Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Libereckém kraji existuje řada úspěšných firem, které se věnují výzkumu, vývoji a hledání nových inovativních řešení. Chcete se dozvědět více o unikátních technologiích? Nyní zve Liberecký kraj na konferenci RIS3 fórum věnované právě inovacím.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice | foto: Liberecký kraj

Podpora inovačního prostředí podnikání je jednou z priorit Libereckého kraje. Jeho snahou je prezentovat náš region jako podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talentované lidi i investory. Ale v jaké kondici je regionální inovační ekosystém ve skutečnosti? Čím konkrétním se může pochlubit? Které výzvy musí prioritně řešit proto, aby dosahoval na poli vědy, výzkumu a inovací stabilního nebo dokonce rychlejšího tempa a výborných výsledků, které zajistí mezinárodní konkurenceschopnost? 

Odpovědi na tyto klíčové otázky budou hledat zástupci veřejnosti, malých a středních podniků, velkých mezinárodních firem sídlících v libereckém regionu, výzkumných organizací a oborových klastrů spolu se zástupci kraje v rámci první výroční konference, tzv. RIS3 fóra, které se koná v rámci naplňování cílů Regionální inovační strategie Libereckého kraje.

RIS3 fórum 2018 – 31. října 2018, 10:00 – 16:30 hod, Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec 2

Online přihlášení zde: https://www.ris3forumlk.cz/registrace/

„Naším záměrem je založit tradici pravidelných každoročních konferencí, které by se cíleně věnovaly tématům rozvoje regionálního inovačního ekosystému, prezentaci úspěchů, diskusi zástupců vzdělávání, výzkumu a vývoje, podnikatelské sféry i veřejné správy nad aktuálními výzvami rozvoje inovačního prostředí a stanovení priorit na další období,“ vysvětluje Ing. Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje, pod jejíž rezort rozvoj a inovace spadají.

RIS3 fórum 2018 má nabitý program

První ročník fóra zahájí hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Následuje program, který bude rozdělen do tří bloků.

  • První z nich je věnován prostředí, ve kterém vznikají dobré podmínky pro rozvoj výzkumu, vývoje a inovací, vznik start-upů apod. Členka rady kraje Ing. Radka Loučková Kotasová představí účastníkům záměr rozvíjet tzv. Chytrý kraj pomocí využití chytrých technologií. O regionálním inovačním potenciálu v kontextu globálního vývoje pohovoří Mgr. Ondřej Pokorný z Technologického centra Akademie věd ČR. Následovat bude sdílená marketingová inovační značka regionu, jejíž smysl a potenciál představí Tomáš Hrivnák. První blok ukončí ředitel podnikatelského inkubátoru Lipo.ink Philipp Roden, který nabídne aktivity na podporu vzniku nových firem či oživení těch etablovaných.

  • Druhý blok konference je připraven jako Idea Café, což je participativní metoda, která umožňuje středním či větším skupinám účastníků sdílet zkušenosti či názory a společně hledat odpovědi na otázky. Tento způsob hledání odpovědí na organizátorem předem definované otázky je v poslední době velmi oblíbený jak mezi účastníky, tak mezi organizátory podobných akcí jako je RIS3 fórum Libereckého kraje. Výsledky diskuse bývají velmi originální a přínosné.

  • Ve třetím bloku se účastníci mohou těšit na prezentace úspěšných projektů výzkumných organizací, klastrů i mladých nadějných vědců, které byly v regionu realizovány a jsou opravdu úctyhodné. Zmiňme například projekt „Nanovlákenná dvouvrstva pro hojení po operacích tlustého střeva“ Ing. Markéty Klíčové, studentky TUL a současně vítězky soutěže průlomových nápadů Falling Walls Lab. Po ukončení oficiálního programu bude následovat neformální networking.

V prostorách konference budou umístěny informační materiály, bannery a ukázky výsledků práce studentské odborné činnosti i výsledků výzkumných projektů Technické univerzity v Liberci a dalších výzkumných organizací působících v Libereckém kraji. Podrobnější program a online přihlášení na konferenci jsou k dispozici na odkazu: http://www.ris3forumlk.cz/

Souběžně s výroční konferencí RIS3 bude v přilehlých prostorách multimediálního sálu probíhat Veletrh dotačních příležitostí, který organizuje Agentura CzechInvest.

Bližší informace k této akci jsou k dispozici na odkazu:
www.czechinvest.org/cz/Homepage/Akce/Veletrh-dotacnich-prilezitosti-14

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

Tato aktivita je realizována v rámci projektu „Smart akcelerátor Libereckého kraje“ s reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000848
https://www.ris3forumlk.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

V Turnově se těšte na nádherné melodie, říká Pavel Šporcl

V Turnově se těšte na nádherné melodie, říká Pavel Šporcl

Než se houslista Pavel Šporcl vydá na vánoční turné, absolvuje ještě 20. listopadu 2018 koncert v Kulturním centru v...

Umělci, sportovci i senioři. Nadace Preciosa pomáhá všem

Ministerstvo průmyslu poradí, jak podnikat na vnitřním trhu EU

Pětadvacet let od svého založení si připomíná Nadace Preciosa, první svého druhu v celé zemi. Podpořila bezpočet...

I druhá provozovna pohřební služby již dýchá intimní atmosférou

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Nedlouho poté, co Ladislav Kopal otevřel v centru Liberci již druhou provozovnu své pohřební služby, v Husově ulici,...

Najdete na iDNES.cz