Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecká vyšší odborná škola otvírá nový elektrotechnický obor

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Studovat jedinečný obor, získat praxi a kontakt na zaměstnavatele a stát se nositelem titulu diplomovaný specialista nabízí maturantům Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liberecká vyšší odborná škola otvírá speciální elektrotechnický obor, jediný v regionu | foto: SPŠSE A VOŠ Liberec

Navíc přichází s novinkou, oborem nazvaným Průmyslová elektrotechnika, z něhož vzejdou specialisté v oblasti silnoproudé techniky. Obor je jediným svého druhu v Libereckém kraji i v širším regionu.

„Na naší vyšší odborné škole mohou zájemci studovat obor Počítačové systémy a Průmyslovou elektrotechniku, která je nově akreditovaným oborem. Do každého přijímáme 15 studentů a nyní je vhodná doba pro podání přihlášky,“ uvedl Petr Hujer, zástupce ředitele školy.

Firmám chybí odborníci, vznikl nový obor

Absolvent vzdělávacího programu Průmyslová elektrotechnika je připraven na výkon většiny činností, které souvisejí s provozem elektrických zařízení a automatizovaných systémů řízení v průmyslových podnicích. Stejně tak je odborně vybaven pro pokračování studia na vysoké škole obdobného zaměření. 

Student získává po zkoušce vyhlášku 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice, díky čemuž je oprávněn pracovat na specializovaném elektrickém zařízení. Podrobnosti o oboru najdete zde

 „Obor jsme otevřeli na základě poptávky uchazečů a zároveň žádostí firem, které mají zájem o elektrotechniky s vyšším vzděláním,“ vysvětlil Petr Hujer.

Po celou dobu tříletého studia jsou proto studenti v úzkém spojení s firmami. Studium je rozděleno do šesti období, kdy celé páté období tráví studenti praxí ve firmách a mnohdy si zde rovnou dohodnou i pracovní poměr do budoucna. 

Totéž platí i pro druhý nabízený vzdělávací obor Počítačové systémy. Ten mohou studovat zájemci v liberecké vyšší odborné škole již od roku 1997, i zde získávají titul diplomovaný specialista. Z absolventů se stávají odborníci v oblasti IT, v počítačových sítích, programování či internetových technologií. Více o oboru si přečtěte zde.

Liberecká vyšší odborná škola otvírá speciální elektrotechnický obor, jediný v...

Liberecká vyšší odborná škola otvírá speciální elektrotechnický obor, jediný v...

Studovat mohou maturanti všech středních škol

Oba zmíněné obory mohou studovat maturanti z libovolných středních škol, z gymnázií i se strojním vzděláváním. Přihlášky přijímají ve škole do 31. 5. 2015, přijímací řízení se uskuteční 25. 6. 2015 formou pohovoru a přihlédnuto bude i k výsledkům ze studia střední školy.

„Zájemci si mohou napsat do přihlášky i oba obory, s tím že zvýrazní ten prioritní. V případě, kdyby se jeden rychle naplnil, mají tak možnost studovat na tom druhém,“ vysvětlil Petr Hujer. 

Podrobnosti o přijímacím řízení, přihlášku i např. informace o školném najdete v následujícím odkazu

Informace a zajímavosti o Vyšší odborné škole Liberec najdete v následujícím odkazu.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vyberte si bydlení, které má opravdový příběh – Rezidence Park Masarykova...
Rezidence Park Masarykova: tak trochu prezidentské bydlení

Ve svých pětačtyřiceti letech jsem zásadních životních rozhodnutí neudělal moc, ale na některá jsem opravdu pyšný. Třeba když jsem si přiznal, že druhý Mick...  celý článek

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)
Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou vodou a za odvádění a likvidaci...  celý článek

Den otevřených dveří ve společnosti Šroubárna Turnov
Šroubárna v Turnově předvedla veřejnosti nový kabát

V sobotu 9. září se v turnovské Šroubárně konal den otevřených dveří. Firma s dlouholetou tradicí, kterou už mnozí považovali za zaniklou, předvedla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.