Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lyžování v Alpách. Super zimní dovolená plná sportu i relaxace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chcete, aby byla vaše zimní dovolená nezapomenutelná? Doporučujeme lyžování v Rakousku či Itálii, kde můžete být obklopeni překrásnými štíty Alp a Dolomit, užívat si sněhovou nadílku na lyžích či snowboardu, nečekat ve frontách na lanovku, ale využívat zdejší moderní přepravní techniku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lyžování v Alpách. Super zimní dovolená plná sportu i relaxace. | foto: CK KONTAKT

Po lyžování vám radíme dát si proslulé bombardino na svahu nebo nějakou místní specialitu. Vychutnejte si ten překrásný pohled na panorama Alp, upravované nekonečné sjezdovky a přitom dýchejte čistý alpský luft. Taková zimní dovolená pro vás bude jistě nezapomenutelná.

Italské Dolomity - zimní dovolená pro celou rodinu za dobrou cenu

Řekne-li se "zimní dovolená a lyžování v Itálii", pravděpodobně se většině vybaví nádherné alpské scenérie, bohatá sněhová nadílka po celou zimní sezónu, moderní upravované sjezdovky od těch lehčích až po ty obtížné černé, výborná kuchyně, vynikající zázemí pro lyžaře i snowboardisty a v neposlední řadě též aprés-ski zábava pro děti i dospělé.

Častým synonymem pro italskou lyžovačku je také název Dolomiti Superski, což je proslulý lyžařský areál na severu Itálie za brennerským průsmykem, pouze 650 km od Prahy. Toto konsorcium čítá více než 1 200 km tratí a spojuje celkem 12 lyžařských středisek: Alta Badia, Alta Pusteria, Arabba Marmolada, Civetta, Cortina d´Ampezzo, Kronplatz, San Martino di Castrozza, Tre Valli, Val di Isarco, Val di Fiemme, Val di Fassa a Val Gardena.

Celá tato oblast prožívá neustálou modernizaci, např. nové propojení ve středisku Val di Isarco (ski-areál Gitschberg propojen s Jochtalem) a průběžně jsou zde budovány nové moderní sjezdovky a tratě (stř. Kronplatz).

Pro tento region je typická vysoká jistota sněhové pokrývky díky zdejší síti umělého zasněžování, proto je zde možné lyžovat od prosince do Velikonoc! Obrovskou atrakcí komplexu Dolomiti Superski je 40 km dlouhý lyžařský okruh Sella Ronda, který propojuje 4 ski-resorty: Alta Badia, Arabba Marmolada, Val di Fassa a Val Gardena.

Dalším oblíbenou lyžařskou destinací, kde lze strávit překrásná zimní dovolená, je Skirama Dolomiti Adamello Brenta s 380 km sjezdovek a 150 lanovkami a vleky, kam patří např. světoznámá Madonna di Campiglio letos propojená s areálem Pinzolo. Ski-areály jako např. Passo del Tonale a Ponte di Legno jsou hojně navštěvované díky svojí atraktivní nabídce a díky akci ski free, kdy balíček ubytování se skipasem je nabízen za opravdu výhodnou cenu!

Italský komplex Alta Valtellina zahrnuje 4 lyžařská střediska: Bormio, Livigno, Isollacia a Santa Caterina. Ski-areál Bormio hostovalo v roce 2005 Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, což je záruka moderního vybavení a super lyžovačky.

Středisko Livigno patří bezesporu k nejlepším střediskům v Evropě oblíbené českými lyžaři díky širokým svahům a kvůli sjezdovkám všech obtížností a také díky svojí poloze v nadmořské výšce cca 1 820 - 2 900 m. Poté, co tu skončí vaše zimní dovolená, se nabízí možnost nakupování v bezcelní zóně (duty free) v Livignu.

RKaernten Rodach Skispass

RKaernten Rodach Skispass

Zimní dovolená v Rakousku - ze sjezdovky rovnou do termálních lázní

Na lyžařské radovánky do Rakouska vyjíždějí Češi s oblibou na prodloužené víkendy, protože nebližší lyžařská střediska se nacházejí pouze 350 km autem z Prahy.

Zimní dovolená spojená v Rakousku je oblíbené také pro svoji širokou nabídku slev a akcí jako např. ski-opening s možností testování nových modelů lyží, kdy tyto akce lze vyzkoušet např. ve středisku Grossglockner nebo na Mölltalském ledovci. Čeští klienti se do Rakouska rádi vracejí díky rodinné atmosféře, solidnímu ubytování i vysoké kvalitě poskytovaných služeb.

Milovníci nefalšované zimní romantiky si jistě oblíbí lyžování ve středisku Hinterstoder a Wurzeralm. Zimní dovolená je tu ideální zejména pro rodiny s dětmi, protože skipas pro děti do 10 let je zdarma.

Dalším oblíbeným rakouským střediskem je Stubaital, který byl v roce 2010 oceněn "Top lyžařské středisko pro rodiny s dětmi", kde je rovněž skipas pro děti do 10 let zdarma. Stubaitalský ledovec ve ski-areálu Stubai je zárukou celoročního lyžování! 

V samotném srdci Rakouska v Solné komoře se nachází známá lyžařská oblast Dachstein West. Na svazích mezi zdejšími středisky Russbach, Gosau a Annaberg se rozprostírá lyžařská houpačka rodinného typu, nachází se zde dětský park s atrakcemi a vleky s dětskou cvičnou loukou. Zdejší freeride Arena Krippenstein nabízí jednu z nejdelších sjezdovek o délce 11 km.

Blahodárné účinky termálních lázní lze využít např. ve středisku Bad Kleinkirchheim, kde lze zažít skvělé lyžování na závodní sjezdovce K70 s převýšením 920 m nebo zde můžete vyzkoušet adrenalinový zážitek na světoznámé trati Světového poháru Franze Klammera. Po přečtení tohoto článku věříme, že už je vám jasné, kde se bude konat vaše letošní zimní dovolená.

Alpen Therme 13

Alpen Therme 13

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Najdete na iDNES.cz