Magistrát podnikatele podporoval, podporuje a dál bude

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Často vnímáme jen to, co nefunguje. Je-li něco v pořádku, bereme to jako samozřejmost. Pražští podnikatelé si například stěžují na nedostatečnou podporu města. MHMP se přitom podpoře podnikání intenzivně věnuje neustále. Podle našich zdrojů navíc usilovně pracuje na dalším dotačním programu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje a dál bude | foto: Magistrát HMP

Co bylo, bylo

Směry, jimiž se podpora pražského podnikání ubírá, určuje dokument Regionální inovační strategie hlavního města Prahy. Není prostor ani vyjmenovat, natož přiblížit všechny projekty podpory podnikání, které už v hlavním městě proběhly a běží. Jedno však mají společné: Vesměs se neohlížejí, nehasí dílčí požáry v jednotlivých podnikatelských sférách, nesypou peníze do černých děr. Orientují se na to, co je a bude, ne na to, co bylo.

Příprava na dálkový podnikatelský sprint

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje  a dál bude

Spojuje je soulad s myšlenkovým poselstvím známého čínského přísloví: Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu na celý život. Více než na opravování minulosti se soustředí na budoucnost. Tržní prostředí je stejně dynamické jako doba. Kdo jede v podnikatelském rychlíku, musí počítat s tím, že neposedí, natož aby pospával. Musí inovovat, přesedat, střežit směr, neustále hledat nové cesty... Cílem většiny projektů Magistrátu HMP je podnikatele na tento „svist twistů“ vyzbrojit. Kontakty, znalostmi, legislativními nástroji, radami ap.

Centrum podpory


V záplavě informací, které se na nás denně valí, je obtížné se orientovat. Proto je v přípravě KONTAKTNÍ CENTRUM PODPORY PODNIKÁNÍ A INOVACÍ, středisko, v němž by se měli pražští podnikatelé vždy dozvědět všechno, co potřebují, aby hledáním informací neztráceli čas. Centrum se zaměří také na snižování administrativní náročnosti řady úkonů, poradenské služby potenciálním investorům, podporu začínajících malých a středních pražských firem a zprostředkování inovačních výzkumů.

Trh inovací


S inovacemi souvisí tzv. TRH INOVACÍ. Jde o nabídku služeb pražských výzkumných ústavů a výzkumných pracovišť vysokých škol pro podnikatele a firmy. Samozřejmostí „trhu“ je pomoc s výběrem nejvhodnějšího partnera, jehož výzkumy korespondují s předmětem podnikání firmy. Možné je zadat si i výzkum, co by bylo třeba inovovat.

RHSD není RVHP


Přes jistou podobnost zkratky jde o Radu hospodářské a sociální dohody hl. m. Prahy. Orgán, v němž MHMP, odbory a zaměstnanecké svazy ladí a řeší zásadní otázky hospodářského a sociálního rozvoje na území města. Byť nepřímo – tedy spíše v rovině iniciace projektů a jejich korekcí –, se i zde rozhoduje o podpoře podnikání. A Magistrát hl. m. Prahy je na této platformě více než aktivní.

Možná už znáte...

Jedinečný Operační program Praha – pól růstu ČR. Proč jedinečný? Praha je jediným krajem, kterému EU vlastní operační program schválila. Do roku 2020 tak město získalo k vyčerpání 403 180 208 euro. Tato částka sice není určena pouze na podporu malého a středního podnikání, je však dost vysoká, aby mu pomohla. Startupová Střediska Prague Start up Centre a ESA BIC Prague jsou důkazem.

Jednoduše se zapoj!

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje  a dál bude


Podle zdrojů přímo z Magistrátu HMP se chystá spuštění nového dotačního programu. Projekt má interní název „Jednoduše se zapoj!“ Můžeme se domnívat, že se bude jednat o nenáročný formát podpory. Nebo o něco jiného? Nechme se překvapit. Sledujte facebookový profil „Jednoduše se zapoj!“, kde jsou k dispozici aktuální informace. 

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje  a dál bude

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Terasa U Zlaté studně se stala vítězem ankety Grand Restaurant 2019

Terasa U Zlaté studně se stala vítězem ankety Grand Restaurant 2019

V moderních prostorách showroomu Mercedes Forum Praha na Chodově se ve čtvrtek 29. listopadu uskutečnilo vyhlášení TOP...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle představ

Zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle představ

Sháníte kvalitní zaměstnance pro vaši firmu, ale momentálně jsou nedostatkovým zbožím? Chcete získat dobré řemeslníky,...

Najdete na iDNES.cz