Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přibližně tolik kilometrů, kolik spolykají pneumatiky automobilu na silnici mezi Libercem a Turnovem, je v krajském městě dlouhá trasa optických vláken společnosti a-net Liberec s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví… | foto: a-net

Liberecká jednička na poli poskytovatelů internetového připojení moc dobře ví, že skleněná vlákna jsou díky svým jedinečným vlastnostem budoucností datové komunikace. Když data proudí plnou rychlostí tak vysílač signálu blikne za jednu vteřinu klidně i deset miliardkrát a tím přenese Vaše data z místa a na místo b. V porovnání s ostatními technologiemi je to až stonásobně víc.

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

A proto firma rozjíždí kampaň nazvanou jednoduše Optika do každé domácnosti. Už nyní si firma pronajímá navíc ještě dalších asi dvacet kilometrů tras od ostatních operátorů, ale ráda by jednou optikou pokryla pokud vedení města dovolí téměř celý Liberec a okolí. Bohužel v současné době tomu nebyla politická vůle nakloněna.

Nově optika doputovala až na sídliště ve Vratislavicích. A jaké jsou její přednosti oproti jiným druhům přenosů dat? Tak třeba v tom, že tato vlákna umožňují přenos na velké vzdálenosti, mají velmi malý útlum, tedy v závislosti na délce trasy se nesnižuje jejich kapacita jako u metalických vedení. Například u technologie xDSL, komunikace probíhá oběma směry zároveň, můžeme Vám to přiblížit v příkladu vlakové tratě – může být jednokolejka, může být dvoukolejka a optiku si představte jako dva vlaky TGV které jedou nad sebou a k tomu každý jiným směrem. 

Přenos je z hlediska možnosti napadení nejbezpečnější, kabely mají menší průměr a v neposlední řadě jsou odolné proti elektromagnetickému rušení – pokud jsou kabely metalické rušeny, dochází k výpadkům a ke snížení kvality poskytované služby. A co že to vlastně znamená pro běžného uživatele? Zjednodušeně řečeno nejspolehlivější a nejrychlejší internetové připojení, jaké dnešní doba umožnuje. Rychle stahujete, rychle odesíláte. A navíc optický internet netrpí pády, lagováním, pomalým načítáním a stahováním. 

Kladně budou optický kabel kvitovat i hráči online her. V současné době se rozmáhá trend, kdy dochází ze strany konkurenčních firem ke klamání zákazníka, tím že dané společnosti prezentují své služby jako optické připojení, ale v s optikou to nemá společného vůbec nic. Většinou je k tomu použita laciná bezdrátová technologie. Chceme tímto všechny potenciální zájemce o optické internetové připojení varovat před klamavou reklamou.

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

V a-netu s výstavbou vlastní optické sítě začal již v roce 2008. Optická infrastruktura společnosti tvoří nejen páteř celé sítě, ale též slouží pro přímé připojení koncových uživatelů. Společnost se navíc může pochlubit jedním významným prvenstvím – tuto technologii, tedy optické vlákno přivedené až do bytu samotného zákazníka, před šesti lety použil v Liberci vůbec poprvé.

Heslo „Optika do každé domácnosti“ možná může znít poněkud nadneseně, ale z vedení společnosti zní neskromná a zdravá touha a cíl. Investice do optických vláken je budoucností firmy, která má nejen v Liberci, ale i přilehlých městech a obcích, téměř devět tisíc zákazníků.

Když v současné době nejste v dosahu optické sítě, tak zcela určitě budete v dosahu jednoho z našich 200 vysílacích bodů, které jsou na optickou síť napojeny. Tímto jsme schopni díky jedinečné kombinaci bezdrátové a optické sítě uspokojit každého zákazníka a to od 245 Kč měsíčně.

Na trhu figuruje a-net již patnáctým rokem. Od dob amatérských počátků jsme se vyvinuli do role perspektivního a silného partnera mnoha domácností i firemních zákazníků. Společnost a-net chce být čím dál více na očích. Lidé si tak nemohou nepovšimnout například obrandovaných automobilů, plachet na plotech, ale jistě zaznamenali mimo jiné kampaň na Facebooku a určitě hot-spoty v řadě restaurací a barů.

Společnost a-net se zapojuje též do společenského života regionu. Sponzoruje třeba řadu charitativních plesů, sportovních a kulturních akcí a má i vlastní kategorii v soutěži Miss Liberecký kraj, která zní Miss a-net Internet.

Co je ovšem důležité je fakt, že firma nabízí nejenom internetové připojení nové generace, ale mimo jiné zajišťuje i TV vysílání, kamerové systémy a pronajímá i vlastní optické trasy pro jiné providery a operátory.

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Výrazně pohodlnější a rychlejší doprava na vrchol Tanvaldského Špičáku směrem od Albrechtic v Jizerských horách čeká od...

Krofian: práce s potenciálem

Krofian: práce s potenciálem

Firmu Krofian založil Jakub Krofian v roce 2000. Koupil domů první soustruh, na kterém jako vyučený nástrojař...

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

O tom, že bezproblémový přístup k vodě není samozřejmost, o stabilním vodohospodářském systému na severu Čech a dalších...

Najdete na iDNES.cz