Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 4. srpna 2021 Dominik

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Více než sedmnáct let poskytuje Kardiocentrum v Krajské nemocnici Liberec špičkovou kardiovaskulární péči zhruba půl milionu obyvatel celého Libereckého kraje a přilehlých oblastí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR | foto: Krajská nemocnice Liberec, a.s.

Akutní stavy, akutní infarkt, pomoc po srdeční zástavě, složité elektrofyziologické výkony, kterými léčí poruchy srdečního rytmu. To a ještě mnohem širší spektrum výkonů v libereckém Kardiocentru provádí 32 lékařů. Kromě toho zajišťují ambulantní péči pro kardiologické pacienty, kteří trpí závažnými chronickými onemocněními. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

„Ačkoliv je Liberecký kraj druhým nejmenším krajem v republice, naše pracoviště se počtem výkonů řadí k těm největším, například z hlediska intervencí na věnčitých tepnách, což je provádění angioplastik jak u chronických, tak akutních stavů. Léta se tak objemem výkonů řadíme mezi pět největších pracovišť v ČR,“ říká MUDr. Rostislav Polášek, přednosta libereckého Kardiocentra. Jak dodává, pracoviště má i některé programy, v nichž podle něj patří ke špičce v rámci republiky. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Jedním z takových programů, který v Liberci dlouhodobě rozvíjí, je přístrojová léčba srdečního selhání. Řeší i několik vědeckých projektů, které se zabývají srdeční resynchronizační léčbou. Ta pomáhá pacientům se srdečním selháním a má významný dopad jak na kvalitu, tak na prodloužení jejich života. Zlepšuje prognózu těchto nemocných. Lékaři publikují ve významných časopisech a přijímají a používají nové nejmodernější metody a postupy, jako například kardiostimulaci do převodního systému, fyziologickou stimulaci, kde patří k předním pracovištím v České republice.

„Technologický pokrok otevírá v kardiologii nové obzory a pohání ji rychle kupředu. Přístroje, léky, moderní stenty, katetry, telemedicínské sítě – to vše umíme využít, ale naším cílem není počet výkonů a novinek, je jím lidský rozměr medicíny. Nalézt pro každého pacienta to nejlepší řešení s ohledem na jeho individuální hodnoty a preference,“ dodává přednosta.

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Průkopníky v používání metody ECMO bez kardiochirurgie

Liberecké Kardiocentrum bylo první pracoviště bez kardiochirurgie, které u pacientů s akutním srdečním selháním, jež nelze řešit konzervativně pomocí léků, začala s metodou ECMO.

„Jde o jedinečnou metodu, která při relativně jednoduché aplikaci, jež už nevyžaduje operační přístupy přes otevřený hrudník, umožňuje podporu či náhradu funkce srdce a plic po přechodnou dobu v řádu dní či jednotek týdnů. Technický pokrok umožnil zjednodušení její obsluhy tak, aby jí bylo možno použít i na kardiologických pracovištích právě i bez kardiochirurgie,“ vysvětluje přednosta.

V praxi to znamená, že je pacient napojen na přístroj, který připomíná mimotělní krevní oběh. Krev je z těla pacienta odváděna, v přístroji okysličena a následně se vrací zpět. Díky moderní technologii tak mají srdce či plíce šance se bez činnosti zregenerovat. Přístroj může jejich funkce plně nahradit. Jednou z výhod metody je, že poskytuje lékařům prostor a čas pro následné řešení samotného orgánového problému.

Metoda pomáhá zachraňovat lidské životy zejména v případech náhlého zhoršení kardiologického pacienta, například když nemá tlak, je v bezvědomí, nereaguje na léky. A to především díky jejímu potenciálu, který umožňuje srdci se vzpamatovat. A lékaři tak mohou v mezidobí určit příčinu potíží a vyhledat pro pacienta nejvhodnější léčbu. Aktuálně je metoda používaná i u pacientů s Covid-19.

Liberecké zkušenosti ukazují, že metoda je potřebná i pro pracoviště, která kardiochirurgií nedisponují, a mnoho dalších pracovišť tento příklad následuje. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Kardiologie nanečisto pomáhá studentům medicíny i nemocnici

Poměrně výjimečné je liberecké pracoviště také přístupem ke vzdělávání mladých lékařů. Zčásti se snaží vychovat si vlastní lékaře pro libereckou kardiologii, program Kardiologie nanečisto je však otevřený všem medikům, kteří se chtějí v oboru vzdělávat a neznamená to nutně jejich následné zakotvení v KNL. 

„Cílem není medika naučit kardiologii, to by se měl naučit na fakultě, ale cílem je, aby si zažil, jakým způsobem pracuje, jak žije, mladý lékař na kardiologii. Tento program se nám velice osvědčil. Je natolik populární, že v momentě, kdy vyhlásíme nové termíny, se zájemci přihlásí během několika hodin a míváme plno. Ale to, co je pro nás ještě důležitější, že ačkoliv je otevřený skutečně všem bez podmínek, po jeho absolvování u nás mnoho mladých kvalitních lékařů zůstalo,“ uvádí Rostislav Polášek.

Smyslem programu je studentům vyšších ročníků lékařských fakult umožnit, aby si vyzkoušeli prostředí, nasbírali zkušenosti a v případě zájmu o kardiologii měli představu, jak funguje v reálu.

„V praxi to probíhá tak, že k nám student přijde pobýt na týden, účastní se veškerého dění, seznámí se s personálem, což je podle mého názoru také nesmírně důležité. Po celou dobu účasti v programu se jim věnuje mentor, který je do všeho zasvěcuje. Pro studenty je určitě přínosný, mohou se na základě času stráveného u nás zodpovědně rozhodnout, zda je pro ně kardiologie to pravé,“ dodává přednosta centra. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Exponáty na výstavu „Srdeční záležitosti“ zapůjčilo liberecké Kardiocentrum

Na 29. září připadá Mezinárodní den srdce a právě k tomuto významnému dni připravil fotograf Robert Vano putovní výstavu s názvem Srdeční záležitosti. V září bylo možné ji zhlédnout ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Na 13 velkoformátových fotografiích Robert Vano zachytil celkem 17 tváří a osudů lidí, kteří do toho, co dělají, dávají celé své srdce nebo se s nějakou kardiovaskulární chorobou léčí. Všichni srdcaři jsou z Liberce a okolí. Jedním ze „zachycených“ byl i MUDr. Rostislav Polášek, přednosta kardiovaskulárního centra a primář kardiologie KNL.

Krajská nemocnice Liberec byla také partnerem výstavy a liberecké Kardiocentrum na ni zapůjčilo exponáty a připravilo veškeré popisky a texty, které najdete ve vitrínách. Bylo zde umístěno i velké červené papírové srdce, které vyrobily děti z nemocniční zaměstnanecké mateřské školky KNofLík.

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Kardiologie v datech

 • Poskytuje specializovanou kardiologickou a angiologickou péči pro více než půl milionu obyvatel.
 • Disponuje třemi moderně vybavenými sály pro intervenční léčbu a s výjimkou kardiochirurgických výkonů zajišťujeme celé kardiologické spektrum.
 • Koronární intervence včetně léčby akutního infarktu myokardu provádí katetrizační laboratoř s provozem 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
 • Provádí katetrizační ablace srdečních arytmií a implantace kardiostimulátorů a defibrilátorů v objemech, které nás řadí k české špičce.
 • Patří k průkopníkům jednodenních katetrizačních výkonů: Po plánované srdeční katetrizaci včetně intervencí na věnčitých tepnách (angioplastiky) pacient nestráví na nemocničním lůžku ani jedinou noc.
 • V oblasti elektrofyziologie pracuje centrum dlouhodobě na výzkumu faktorů ovlivňujících výsledky srdeční resynchronizační léčby, která může významně prodloužit život nemocným s pokročilým srdečním selháním.
 • Dlouhodobýn projektem je uplatňování telemedicíny v péči o pacienty s defibrilátory, která umožňuje prakticky kontinuální sledování stavu pacienta bez nutnosti návštěvy u lékaře. Výsledky této práce jsou opakovaně publikovány na mezinárodní úrovni.

Skvělý tým

 • Na 120 zaměstnanců Kardiovaskulárního centra zahrnuje stabilizovaný tým 32 lékařů.
 • Velkou pozornost věnují vzdělávání lékařů i sester.
 • Od roku 2003 připravili úspěšně 16 lékařů ke kardiologické atestaci a 1 lékaře k angiologické atestaci.

Klíčové výkony a diagnózy

 • Infarkt myokardu
 • Implantace kardioverteru - defibrilátoru (ICD)
 • Implantace kardiostimulátoru
 • Katetrizační ablace
 • Ischemická choroba srdeční
 • Katetrizační vyšetření srdce
 • Koronární angioplastika
 • Jednodenní katetrizace
 • Nejčtenější

Sparta vs. Monaco: Exkluzivně na TV Tipsport

Komerční sdělení První překážku v podobě Rapidu fotbalisté Sparty zvládli. V domácí odvetě svého soupeře porazili 2:0 a zajistili si...

Sparta musí dohánět! Rozstřílí Rapid Vídeň?

Komerční sdělení Úvodní zápas 2. předkola Ligy mistrů fotbalistům Sparty výsledkově nevyšel. Na hřišti Rapidu padli 1:2. O jediný gól...

Na co si dát pozor při drenáži suterénu s nopovou fólií

Komerční sdělení Voda v zemině okolo nás je přirozená věc, ale do sklepů a suterénů domů si ji pouštět nechceme. Abychom naše domovy...

Protonová léčba účinně léčí stále širší spektrum nádorových onemocnění

Komerční sdělení Pražské Protonové centrum od zahájení svého provozu v roce 2012 již léčilo téměř 7000 pacientů. O jeho kvalitách se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Letní zážitky na Dolní Moravě

Komerční sdělení Letos připravil Horský resort Dolní Morava nespočet aktivit.

Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

Správnou technikou dýchání můžeme předejít i bolesti zad, radí fyzioterapeut

Premium Dýchání je provázané s tím, jak se člověk cítí. „Propojení dechu a emocí je neuvěřitelné,“ říká uznávaný fyzioterapeut...

Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

 • Další z rubriky

Teplárna Liberec - myslíme na budoucnost a modernizujeme

Komerční sdělení V oblasti rozvoje technologií je nejvýznamnějším počinem Teplárny Liberec instalace kogeneračních jednotek, které jsou...

Severočeští vodohospodáři dali na Světový den vody slovo dětem

Komerční sdělení Světový den vody slavíme vlastně ruku v ruce se začátkem jara, 22. března. Má upozornit na jeden z nejcennějších...

Regionální českolipský výrobek

Komerční sdělení Soutěž Regionální českolipský výrobek vstupuje v letošním roce do svého třetího ročníku. Také letos se zruční...

Kravaře letos oslaví výjimečné výročí. 30 let mají jednoho starostu

Komerční sdělení Rovných třicet let dovršil před pár dny Vít Vomáčka v pozici starosty obce Kravaře. Do pomyslného křesla usedl 16....

Orgasmy předstírám. Muži to mají horší, říká pornoherečka Daisy Lee

Karolína Urbanová (23), známá pod uměleckým jménem Daisy Lee, patří k nejznámějším českým pornoherečkám. Dcera bývalé...

Podtrženo, sečteno, potvrzeno, říká Vondráčková o vztahu s Vojnarem

Zpěvačka Lucie Vondráčková (41) má nový vztah. Informoval o tom web Expres.cz, podle kterého je jejím novým partnerem...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

Dubrovník se konečně připojil ke zbytku země, most se vyhýbá Bosně

Připevněním posledního segmentu budovaného mostu na poloostrov Pelješac se ve čtvrtek spojila dosud oddělená oblast...

Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat