Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lyžařská střediska v Krkonoších nabízejí zvýhodněné pobyty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každým rokem určitě přemýšlíte, kam jet na hory? Sjíždět kopce na lyžích nebo na snowboardu patří v České republice k nejvyhledávanějším sportům. Lyžování v Čechách má dlouhodobou tradici. Nejvíce lyžařů si vybírá Krkonoše. Lyžařská střediska v Krkonoších nabízejí zvýhodněné pobyty pro rodiny s dětmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní dovolená? Lyžařská střediska v Krkonoších nabízejí zvýhodněné pobyty | foto: INGTOURS

Krkonoše nemají parametry alpských kopců, ale lákají nás svojí dostupností a příjemným prostředím. Krkonošská lyžařská střediska a jejich nabídky se každým rokem zlepšují a mnohdy jsou již na úrovni středisek evropských, nabízejí kvalitní služby i těm nejnáročnějším lyžařům. Lyžařská střediska stavějí nové sedačkové lanovky, budují snowparky, nabízejí umělé zasněžování, večerní lyžování, perfektně upravené tratě a lyžařské školy.

Český lyžařská střediska se mnohdy vyrovnají i Alpám

Český lyžařská střediska se mnohy vyrovnají i Alpám

Ceny v krkonošských střediscích jsou sice stále levnější než v Alpách, ale kvalitou služeb se mnohdy velice vyrovnávají. Některé lyžařské areály se slučují do větších celků, díky tomu můžete na jeden skipas projezdit více sjezdovek a lyžování se tím stává zábavnějším. Česká lyžařská střediska mnohdy nabízí zdarma skibusy, které vás zavezou přímo do areálu.

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, ze kterých je 95 % technicky zasněžováno. Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích.

Skiareál Harrachov patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v Česku. Ve ski areálu Čertova hora budou mohou lyžaři využít dvě čtyřsedačkové lanovky a udržované běžecké tratě vedoucí až na hřebeny Krkonoš. Začátečníci nebo děti mají příležitost ke zdokonalení pod dohledem zkušených instruktorů.

Po hřebenech Krkonoš na běžkách

I přes to, že naše nejvyšší hory zdánlivě nabízejí zimní radovánky hlavně pro sjezdaře, také běžkaři zde najdou krásně upravené a udržované běžecké tratě. Nejznámější je Krkonošská magistrála, která je svým způsobem evropským unikátem, k dispozici je okolo 550 kilometrů  dalších upravovaných tratí.

Po hřebenech Krkonoš na běžkách

V Krkonoších nenajdeme pouze klasický lyžařská střediska, všude okolo jsou i velmi oblíbené lyžařské trasy. Páteřní 90 kilometrovou Krkonošskou magistrálu lze rozdělit do několika etap.

Červeně značená stopa začíná v Harrachově a přes Ručičky, Krakonošovu snídani, Voseckou boudu, Zlaté návrší a Horní Mísečky vede až do Špindlerova Mlýna. Tato náročná trasa není doporučena pro slabší jedince a rodiny s dětmi. Pro méně zdatné jsou vhodnější upravené stopy okolo lyžařských středisek.

Dálková běžecká trasa pokračuje ze Špindlerova Mlýna přes Kopřivník, kolem Klínových bud a Dvorské boudy na Liščí horu, odkud je jedinečný pohled na Sněžku. Dále můžeme pokračovat směrem k Tetřevím boudám, přes Hrnčířské Boudy, Lučiny a Javorské Boudy do Pece pod Sněžkou.

Další kilometry pokračují z Pece pod Sněžkou přes velkoúpské Zadní, Střední a Přední Výsluní, dále do Spáleného Mlýna, osady Malá Úpa, Horních Albeřic, na Rýchorskou boudu až do Horního Maršova. Krkonošská lyžařská cesta končí v Žacléři, kam můžete sjet z Rýchor. Krkonošská magistrála je označena červeně, závodní tratě modře a turistické trasy zeleně.

Pro výlet na běžkách nemusíte nutně mít svoje vybavení. Běžkařský komplet lze zapůjčit za cenu přibližně 240 Kč za den. Protože letní a zimní cesty se v Krkonoších značně liší, doporučujeme zakoupit speciální zimní lyžařskou mapu - například mapu "Krkonoše" v měřítku 1:60.000 od firmy Shocart, nebo podrobnou turistickou a lyžařskou mapu "Krkonoše - východ" v měřítku 1:25.000. Podrobnou mapu celé Krkonošské magistrály se všemi vyznačenými trasami získáte v informačních centrech po celých Krkonoších.

Krkonoše nabízí krásná lyžařská střediska, velké množství hotelů, penzionů a chat. Největší výběr a vždy s 10 % slevou na ubytování vám nabízí portál www.hotel-pension.cz.

Nelyžař se v Krkonoších nenudí

Nelyžař se v Krkonoších nenudí

Co se dá dělat v zimě v Krkonoších? Každý tvrdí, že lyžovat. To už dávno není pravda a my máme pro vás několik zajímavých tipů…

Jízdu na saních dlouhou necelé 4 kilometry téměř bez jediného kroku pěšky vám umožní Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně. Na start vás zavezeme autobusem, poté vám zapůjčíme sáňky, na kterých sjedete po téměř 4 kilometrové dráze a zdoláte převýšení přibližně 350 m.

Saně odevzdáte v cíli u našeho občerstvení a záleží pak jen na vás, jestli se autobusem vrátíte na náměstí, nebo zda zážitek z jízdy umocníte krátkou procházkou podél řeky Labe zpět do centra.

Špindlerův Mlýn z ptačí perspektivy. Chce to hlavně odvahu...

Tandem paragliding se stává velmi oblíbeným zážitkem a pěkné počasí umocní celkový dojem. Během letu na tandemovém padákovém kluzáku s kvalifikovaný pilotem - instruktorem můžete obdivovat krásy Krkonoš a Špindlerova Mlýna z ptačí perspektivy. Podle podmínek se létá z Medvědína nebo Plání - Svatý Petr.

Po krásném dnu stráveném třeba na sáňkách nebo na snowtubingu si zasloužíte odměnu. Udělejte něco pro své tělo a navštivte wellness centrum, které vám umožní kompletně zregenerovat a dokonale si odpočinout.

Taková hodina strávená v sauně nebo medová masáž, whirlpool a další lákadla jen umocní váš příjemný pobyt v Krkonoších. Současné krkonošské hotely a pensiony nabízejí velmi dobře vybavená wellness centra s kvalitně zaškoleným personálem.

Nashledanou v Krkonoších…

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz