Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních dovolených v České republice a tím pádem i proč byste měli přijet na zimní dovolenou k nám.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý | foto: Liberecký Kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uznejte sami, Liberecký kraj nabízí hned čtyři horské oblasti, Jizerské hory, Ještědský hřbet a Lužické hory a Krkonoše, které poskytují ideální podmínky pro sjezdové a klasické lyžování a pro zimní adrenalinové sporty. Tak proč toho nevyužít?

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Jizerské hory – nenechte si ujít závod Jizerská padesátka

Lyžařským rájem pro klasické lyžování jsou Jizerské hory, to se ví už od školy. Jizerská lyžařská magistrála je jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších oblastí pro běžecké lyžování v České republice. Běžecké stopy jsou zde upravovány již po více než tři desetiletí. Nemalou zásluhu na proslavení této oblasti má populární závod Jizerská padesátka, který se tady koná každý rok – nyní je naplánovaná na 16. – 18. února 2018.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Na síti cest náhorní plošiny, která tvoří Jizerskou magistrálu, se udržuje více než 180 km běžeckých stop pro klasické lyžování i bruslení s neuvěřitelnými 22 nástupními místy. Lyžařské stopy vás vyvedou ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově. Díky široké škále výběru si na své si přijdou lyžaři všech výkonnostních kategorií.

Na lyže se můžete vydat i k našim sousedům

A hlavně nezapomeňte, že díky blízkosti hranice můžete vyjet i na polskou část, kde jsou skvěle upravované tratě kolem Jakuzsyc, nebo přejet na krkonošskou magistrálu. A pokud se vám na magistrále bude líbit, můžete přispět na její udržování a úpravu tras i vy – stačí si zakoupit samolepku, odznak nebo poslat dárcovskou SMS.

Fotogalerie

Ideálním místem je i Kořenovsko, tam se totiž můžete rozhodnout, na jakou stranu se vydáte - jedním směrem na Smědavu a Bedřichov, druhým směrem na Krkonoše. 60 km upravovaných lyžařských běžeckých tras vás natolik chytne, že nebudete chtít odjet. Až navíc ještě zjistíte, že zasněžená rozhledna Štěpánka, královna rozhleden, má v zimě své neodolatelné kouzlo, v muzeu Járy Cimrmana pod rozhlednou Maják objevíte zázračné „ski“ a v místních hospůdkách ochutnáte něco dobrého, příští víkend vyrazíte hned znovu.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Co letos vynechat známá střediska v Jizerkách a vydat se třeba na Smržovku, na Rádlo, Rychnova do Jablonce, Nového Města pod Smrkem, do Albrechtic u Frýdlantu, Kryštofova Údolí nebo do Břízek v Jablonci nad Nisou? Všude najdete za příznivých klimatických podmínek upravované okruhy. Sice menší, ale zase na nich bude méně běžkařů a vy si v klidu zalyžujete.

Krkonoše jsou rájem pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře

A k tomu Krkonoše, ty jsou doslova protkány sítí lyžařských tras. Věděli jste, že je zde přes 500 km upravovaných stop? Základ tvoří Krkonošská magistrála, díky které přejedete od Harrachova až po Žacléř. Tady pokud zvládnete 71 km. Proto raději doporučujeme rozdělit trasu do několika etap.

Červeně značená stopa začíná v Harrachově a přes Ručičky, Krakonošovu snídani, Voseckou boudu, Zlaté návrší a Horní Mísečky vás dovede až do Špindlerova Mlýna. Tahle trasa není úplně ideální pro rodiny s dětmi a slabší jedince. Pro ně jsou vhodnější upravené stopy okolo lyžařských středisek.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Jestli nejste ještě úplně zničení, vydejte se ze Špindlerova Mlýna přes Kopřivník, kolem Klínových bud a Dvorské boudy až na Liščí horu, odkud je jedinečný pohled na Sněžku. Fotkou zimní Sněžky určitě zabodujete nejen na sociálních sítích, ale i v rodinném albu. 

A pak už je to jenom skok do Žacléře – teda musíte ještě absolvovat cestu přes Hrnčířské Boudy, Javorské Boudy do Pece pod Sněžkou a dál přes velkoúpské Výsluní, Spáleného Mlýna, osady Malá Úpa, Horních Albeřic, na Rýchorskou boudu až do Horního Maršova. Necelých 25 km a projeli jste celou krkonošskou magistrálu.

Na své si přijdou i běžkaři

Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných a proto ještě málo objevených, míst Krkonoš. Najdete zde jak nenáročné okruhy pro méně zdatné běžkaře, tak i závodní běžecké okruhy a trasy pro zdatné běžkaře.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Za nás doporučujeme Benecko a Jilemnici. Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace a důvod, proč Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. 

Tratě jsou zároveň napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, na Mísečky a na hřebeny Krkonoš, takže budete mít o zábavu na celou zimu postaráno. A v Jilemnici? Poměrně moderním názvem se honosí stále oblíbenější trasa Buď fit, která je vhodná úplně pro všechny, od malých dětí přes zdatné sportovce až po seniory.

Lužické hory jsou ideální pro klasické lyžování

Pokud si netroufáte na Jizerky ani na Krkonoše, vydejte se do Lužických hor. Lužické hory totiž nabízí možnost lyžování těm, kteří vyhledávají trasy zejména pro klasické lyžování. Výchozím bodem je Polevsko u Nového Boru, tratě jsou upravovány i v okolí obcí Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň, Prysk, Cvikov a vrchů Luž a Jedlová.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Po lužickohorské magistrále je možné se vydat až na německou část, do okolí obcí Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Lückendorf. Takže v jeden den navštívíte dvě země a můžete porovnat, kde dělají lepší svařák. My Lužické hory navíc doporučujeme pro rodiny s dětmi, protože je zde zabavíte i v menších skiareálech a řada penzionků a chat vám nabídne i příznivé ceny.

Liberecký kraj nabízí lyžování i v Českém ráji

Říkáte si, že by vás nenapadlo jet v zimě lyžovat do Českého ráje? Tak to zkuste letos změnit. Za dobrých klimatických podmínek se totiž kolem Lomnice nad Popelkou udržuje lomnická lyžařská magistrála, která kopíruje Zlatou stezku Českého ráje.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Pokud nemáte vlastní vybavení, půjčovna běžek je v každém větším městě. Tak hurá do toho, přeci se nechcete ochudit o malebnou zasněženou krajinu a pár set poctivě spálených kilokalorií!

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

Objevte krásu Lisabonu s Martinhal Chiado

OBJEVTE KRÁSU LISABONU S MARTINHAL CHIADO

Lisabon patří k nejslunnějším městům v Evropě a i teď na začátku roku je na jeho návštěvu ideální čas.

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Najdete na iDNES.cz