Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výrazně pohodlnější a rychlejší doprava na vrchol Tanvaldského Špičáku směrem od Albrechtic v Jizerských horách čeká od letošní zimní sezóny na návštěvníky tamního lyžařského areálu. Vyznavači sjíždění zasněžených svahů se mohou těšit na novou čtyřsedačkovou lanovku s bublinou, která je mimo jiné chrání před nepřízní počasí v podobě sněžení či větru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji | foto: Ski areál Tanvaldský Špičák

„Nová lanová dráha v lokalitě Tanvaldský Špičák II nahradila dosavadní kotvový vlek a obsluhuje modrou Kostelní sjezdovku a černo-červenou sjezdovku Slalomák / Zalomený. Jedná se o odpojitelnou čtyřsedačku s bublinou od firmy Leitner, která byla dovezena z Rakouska a kompletně repasována, takže bude sloužit jako nová. Celkové náklady na výstavbu dosáhly téměř 50 milionů korun,“ říká Petr Bažant ze společnosti Ski Bižu, která areál provozuje.

Podle něj se s novou lanovkou cesta nahoru stane rychlejší, pohodlnější a hlavně bezpečnější, a to nejen proto, že původní kotva ve strmějších úsecích trasy působila méně zdatným lyžařům potíže, ale i díky odpojitelné technologii lanovky, která znamená pohodlný nástup i výstup ve stanicích při zpomalené rychlosti sedaček.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Čtyřsedačková lanovka ovšem není jedinou novinkou letošní sezóny. „Společně s ní se podařilo na Tanvaldském Špičáku pořídit také čtyři nová sněžná děla od firmy Supersnow, jejichž hlavní předností je tišší chod. Milovníci zimních radovánek ocení i přívětivější příjezd i parkování pod sjezdovkami – v lokalitě Tanvaldský Špičák 1 byly vyasfaltovány vjezdy na parkoviště a povrch vyspraven asfaltovou drtí,“ pokračuje Petr Bažant. Kromě toho byl na konci listopadu uveden do provozu opravený úsek příjezdové silnice od Smržovky, stejně tak se podařilo opravit povrch příjezdových silnic od Bedřichova a v Albrechticích.

Ski areál Tanvaldský Špičák je součástí SKIARÉNY JIZERKY, která propojuje hned tři střediska. Kromě Tanvaldského Špičáku ještě Bedřichov a Severák. Díky propojení skiareálů jedním skipasem je tak návštěvníkům nabízeno téměř 17 kilometrů sjezdovek, od modrých až po černou. Jejich provoz zajišťují dvě lanové dráhy, 20 vleků a 3 pohyblivé pásy pro děti, učící se lyžovat na mírném svahu. Právě tam mají rodiče možnost předat své dítko do rukou zkušených instruktorů lyžování.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Mezi jednotlivými areály jezdí po celou dobu hlavní sezóny třikrát denně skibus. Autobusy, které jistě ocení i běžkaři, jezdí z Jablonce nad Nisou do Bedřichova, na Severák, Špičák a do Tanvaldu. Pro hosty s kartou Jizerky CARD, ubytované u některého z členů Sdružení, je doprava zdarma.

„Nabízíme perfektně upravené sjezdovky, které díky rozdílným obtížnostem nabídnou vyžití všem skupinám lyžařů od pokročilých až po rodiny s dětmi. Například Severák je ideální areál pro výuku lyžování. Jedná se vlastně o jedno veliké výukové hřiště,“ popisuje výhody Petr Bažant.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

V Libereckém kraji existuje řada úspěšných firem, které se věnují výzkumu, vývoji a hledání nových inovativních řešení....

Ondřej Havelka a Melody Makers odehrají v Liberci nabitý koncert

Ondřej Havelka a Melody Makers odehrají v Liberci nabitý koncert

Rapsodie v modrém pokoji, tak se nejmenuje pouze nejznámější skladba amerického skladatele George Gerschwina, ale také...

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Přibližně tolik kilometrů, kolik spolykají pneumatiky automobilu na silnici mezi Libercem a Turnovem, je v krajském...

Najdete na iDNES.cz