Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

LITOBAL myslí ekologicky, jeho papírové tašky mají zelenou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Plastové nákupní tašky nám v obchodech nabízejí čím dál méně. Naštěstí. Jsou totiž velkou zátěží pro životní prostředí, a proto není divu, že je do budoucna plně nahradí tašky papírové. S igelitem se rozhodla bojovat i Evropská unie, která slibuje do pěti let jejich eliminaci až o osmdesát procent.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LITOBAL myslí ekologicky, jeho papírové tašky mají zelenou | foto: Litobal s.r.o.

Z trhu by měly postupně zmizet i mikrotenové sáčky, do nichž si v obchodních řetězcích balíme ovoce nebo pečivo. I tady se dá nahradit igelit sáčkem papírovým. Ekologicky v tomto směru myslí moravskobudějovická firma LITOBAL, která od roku 2000 zaměřila svou výrobu vedle kartonů také na papírové sáčky a tašky.

Od roku 2012 se firma LITOBAL hlásí k systému udržitelnosti hospodaření lesních zdrojů PEFC (certifikace spotřebitelského řetězce lesních produktů). V praxi to znamená, že nabízí svým odběratelům možnost přihlásit se po výběru a nákupu označených výrobků do systému, který zajišťuje správný postoj k přírodě, ekologii a obnovitelnosti zdrojů v regionu.

Je libo papírovou tašku?

Papírová taška vám poslouží na nákup úplně stejně jako igelitová, navíc s ní naděláte i víc parády. Firma LITOBAL vyrábí papírové tašky s pevným dnem v pestré škále barev, klasickou variantou je taška s plochým uchem, atraktivní design mají tašky s krouceným uchem.

LITOBAL myslí ekologicky, jeho papírové tašky mají zelenou

Mikrotenové sáčky můžeme dost dobře nahradit papírovými taškami.

Tašky s plochým uchem z hlazeného papíru mají čtyři barevné varianty v odstínech bílé a hnědé a vyrábějí se na zakázku. Na přání klienta se dají opatřit barevným potiskem a rázem vznikne reklamní ekologická taška. Výhodou je možnost osazení odnosných držadel v požadovaném barevném odstínu.

Jako jedná firma v České republice nabízí LITOBAL i tašky s krouceným uchem, vedle bílé a hnědé klasiky existuje např. varianta bordeaux, modrá, oranžová, zelená nebo hnědá. Pokud jde o odstín, záleží na přání zákazníka, stejně tak lze k tašce vybrat i barevné ladění odnosných uší. Problémem opět není potisk ve vícebarevném provedení, další možností jsou tašky s motivy. Tento druh zboží si už v Česku oblíbily i módní značkové obchody, které vám do papírové tašky se svým logem zabalí modelovou konfekci.

V menším množství si lze tašky objednat na www.eshop.litobal.cz, jinak je samozřejmostí výroba na zakázku.

Papírový sáček na svačinu i na sladkosti

LITOBAL myslí ekologicky, jeho papírové tašky mají zelenou

V papírovém obalu to sluší i pečivu

Mikrotenové sáčky znamenají pro přírodu úplně stejnou zátěž jako igelitové tašky na nákup, přitom se dají stejně dobře nahradit papírovými. LITOBAL totiž nezůstal jen u výroby kupeckých sáčků, ale vrhl se i na papírové sáčky na svačiny, hamburgery či párky v rohlíku s vtipným potiskem.

Velkou část výroby tvoří na zakázku tvořené sáčky s potiskem, které mohou využít prodavači cukrovinek, sladkostí či dárkových balíčků. Nabízí se varianta s bočním skladem i bez.

Proč sáhnout po papírové variantě?

Papírová taška se mnohem snadněji recykluje, navíc má estetičtější vzhled než šustivý igelit. Vypadá za všech okolností elegantně. Firmy ji mohou využít jako atraktivního obalu pro své zboží, díky potisku se pro ně zároveň stává chodící reklamou na jejich značku. Slogan nebo logo na tašku firma LITOBAL dodává ve zvolených rozměrech i barvách.

Používáním papírových tašek se zároveň blížíme vyspělé západní Evropě, kde už žádnou dámu v ulicích s nákupem v "igelitce“ opravdu nepotkáte.

U papírových tašek i sáčků jde o biologický materiál, u kterého je důležitá jeho rozložitelnost a zejména pak možnost recyklace.

LITOBAL myslí ekologicky, jeho papírové tašky mají zelenou

S papírovými taškami lze s elegancí zvládnout každý nákup

LITOBAL pracuje na zakázku

Pro nákup menšího množství papírových sáčků nebo tašek lze využít e-shopu firmy Litobal, hlavní část výroby však tvoří práce na zakázku. Samozřejmostí je příprava cenové kalkulace s příslušným termínem dodání. Kromě papírových obalů se společnost specializuje na kartonové obaly a nabídce má rovněž balící papíry. Celou nabídku firmy, která je držitelem certifikátu ISO 9001, naleznete na www.litobal.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Najdete na iDNES.cz