SOLITER mezi českými výrobci šperků jednoznačně dominuje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Významné výročí slaví v letošním roce jablonecká společnost, která je tradičním českým výrobcem zlatých a stříbrných šperků a rovněž obchodníkem se zlatem. Právě letos tomu bude 110 let ode dne, kdy tehdy Heinrich Brditschka výrobu šperků v Jablonci nad Nisou zahájil.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

SOLITER mezi českými výrobci šperků jednoznačně dominuje | foto: SOLITER

Éru komunismu od roku 1945 a následné normalizace přežila firma díky začlenění do koncernu Jablonecká bižuterie.

Další významný mezník zaznamenala po sametové revoluci, kdy v 90. letech prošla privatizací, po níž získala své dosavadní jméno – SOLITER. Firma se momentálně může pochlubit nejméně jedním nej – je největším výrobcem zlatých a stříbrných šperků v celé České republice a kromě toho získává nejrůznější ocenění, naposledy se stala vítězem v soutěži „Šperk roku“. Velká část produkce firmy míří kromě českého trhu také na Slovensko, do Polska, Rakouska a Německa.

SOLITER mezi českými výrobci šperků jednoznačně dominuje
SOLITER mezi českými výrobci šperků jednoznačně dominuje

Dvacet tisíc modelů

V současné době má společnost v nabídce na dvě desítky tisíc modelů zlatých a stříbrných šperků, prstenů, náušnic, náušnic pro nejmenší princezny, řetízků a dalších modelových řad. „Společnost dále nabízí snubní prsteny, briliantové šperky a šperky na zakázku. V nabídce nechybí samozřejmě možnost koupit zlaté investiční slitky jako velmi vhodný doplněk k investičnímu portfoliu. Součástí produkce a nabídky jsou i klenotnické polotovary,“ říká Ing. Milan Klinke, generální ředitel SOLITER.

Dárkové poukazy

Společnost Soliter má ve své nabídce také dárkové poukazy. Můžete si sami zvolit, jakou hodnotu bude dárkový poukaz neboli dárkový certifikát mít. Když věnujete certifikát jako dárek, nemůžete se zmýlit ve výběru šperku. Obdarovaný si šperk vybere sám. Dárkový poukaz můžete získat v kterékoli značkové prodejně Soliter nebo zaslat objednávku na e-mail info@soliter.cz a dárkový certifikát vám bude zaslán poštou na dobírku. Obdarovaný může dárkový poukaz uplatnit ve značkové prodejně Soliter, kterou má nejblíže, bez ohledu na to, kde byl dárkový poukaz zakoupen. V prodejnách mu ochotně pomohou s výběrem šperku a s vyzkoušením přesné velikosti prstenu nebo řetízku. Dárkový poukaz nelze použít na nákup investiční cihličky ani investičních mincí.

Ten dále pokračuje informacemi o vlastních prodejnách, kterých má po celé České republice celkem jedenáct. Jako výkladní podnikové prodejny s největším výběrem jmenuje dvě na severu Čech – v Jablonci v Komenského ulici a v Liberci na Benešově náměstí. SOLITER si zakládá na osobním přístupu k zákazníkovi na kamenné prodejně, kde jistota, tradice a zkušenosti jsou na jednom místě. 

Vlastní designéři

Originální šperky nacházejí svůj původ ve vlastním designérském oddělení, kde naši zkušení vzorkaři a zlatníci navrhují nové a nové šperky, kolekce. Inspiraci hledají nejen díky své zkušenosti všude kolem sebe, ale také v zahraničí, kde sledují aktuální světové trendy v designu šperků. 

„Vlastní výroba šperků podle návrhu designérů začíná zpracováním ryzí suroviny – zlata nebo stříbra. Jde o velmi náročnou a precizní práci, existuje řada postupů a technologií, které naši šperkaři v plné škále využívají. Ve finální podobě je šperk vždy unikátní a jedinečný. SOLITER veškeré výrobní procesy uskutečňuje a finální krásné šperky vyrábí ve vlastních dílnách v Jablonci nad Nisou. Používá nejmodernější technologie, včetně 3D projektování,“ pokračuje generální ředitel.

SOLITER mezi českými výrobci šperků jednoznačně dominuje
SOLITER mezi českými výrobci šperků jednoznačně dominuje

V produkci společnosti najdou zákazníci šperk opravdu pro každého, napříč všemi generacemi, od nejmenších dětí přes adolescenty a dospělou populaci až po seniory. Nejširší nabídku nabízí aktivním ženám i mužům. 

Evergreeny mezi šperky

Fotogalerie

Přestože šperky podléhají aktuálním módním trendům, najdou se mezi nimi i nesmrtelné a nestárnoucí stálice, kam se řadí namátkou například náušnice ve tvaru kruhů, ale také přívěsky v podobě srdcí či křížků. Nedílnou součástí nabídky jsou samozřejmě řetízky a náramky a trvale úspěšné jsou dětské náušnice. 

A svá specifika mají i mužští zákazníci. Ti kupují převážně manžetové knoflíčky, kravatové spony, jehlice do saka a podobně. Společnost zpracovává výlučně drahé kovy, jako zlato a stříbro v ryzí podobě. Samozřejmostí vlastního šperků je nejen kvalitní zpracování, ale také jistota obsahu drahého kovu ve šperku. Všechny šperky jsou kontrolovány státním úřadem – Puncovním úřadem ČR. Každý šperk je označen puncovní, ryzostní a výrobní značkou – puncem. Tak je zaručena pravost kovu. 

„Dovoluji si tvrdit, že v současné době nenabízí nikdo v České republice vlastní výrobní sortiment šperků v tak velké míře jako SOLITER. Toho si na firmě nejvíce ceníme. V současné době zaměstnáváme celkem 150 lidí různých profesí. Rádi bychom, ale je to složité, některé výrobní pozice posílily, zejména o zkušené řemeslníky, zlatníky. Věříme, že naše přátelské, rodinné pracovní prostředí a úspěch na trhu nám pomůže chybějící profese rychle najít,“ dodává Milan Klinke. 

Své letošní výročí oslaví spolu se svými věrnými zákazníky nejen v České republice, ale i na Slovensku společným setkáním, oslavou a bilancováním.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Přibližně tolik kilometrů, kolik spolykají pneumatiky automobilu na silnici mezi Libercem a Turnovem, je v krajském...

Potápěčem (za) dvě hodiny? Jde to

Potápěčem (za) dvě hodiny? Jde to

Lákají vás okouzlující záběry podmořského světa, ale lehce podpovrchové šnorchlování vám již nestačí a chtěli byste se...

SVS letos za investice a opravy utratí 1,7 miliardy

SVS letos za investice a opravy utratí 1,7 miliardy

Unikátní vodárenská soustava severočeského regionu začala vznikat již před více než sto lety a postupně prochází...

Najdete na iDNES.cz