohlédnout například z restaurace "Golf & Ski Restaurant" v areálu vyhlášeného golfového hřiště v Ostravici. Jsou zde vítání nejen golfisté, ale také turisté, cyklisté a v zimě běžkaři. Areál se v zimě mění na běžkařské středisko s několika okruhy, které jsou také osvětleny. 

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora!

Přímo pod vrcholem Lysé hory, na jedné z nejhezčích tras k nejvyššímu bodu Moravskoslezských Beskyd, se nachází Rekreační centrum Sepetná. Právě zde najdou turisté možnost se občerstvit, ale také načerpat síly pro další výlety. Rekreační centrum Sepetná zahrnuje Horský hotel Sepetná, bungalovy, Penzion Sluníčko a Relaxcentrum. Poskytuje kvalitní ubytování a zároveň je ideální základnou pro turistické toulky a závody. 

Restaurace nabízí tradiční beskydskou kuchyni a speciality z kuchařky "Jak šmakuje Moravskoslezsko″. V Relaxcentru Sepetná čeká na ubytované hosty ZDARMA krytý bazén s toboganem, vířivkou, parní kabinou a dětským brouzdalištěm. Mezi další oblíbené služby patří bowling, badminton, lezecká stěna, golfový trenažér, masáže a koupele. 

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora!

LH24

V lednu na začátku roku je Lysá hora dějištěm extrémního 24 hodinového vytrvalostního závodu s názvem "LH 24″. Tento závod je klasifikován jako MČR  v zimním horském maratonu a extrémní horská štafeta dvojic. A má ambicí stát se od příštího roku Mistrovstvím Evropy. Každý si může vyzkoušet, kolikrát se mu za 24 hodin podaří zdolat 11 km dlouhý okruh vedoucí přes Lysou horu. Převýšení jednoho výběhu či výšlapu je přibližně 700 výškových metrů.

Dokážete si tipnout, kolik okruhů byste ve dvojici zvládli? Vítěz MČR jednotlivců ročníku 2013, Jan Zemaník, zdolal královnu Moravskoslezských Beskyd loni v lednu třináctkrát! Snadno si můžete spočítat, že tento rodák z Ostravice uběhl za 24 hodin obdivuhodných 133 km s převýšením přes 9 000 výškových metrů. Když doběhl do cíle, s úsměvem ležérně prohlásil: "Zážitek, super zážitek, vítězství, navíc doma, budu na to dlouho vzpomínat". 

Takové výkony, neuvěřitelnou atmosféru a mnoho dalších jedinečných zážitků přináší jeden z největších závodů v Beskydech. Nejedná se o akci několika nadšenců, loňského ročníku se zúčastnilo přes 670 závodníků! Ti všichni nalezli azyl v Rekreačním centru Sepetná, kde odpočívali, regenerovali, nabírali energii z bufetového rautu a znovu a znovu vyráželi na magický vrchol. 

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora!

Adrenalin cup

Další z významných akcí podobného formátu s daleko větší historií je Adrenalin cup. Jde opět o MČR v extrémním štafetovém závodu čtyřčlenných týmů. Každý tým musí mít jednoho běžce, jezdce na kole, kajakáře a paraglidistu. Základním táborem závodu je hřiště v obci Ostravici. Součástí této akce, konané každoročně koncem června,  je také závod "Beskydský šerpa", kdy je cílem čtyřčlenných týmů vynést na vrchol Lysé hory sud piva! Adrenalin cup je významnou sportovní událostí v Beskydech. Letos v červnu se bude konat již 18. ročník.

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora!

Beskydská sedmička

Už jste někdy přemýšleli, jestli byste dokázali vystoupat na nejvyšší horu světa? Pokud si chcete vyzkoušet, co znamená převýšení K2, přijeďte do Beskyd! Extrémní závod Beskydská sedmička je MČR v horském maratonu dvojic a současně výzva pro všechny sportovní nadšence a širokou veřejnost. Kategorie sport vede vždy začátkem září účastníky přes 7 beskydských vrcholů včetně Lysé hory, měří 94 km s úctyhodným celkovým převýšením 5 430 m! 

5BV

Říjen bývá každoročně ve znamení závodu "Pět beskydských vrcholů″. Je to podobně náročný podnik jako B7, ovšem s tím rozdílem, že účastníci dopředu neví, který vrchol bude následovat. To se závodníci dozvídají až na konkrétních vrcholech. Loňská trať měřila odhadem 120 km a limit byl stanoven na 34 hodin. 

Lysa cup

Od listopadu do února má Lysá hora rezervován termín pro jedinečný etapový závod Lysa cup. Tento podnik se skládá z jednotlivých výběhů na Lysou horu. Každý víkend se vybíhá z jiného místa na Lysou horu dle předem určeného harmonogramu. Závodu se účastní elita, sportovní nadšenci a kdokoliv, kdo má chuť testovat svou tělesnou zdatnost. 

Magnet zážitků v Beskydech – Lysá hora!

Ať už máte chuť závodit, nebo se jen kochat krásou Beskydské krajiny, je Lysá Hora ideálním místem. Stačí navštívit Sepetnou, kde se Vám postarají o zázemí, a Vaše dovolená v Beskydech může začít.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Chcete být úspěšní? Studujte na SŠDOS Moravský Krumlov

Chcete být úspěšní? Studujte na SŠDOS Moravský Krumlov.

Nejmodernější vybavení dílen odborného výcviku, moderní učebny, kvalifikovaní odborníci na pozicích učitelů a mistrů a...

Němčina online přes Skype a práce v Německu

Práce v Německu a online němčina s JAZYKYBIEB.CZ

Co má společného němčina online přes Skype a práce v Německu? Odpověď je jednoduchá, Německo je náš soused a navíc s...

Chcete mezi nejlepší v republice? Studujte na gymnáziu Moravský Krumlov

Chcete mezi nejlepší v republice? Studujte na gymnáziu Moravský Krumlov

Úspěchy v republikových kolech olympiád a soutěží, první místo v ČR v rámci Studentské odborné činnosti, nejlepší...

Najdete na iDNES.cz