Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výrazně pohodlnější a rychlejší doprava na vrchol Tanvaldského Špičáku směrem od Albrechtic v Jizerských horách čeká od letošní zimní sezóny na návštěvníky tamního lyžařského areálu. Vyznavači sjíždění zasněžených svahů se mohou těšit na novou čtyřsedačkovou lanovku s bublinou, která je mimo jiné chrání před nepřízní počasí v podobě sněžení či větru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji | foto: Ski areál Tanvaldský Špičák

„Nová lanová dráha v lokalitě Tanvaldský Špičák II nahradila dosavadní kotvový vlek a obsluhuje modrou Kostelní sjezdovku a černo-červenou sjezdovku Slalomák / Zalomený. Jedná se o odpojitelnou čtyřsedačku s bublinou od firmy Leitner, která byla dovezena z Rakouska a kompletně repasována, takže bude sloužit jako nová. Celkové náklady na výstavbu dosáhly téměř 50 milionů korun,“ říká Petr Bažant ze společnosti Ski Bižu, která areál provozuje.

Podle něj se s novou lanovkou cesta nahoru stane rychlejší, pohodlnější a hlavně bezpečnější, a to nejen proto, že původní kotva ve strmějších úsecích trasy působila méně zdatným lyžařům potíže, ale i díky odpojitelné technologii lanovky, která znamená pohodlný nástup i výstup ve stanicích při zpomalené rychlosti sedaček.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Čtyřsedačková lanovka ovšem není jedinou novinkou letošní sezóny. „Společně s ní se podařilo na Tanvaldském Špičáku pořídit také čtyři nová sněžná děla od firmy Supersnow, jejichž hlavní předností je tišší chod. Milovníci zimních radovánek ocení i přívětivější příjezd i parkování pod sjezdovkami – v lokalitě Tanvaldský Špičák 1 byly vyasfaltovány vjezdy na parkoviště a povrch vyspraven asfaltovou drtí,“ pokračuje Petr Bažant. Kromě toho byl na konci listopadu uveden do provozu opravený úsek příjezdové silnice od Smržovky, stejně tak se podařilo opravit povrch příjezdových silnic od Bedřichova a v Albrechticích.

Ski areál Tanvaldský Špičák je součástí SKIARÉNY JIZERKY, která propojuje hned tři střediska. Kromě Tanvaldského Špičáku ještě Bedřichov a Severák. Díky propojení skiareálů jedním skipasem je tak návštěvníkům nabízeno téměř 17 kilometrů sjezdovek, od modrých až po černou. Jejich provoz zajišťují dvě lanové dráhy, 20 vleků a 3 pohyblivé pásy pro děti, učící se lyžovat na mírném svahu. Právě tam mají rodiče možnost předat své dítko do rukou zkušených instruktorů lyžování.

Na Tanvaldský Špičák rychleji a bezpečněji

Mezi jednotlivými areály jezdí po celou dobu hlavní sezóny třikrát denně skibus. Autobusy, které jistě ocení i běžkaři, jezdí z Jablonce nad Nisou do Bedřichova, na Severák, Špičák a do Tanvaldu. Pro hosty s kartou Jizerky CARD, ubytované u některého z členů Sdružení, je doprava zdarma.

„Nabízíme perfektně upravené sjezdovky, které díky rozdílným obtížnostem nabídnou vyžití všem skupinám lyžařů od pokročilých až po rodiny s dětmi. Například Severák je ideální areál pro výuku lyžování. Jedná se vlastně o jedno veliké výukové hřiště,“ popisuje výhody Petr Bažant.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Nejsme pochmurný spolek černých havranů, říká Ladislav Kopal

Nejsme pochmurný spolek černých havranů, říká předseda Sdružení pohřebnictví

Ať chceme, nebo ne, v životě se každý z nás setká s bolestnou zkušeností, kdy z našeho okolí odejde někdo nám velmi...

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Optika je investicí do budoucnosti. V a-netu to moc dobře ví…

Přibližně tolik kilometrů, kolik spolykají pneumatiky automobilu na silnici mezi Libercem a Turnovem, je v krajském...

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

O tom, že bezproblémový přístup k vodě není samozřejmost, o stabilním vodohospodářském systému na severu Čech a dalších...

Najdete na iDNES.cz