Chci bydlet v pohodlí v srdci Liberce

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
S libereckým architektem Radimem Kousalem sedíme v restauraci, odkud je krásný výhled na Severočeské muzeum v historickém centru Liberce. Povídáme si o tom, proč se se svou ženou rozhodli přestěhovat.

Po zániku Libereckých výstavních trhů se zdevastované území výstavbou rezidence opět stane živou městskou částí. | foto: Rezidence Park Masarykova

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rezidence Park Masarykova je skrytá v údolí, ze kterého nijak nevyčnívá. Zároveň je to sebevědomý projekt, který má své špičkové kvality po stránce bydlení a architektury. Víc než bydlení je to životní styl,“ říká pětašedesátiletý architekt, známý mimo jiné jako autor výjimečné budovy liberecké knihovny.

Nebývá zvykem, že lidé zkraje seniorského věku mění bydlení. Co vás k tomu vedlo?
Žijeme s manželkou v centru Liberce ve velikém bytě. Naše dvě dospělé dcery se už postavily na vlastní nohy. Přestože nedáme na centrum města dopustit, náš původní byt už je pro nás dva příliš velký. Pro naše aktivní stáří jsme hledali kvalitní bydlení v srdci Liberce, protože jsme na to zvyklí. Byt v Rezidenci Park Masarykova absolutně splňuje naši představu o ideálním bydlení.

Oba navíc máme k tomuto místu citový až nostalgický vztah. V sousední Vítězné ulici moje žena dříve bydlela a strávila tu celé dětství. V dřívější kavárně Áčko, která byla součástí Libereckých výstavních trhů, jsme se poznali. Náš životní cyklus se pomyslně uzavírá, budeme žít v místě, které známe z mládí. Je to místo našich vzpomínek.

Jedinečná lokalita

O víkendu můžete vyrazit například na kola do Jizerských hor, v zimě na běžky, nebo nasednout přímo u domu na tramvaj, která vás doveze pohodlně až ke sjezdovce na Ještědu. Užít si aktivní víkendy s dětmi v zoologické zahradě či městském bazénu. Zajít si na výstavu do muzea či galerie. Strávit romantické večery s manželkou v divadle, nebo s přáteli zajít na večeři do stylových restauracích či barů. V neděli nesmí chybět procházka v parku nebo u přehrady zakončená voňavou kávou v nedalekých kavárnách. To vše je bydlení v Rezidenci Park Masarykova.

V čem vidíte výhody rezidenčního bydlení v centru města?
Jednoznačně dostupnost všech služeb. Všude se dostaneme pěšky nebo se svezeme tramvají. Moje manželka hraje aktivně tenis, na tenisové kurty je to opravdu kousíček. Já zase hraji golf. Těším se, jak si v garážích vezmu golfové hole a zajdu do Golfcentra, kde si dám pivo a nebudu muset nikam jezdit autem. Vše bude na dosah. To je pro nás, kteří už jsme v kategorii aktivních seniorů velmi důležité. Chceme být stále v centru dění.

Co konkrétně rozhodlo o koupi bytu v Rezidenci Park Masarykova?
Je to komfort. Přijedu autem do kryté temperované garáže kousek od výtahu, který mě vyveze až k bytu. Nemusím omývat chodbu, odklízet sníh, sekat trávu, nemusím na poštu pro doporučený dopis, nebo pro balíky, protože rezidence má recepci, která bude tyto služby zajišťovat. V přízemních prostorách bude i kadeřnictví a fitness. Těším se, že nám odpadnou veškeré povinnosti, které se týkaly třeba údržby domu. Tohle vše už jsem si v životě odpracoval a chci dopřát sobě i své ženě absolutní komfort a svůj čas věnovat rodině a koníčkům.

Architektonická kancelář Siadesign, jejímž jste spolumajitelem, stojí za autorstvím celého projektu. Komu je Rezidence Park Masarykova určena?
Snažili jsme se navrhnout rezidenci, která by byla optimálním řešením pro všechny generace. Vzhledem k tomu, že je projekt stále ve stavu realizace, je možné využít možnosti klientských změn, kdy se může každý klient podílet na finální podobě svého budoucího bytu tak, aby splňoval všechna jeho očekávání.

Mladé páry zde mohou třeba po studiu na nedaleké Technické univerzitě začít společný život v menších bytech 2+kk. Aktivní senioři zde najdou útulné byty 3+kk s terasou, odkud mají nádherný výhled na Ještěd nebo do okolních parků, které jsou ideálním místem pro procházky. Zároveň to je vhodné bydlení pro rodiny s dětmi, které plně využijí vynikající občanskou vybavenost této jedinečné lokality. Přímo v rezidenčním komplexu budou čtyři dětská hřiště. V dosahu pěti minut pěší chůze je hned několik velmi kvalitních mateřských i základních škol, takže každý rodič ocení, že nemusí ráno děti rozvážet autem.

Fotogalerie

V čem osobně spatřujete největší benefity projektu?
Vzhledem k faktu, že jsem jeho hlavním architektem, mám k projektu absolutní důvěru. Je to bydlení, které je umístěné na nejlepších parcelách v Liberci, v historické čtvrti Lidových sadů. Projekt zároveň dokonale zapadá do prostředí vilové čtvrti a monumentálních budov v okolí. Jedním z důležitých aspektů je i nadstandardní řešení celého projektu a moderní byty. Kvalita prostředí se zde kombinuje po stránce urbanistické, architektonické i historické.

Projekt Rezidence Park Masarykova ocenili architekti i veřejnost jako Realitní projektem roku 2017 v Libereckém kraji. Je pro vás toto ocenění důležité?
Projekt je oceněn jak po odborné stránce, tak je přijat i veřejností, a to je ta nejlepší kombinace. Projekt navíc ocenili i památkáři svým hodnocením, podle kterého dokonale zapadá do prostředí a splňuje zájmy památkové péče, na což se často zapomíná.

Nesmíme opomenout, že jde o jednu z posledních lokalit, které byly v minulosti neuvěřitelně zanedbané. Po zániku Libereckých výstavních trhů tam byl dvacet let brownfield a naprosto zdevastované území, které se touto výstavbou opět stane živou městskou částí a vznikne jedinečná rezidenční čtvrť. Lepší místo na bydlení v centru Liberce už se najde stěží.

Vyjádření památkářů:

Stanovisko Národního památkového ústavu ÚOP v Liberci zn.NPÚ-353/k3567/2007: Zájem památkové péče je celkově rehabilitovat území s minimalizací negativních zásahů do jeho památkových hodnot. Mezi památkové hodnoty předmětného území patří prostorová a hmotová struktura.

Správní orgán státní památkové péče po zvážení a celkovém posouzení předložené projektové dokumentace dospěl k závěru, že navržená stavba vila domů nedegraduje urbanistické uspořádání území a dotčené části městské památkové zóny. Stávající historická zástavba zůstává ve svém architektonickém pojetí a výrazu zachována. Navržené objekty plně respektují výškovou úroveň okolní zástavby a členění.

Závazné stanovisko MML odbor životního prostředí oddělení ochrany přírody a památek zn.MML/ZPOP/Ne/062335/08-039208 ke stavebnímu povolení ze dne 3. 4. 2008: Památková hodnota zóny nebude výše uvedenými pracemi negativně ovlivněna, rovněž celkový historický ráz městské památkové zóny zůstane zachován.

Z hlediska zájmů státní památkové péče a rozsahu předpokládaných prací jsou výše uvedené stavby v souladu se zájmy památkové péče a realizace je přípustná bez stanovení podmínek.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Odběratelé SčVK se změn bát nemusí. Nic se pro ně nemění

.

Vodárenství v severních Čechách přechází od roku 2019 pod plnou kontrolu měst a obcí. Provozovatelem vodohospodářské...

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Přibližně tolik kilometrů, kolik spolykají pneumatiky automobilu na silnici mezi Libercem a Turnovem, je v krajském...

Ondřej Havelka a Melody Makers odehrají v Liberci nabitý koncert

Ondřej Havelka a Melody Makers odehrají v Liberci nabitý koncert

Rapsodie v modrém pokoji, tak se nejmenuje pouze nejznámější skladba amerického skladatele George Gerschwina, ale také...

Najdete na iDNES.cz