Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecké Koloseum – pomoc těm, kteří to potřebují i zábava pro celou rodinu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Co si představíte pod pojmem OSOBNÍ ASISTENCE? Pomoc, péči, podporu nebo důstojně prožitý život lidí s handicapem, či jiným znevýhodněním? Tohle všechno a ještě mnohem více se skrývá pod terénní sociální službou osobní asistence v libereckém Koloseu. Více informací přinášíme v rozhovoru s paní Bc. Hanou Hasoňovou, vedoucí osobní asistence a hlavní sociální pracovnicí této terénní sociální služby. Hanka je motorem, tělem i duší pro osobní asistenci i celý kolektiv Kolosea.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liberecké Koloseum – pomoc těm, kteří to potřebují i zábava pro celou rodinu | foto: MCU KOLOSEUM, o.p.s.

Co je podstatou služby osobní asistence?
Díky týmu zkušených asistentek dlouhodobě podporujeme rodiny pečující o děti, mládež i dospělé se zdravotním postižením, pečujeme o seniory a pomáháme rodinným příslušníkům s péčí o osobu blízkou.

S jakými konkrétními činnostmi asistentky klientům pomáhají?
Asistentky pomáhají lidem se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění, nebo zdravotního postižení v činnostech, které potřebují ke zlepšení své celkové životní situace. Služba zahrnuje pomoc při sebeobsluze (hygiena, strava, oblékání), nácvik dovedností pro zvládnutí sebepéče, pomoc při chodu domácnosti, asistenci ve školách, doprovod k lékaři aj.

Rozumím tomu tedy správně, že máte i osobní asistentky pro děti?Poskytujeme OA v ZŠ a MŠ pro TP v Liberci, navazujeme spolupráci i se Střediskem rané péče, o.p.s. a plánujeme poskytování OA i ve speciálních třídách MŠ.

Může vaše služby využívat kdokoliv?

Naši cílovou skupinu tvoří OZP - děti, mládež a dospělé osoby se ZP, či jiným znevýhodněním. Velkou skupinu tvoří senioři, kteří se na nás obracejí s žádostmi o podporu a pomoc v jejich běžných denních činnostech, které si z důvodu chronického onemocnění, či věku nemohou obstarat bez pomoci druhých. Rádi bychom vyhověli poptávkám všech klientů, nicméně v současné době nemáme dostatečnou personální kapacitu. Zádrhel je, jak už to tak bývá, ve financování. Jsme nejlevnější osobní asistence v Libereckém kraji (1. a 2. hodina stojí 90 Kč, jinde se ceny pohybují okolo 100 – 120 Kč). Asistentky mají hrazený pouze konkrétní čas strávený s klientem, zbývající režii, zázemí, školení i výpadky z důvodu nemoci klientů, musí pokrýt MCU Koloseum, o. p. s.

Jakým způsobem může organizace podporovat službu osobní asistence, když sama o sobě není zisková?

Koloseum má i další chráněné dílny (gastro, počítačovou, výrobu keramiky a montáž drobných předmětů), zajišťuje kulturní a společenské komerční akce a má dlouholeté podporovatele z řad nadací, podnikatelů i jednotlivců. Všem bych tímto srdečně poděkovala za podporu a těším se, že řady partnerů se budou nadále rozšiřovat. Právě díky vám podporujeme ty, kteří to opravdu potřebují.

Jakým způsobem spolupracujete se státní správou?
Já osobně působím ve 3 pracovních skupinách komunitního plánování města Liberce (rodina a děti, senioři a zdravotně postižení). Plánuji také vstup do skupiny pro seniory na Krajský úřad. Věřím, že budeme do konce roku 2014 konečně zařazeni mezi ty poskytovatele, kteří budou finančně podpořeni tak, jak mají a umožní nám to lépe rozvíjet službu, přijmout nové asistentky a tím pádem mít řadu nových spokojených klientů, kteří tuto službu potřebují.

Každý den projíždím cestou z práce kolem budovy libereckého Kolosea a nelze si nevšimnout jejího nového kabátu…

Velmi mne těší, že spolu se zvyšováním kvality služeb osobní asistence se daří zkvalitňovat také naše zázemí. Díky financím z EU, z Ministerstva životního prostředí a prostředkům zakladatelů revitalizujeme budovu, venkovní park i přilehlé prostory. V novém kabátě přivítáme návštěvníky už letos na podzim.

Na co se můžeme v podzimním programu těšit?
Já si určitě nenechám ujít koncert skupiny Cigánski Diabli a ještě předtím vezmu kamarádky na zábavný večer Nové scénky Felixe Holzmanna v novém Koloseu, který celou podzimní sezónu odstartuje.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS.
Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS

Pojďme se podívat na zajímavosti z řad produktů společnosti CERBEROS s. r. o., která poskytuje internetové připojení, VOIP telefony a televizní vysílání....  celý článek

Bezpečný internet bez starostí
U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v našich službách. Dáme vám až 3 měsíce...  celý článek

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.
Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou pokuty až 50 000 Kč? Vyhněte se chladné...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.