Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výrazně pohodlnější a rychlejší doprava na vrchol Tanvaldského Špičáku směrem od Albrechtic v Jizerských horách čeká od letošní zimní sezóny na návštěvníky tamního lyžařského areálu. Vyznavači sjíždění zasněžených svahů se mohou těšit na novou čtyřsedačkovou lanovku s bublinou, která je mimo jiné chrání před nepřízní počasí v podobě sněžení či větru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji | foto: Ski areál Tanvaldský Špičák

„Nová lanová dráha v lokalitě Tanvaldský Špičák II nahradila dosavadní kotvový vlek a obsluhuje modrou Kostelní sjezdovku a černo-červenou sjezdovku Slalomák / Zalomený. Jedná se o odpojitelnou čtyřsedačku s bublinou od firmy Leitner, která byla dovezena z Rakouska a kompletně repasována, takže bude sloužit jako nová. Celkové náklady na výstavbu dosáhly téměř 50 milionů korun,“ říká Petr Bažant ze společnosti Ski Bižu, která areál provozuje.

Podle něj se s novou lanovkou cesta nahoru stane rychlejší, pohodlnější a hlavně bezpečnější, a to nejen proto, že původní kotva ve strmějších úsecích trasy působila méně zdatným lyžařům potíže, ale i díky odpojitelné technologii lanovky, která znamená pohodlný nástup i výstup ve stanicích při zpomalené rychlosti sedaček.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Čtyřsedačková lanovka ovšem není jedinou novinkou letošní sezóny. „Společně s ní se podařilo na Tanvaldském Špičáku pořídit také čtyři nová sněžná děla od firmy Supersnow, jejichž hlavní předností je tišší chod. Milovníci zimních radovánek ocení i přívětivější příjezd i parkování pod sjezdovkami – v lokalitě Tanvaldský Špičák 1 byly vyasfaltovány vjezdy na parkoviště a povrch vyspraven asfaltovou drtí,“ pokračuje Petr Bažant. Kromě toho byl na konci listopadu uveden do provozu opravený úsek příjezdové silnice od Smržovky, stejně tak se podařilo opravit povrch příjezdových silnic od Bedřichova a v Albrechticích.

Ski areál Tanvaldský Špičák je součástí SKIARÉNY JIZERKY, která propojuje hned tři střediska. Kromě Tanvaldského Špičáku ještě Bedřichov a Severák. Díky propojení skiareálů jedním skipasem je tak návštěvníkům nabízeno téměř 17 kilometrů sjezdovek, od modrých až po černou. Jejich provoz zajišťují dvě lanové dráhy, 20 vleků a 3 pohyblivé pásy pro děti, učící se lyžovat na mírném svahu. Právě tam mají rodiče možnost předat své dítko do rukou zkušených instruktorů lyžování.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Mezi jednotlivými areály jezdí po celou dobu hlavní sezóny třikrát denně skibus. Autobusy, které jistě ocení i běžkaři, jezdí z Jablonce nad Nisou do Bedřichova, na Severák, Špičák a do Tanvaldu. Pro hosty s kartou Jizerky CARD, ubytované u některého z členů Sdružení, je doprava zdarma.

„Nabízíme perfektně upravené sjezdovky, které díky rozdílným obtížnostem nabídnou vyžití všem skupinám lyžařů od pokročilých až po rodiny s dětmi. Například Severák je ideální areál pro výuku lyžování. Jedná se vlastně o jedno veliké výukové hřiště,“ popisuje výhody Petr Bažant.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Ačkoliv letošní podzim nabídl neobvykle dlouhé babí léto, i tak už silničáři na konci října prověřili svoji...

Umělci, sportovci i senioři. Nadace Preciosa pomáhá všem

Ministerstvo průmyslu poradí, jak podnikat na vnitřním trhu EU

Pětadvacet let od svého založení si připomíná Nadace Preciosa, první svého druhu v celé zemi. Podpořila bezpočet...

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

O tom, že bezproblémový přístup k vodě není samozřejmost, o stabilním vodohospodářském systému na severu Čech a dalších...

Najdete na iDNES.cz