Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Libereckém kraji existuje řada úspěšných firem, které se věnují výzkumu, vývoji a hledání nových inovativních řešení. Chcete se dozvědět více o unikátních technologiích? Nyní zve Liberecký kraj na konferenci RIS3 fórum věnované právě inovacím.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice | foto: Liberecký kraj

Podpora inovačního prostředí podnikání je jednou z priorit Libereckého kraje. Jeho snahou je prezentovat náš region jako podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talentované lidi i investory. Ale v jaké kondici je regionální inovační ekosystém ve skutečnosti? Čím konkrétním se může pochlubit? Které výzvy musí prioritně řešit proto, aby dosahoval na poli vědy, výzkumu a inovací stabilního nebo dokonce rychlejšího tempa a výborných výsledků, které zajistí mezinárodní konkurenceschopnost? 

Odpovědi na tyto klíčové otázky budou hledat zástupci veřejnosti, malých a středních podniků, velkých mezinárodních firem sídlících v libereckém regionu, výzkumných organizací a oborových klastrů spolu se zástupci kraje v rámci první výroční konference, tzv. RIS3 fóra, které se koná v rámci naplňování cílů Regionální inovační strategie Libereckého kraje.

RIS3 fórum 2018 – 31. října 2018, 10:00 – 16:30 hod, Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec 2

Online přihlášení zde: https://www.ris3forumlk.cz/registrace/

„Naším záměrem je založit tradici pravidelných každoročních konferencí, které by se cíleně věnovaly tématům rozvoje regionálního inovačního ekosystému, prezentaci úspěchů, diskusi zástupců vzdělávání, výzkumu a vývoje, podnikatelské sféry i veřejné správy nad aktuálními výzvami rozvoje inovačního prostředí a stanovení priorit na další období,“ vysvětluje Ing. Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje, pod jejíž rezort rozvoj a inovace spadají.

RIS3 fórum 2018 má nabitý program

První ročník fóra zahájí hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Následuje program, který bude rozdělen do tří bloků.

  • První z nich je věnován prostředí, ve kterém vznikají dobré podmínky pro rozvoj výzkumu, vývoje a inovací, vznik start-upů apod. Členka rady kraje Ing. Radka Loučková Kotasová představí účastníkům záměr rozvíjet tzv. Chytrý kraj pomocí využití chytrých technologií. O regionálním inovačním potenciálu v kontextu globálního vývoje pohovoří Mgr. Ondřej Pokorný z Technologického centra Akademie věd ČR. Následovat bude sdílená marketingová inovační značka regionu, jejíž smysl a potenciál představí Tomáš Hrivnák. První blok ukončí ředitel podnikatelského inkubátoru Lipo.ink Philipp Roden, který nabídne aktivity na podporu vzniku nových firem či oživení těch etablovaných.

  • Druhý blok konference je připraven jako Idea Café, což je participativní metoda, která umožňuje středním či větším skupinám účastníků sdílet zkušenosti či názory a společně hledat odpovědi na otázky. Tento způsob hledání odpovědí na organizátorem předem definované otázky je v poslední době velmi oblíbený jak mezi účastníky, tak mezi organizátory podobných akcí jako je RIS3 fórum Libereckého kraje. Výsledky diskuse bývají velmi originální a přínosné.

  • Ve třetím bloku se účastníci mohou těšit na prezentace úspěšných projektů výzkumných organizací, klastrů i mladých nadějných vědců, které byly v regionu realizovány a jsou opravdu úctyhodné. Zmiňme například projekt „Nanovlákenná dvouvrstva pro hojení po operacích tlustého střeva“ Ing. Markéty Klíčové, studentky TUL a současně vítězky soutěže průlomových nápadů Falling Walls Lab. Po ukončení oficiálního programu bude následovat neformální networking.

V prostorách konference budou umístěny informační materiály, bannery a ukázky výsledků práce studentské odborné činnosti i výsledků výzkumných projektů Technické univerzity v Liberci a dalších výzkumných organizací působících v Libereckém kraji. Podrobnější program a online přihlášení na konferenci jsou k dispozici na odkazu: http://www.ris3forumlk.cz/

Souběžně s výroční konferencí RIS3 bude v přilehlých prostorách multimediálního sálu probíhat Veletrh dotačních příležitostí, který organizuje Agentura CzechInvest.

Bližší informace k této akci jsou k dispozici na odkazu:
www.czechinvest.org/cz/Homepage/Akce/Veletrh-dotacnich-prilezitosti-14

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

Tato aktivita je realizována v rámci projektu „Smart akcelerátor Libereckého kraje“ s reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000848
https://www.ris3forumlk.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

SVS letos za investice a opravy utratí 1,7 miliardy

SVS letos za investice a opravy utratí 1,7 miliardy

Unikátní vodárenská soustava severočeského regionu začala vznikat již před více než sto lety a postupně prochází...

Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžování se soutěží o zájezd

Rokytnice nad Jizerou zve jarní lyžovačku se soutěží o zájezd!

V březnu se o slovo znovu přihlásila zima a přinesla do Krkonoš čerstvý sníh. Podmínky pro lyžování jsou skvělé,...

Odběratelé SčVK se změn bát nemusí. Nic se pro ně nemění

.

Vodárenství v severních Čechách přechází od roku 2019 pod plnou kontrolu měst a obcí. Provozovatelem vodohospodářské...

Najdete na iDNES.cz