Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 17. října 2021 Hedvika

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Více než sedmnáct let poskytuje Kardiocentrum v Krajské nemocnici Liberec špičkovou kardiovaskulární péči zhruba půl milionu obyvatel celého Libereckého kraje a přilehlých oblastí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR | foto: Krajská nemocnice Liberec, a.s.

Akutní stavy, akutní infarkt, pomoc po srdeční zástavě, složité elektrofyziologické výkony, kterými léčí poruchy srdečního rytmu. To a ještě mnohem širší spektrum výkonů v libereckém Kardiocentru provádí 32 lékařů. Kromě toho zajišťují ambulantní péči pro kardiologické pacienty, kteří trpí závažnými chronickými onemocněními. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

„Ačkoliv je Liberecký kraj druhým nejmenším krajem v republice, naše pracoviště se počtem výkonů řadí k těm největším, například z hlediska intervencí na věnčitých tepnách, což je provádění angioplastik jak u chronických, tak akutních stavů. Léta se tak objemem výkonů řadíme mezi pět největších pracovišť v ČR,“ říká MUDr. Rostislav Polášek, přednosta libereckého Kardiocentra. Jak dodává, pracoviště má i některé programy, v nichž podle něj patří ke špičce v rámci republiky. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Jedním z takových programů, který v Liberci dlouhodobě rozvíjí, je přístrojová léčba srdečního selhání. Řeší i několik vědeckých projektů, které se zabývají srdeční resynchronizační léčbou. Ta pomáhá pacientům se srdečním selháním a má významný dopad jak na kvalitu, tak na prodloužení jejich života. Zlepšuje prognózu těchto nemocných. Lékaři publikují ve významných časopisech a přijímají a používají nové nejmodernější metody a postupy, jako například kardiostimulaci do převodního systému, fyziologickou stimulaci, kde patří k předním pracovištím v České republice.

„Technologický pokrok otevírá v kardiologii nové obzory a pohání ji rychle kupředu. Přístroje, léky, moderní stenty, katetry, telemedicínské sítě – to vše umíme využít, ale naším cílem není počet výkonů a novinek, je jím lidský rozměr medicíny. Nalézt pro každého pacienta to nejlepší řešení s ohledem na jeho individuální hodnoty a preference,“ dodává přednosta.

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Průkopníky v používání metody ECMO bez kardiochirurgie

Liberecké Kardiocentrum bylo první pracoviště bez kardiochirurgie, které u pacientů s akutním srdečním selháním, jež nelze řešit konzervativně pomocí léků, začala s metodou ECMO.

„Jde o jedinečnou metodu, která při relativně jednoduché aplikaci, jež už nevyžaduje operační přístupy přes otevřený hrudník, umožňuje podporu či náhradu funkce srdce a plic po přechodnou dobu v řádu dní či jednotek týdnů. Technický pokrok umožnil zjednodušení její obsluhy tak, aby jí bylo možno použít i na kardiologických pracovištích právě i bez kardiochirurgie,“ vysvětluje přednosta.

V praxi to znamená, že je pacient napojen na přístroj, který připomíná mimotělní krevní oběh. Krev je z těla pacienta odváděna, v přístroji okysličena a následně se vrací zpět. Díky moderní technologii tak mají srdce či plíce šance se bez činnosti zregenerovat. Přístroj může jejich funkce plně nahradit. Jednou z výhod metody je, že poskytuje lékařům prostor a čas pro následné řešení samotného orgánového problému.

Metoda pomáhá zachraňovat lidské životy zejména v případech náhlého zhoršení kardiologického pacienta, například když nemá tlak, je v bezvědomí, nereaguje na léky. A to především díky jejímu potenciálu, který umožňuje srdci se vzpamatovat. A lékaři tak mohou v mezidobí určit příčinu potíží a vyhledat pro pacienta nejvhodnější léčbu. Aktuálně je metoda používaná i u pacientů s Covid-19.

Liberecké zkušenosti ukazují, že metoda je potřebná i pro pracoviště, která kardiochirurgií nedisponují, a mnoho dalších pracovišť tento příklad následuje. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Kardiologie nanečisto pomáhá studentům medicíny i nemocnici

Poměrně výjimečné je liberecké pracoviště také přístupem ke vzdělávání mladých lékařů. Zčásti se snaží vychovat si vlastní lékaře pro libereckou kardiologii, program Kardiologie nanečisto je však otevřený všem medikům, kteří se chtějí v oboru vzdělávat a neznamená to nutně jejich následné zakotvení v KNL. 

„Cílem není medika naučit kardiologii, to by se měl naučit na fakultě, ale cílem je, aby si zažil, jakým způsobem pracuje, jak žije, mladý lékař na kardiologii. Tento program se nám velice osvědčil. Je natolik populární, že v momentě, kdy vyhlásíme nové termíny, se zájemci přihlásí během několika hodin a míváme plno. Ale to, co je pro nás ještě důležitější, že ačkoliv je otevřený skutečně všem bez podmínek, po jeho absolvování u nás mnoho mladých kvalitních lékařů zůstalo,“ uvádí Rostislav Polášek.

Smyslem programu je studentům vyšších ročníků lékařských fakult umožnit, aby si vyzkoušeli prostředí, nasbírali zkušenosti a v případě zájmu o kardiologii měli představu, jak funguje v reálu.

„V praxi to probíhá tak, že k nám student přijde pobýt na týden, účastní se veškerého dění, seznámí se s personálem, což je podle mého názoru také nesmírně důležité. Po celou dobu účasti v programu se jim věnuje mentor, který je do všeho zasvěcuje. Pro studenty je určitě přínosný, mohou se na základě času stráveného u nás zodpovědně rozhodnout, zda je pro ně kardiologie to pravé,“ dodává přednosta centra. 

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Exponáty na výstavu „Srdeční záležitosti“ zapůjčilo liberecké Kardiocentrum

Na 29. září připadá Mezinárodní den srdce a právě k tomuto významnému dni připravil fotograf Robert Vano putovní výstavu s názvem Srdeční záležitosti. V září bylo možné ji zhlédnout ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Na 13 velkoformátových fotografiích Robert Vano zachytil celkem 17 tváří a osudů lidí, kteří do toho, co dělají, dávají celé své srdce nebo se s nějakou kardiovaskulární chorobou léčí. Všichni srdcaři jsou z Liberce a okolí. Jedním ze „zachycených“ byl i MUDr. Rostislav Polášek, přednosta kardiovaskulárního centra a primář kardiologie KNL.

Krajská nemocnice Liberec byla také partnerem výstavy a liberecké Kardiocentrum na ni zapůjčilo exponáty a připravilo veškeré popisky a texty, které najdete ve vitrínách. Bylo zde umístěno i velké červené papírové srdce, které vyrobily děti z nemocniční zaměstnanecké mateřské školky KNofLík.

Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR
Liberecké Kardiocentrum se řadí objemem výkonů mezi největší v ČR

Kardiologie v datech

 • Poskytuje specializovanou kardiologickou a angiologickou péči pro více než půl milionu obyvatel.
 • Disponuje třemi moderně vybavenými sály pro intervenční léčbu a s výjimkou kardiochirurgických výkonů zajišťujeme celé kardiologické spektrum.
 • Koronární intervence včetně léčby akutního infarktu myokardu provádí katetrizační laboratoř s provozem 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
 • Provádí katetrizační ablace srdečních arytmií a implantace kardiostimulátorů a defibrilátorů v objemech, které nás řadí k české špičce.
 • Patří k průkopníkům jednodenních katetrizačních výkonů: Po plánované srdeční katetrizaci včetně intervencí na věnčitých tepnách (angioplastiky) pacient nestráví na nemocničním lůžku ani jedinou noc.
 • V oblasti elektrofyziologie pracuje centrum dlouhodobě na výzkumu faktorů ovlivňujících výsledky srdeční resynchronizační léčby, která může významně prodloužit život nemocným s pokročilým srdečním selháním.
 • Dlouhodobýn projektem je uplatňování telemedicíny v péči o pacienty s defibrilátory, která umožňuje prakticky kontinuální sledování stavu pacienta bez nutnosti návštěvy u lékaře. Výsledky této práce jsou opakovaně publikovány na mezinárodní úrovni.

Skvělý tým

 • Na 120 zaměstnanců Kardiovaskulárního centra zahrnuje stabilizovaný tým 32 lékařů.
 • Velkou pozornost věnují vzdělávání lékařů i sester.
 • Od roku 2003 připravili úspěšně 16 lékařů ke kardiologické atestaci a 1 lékaře k angiologické atestaci.

Klíčové výkony a diagnózy

 • Infarkt myokardu
 • Implantace kardioverteru - defibrilátoru (ICD)
 • Implantace kardiostimulátoru
 • Katetrizační ablace
 • Ischemická choroba srdeční
 • Katetrizační vyšetření srdce
 • Koronární angioplastika
 • Jednodenní katetrizace
 • Nejčtenější

Pleťová séra s vitamínem C umí zázraky. Podívejte se na TOP 5!

Komerční sdělení Pleťová séra řeší celou řadu kožních problémů. Pomáhají nasytit pleť potřebnými vitamíny a minerály, zlepšují barevný...

Klesnou ceny nemovitostí a proč se vyplatí prodat právě teď?

Komerční sdělení Pro výhodný prodej si vyberte spolehlivého partnera a nechte si vyplatit až 1 milion korun předem.

Zánovní auta online jdou na dračku. Jak správně vybrat?

Stále více řidičů se zajímá o mladší ojetá auta. Reagují tím na neustálé zdražování nových vozidel, ale i na dlouhé...

Jelene, otřes se! Jägermeister rozdává milion korun

Komerční sdělení Od 20. září do konce října tohoto roku si pro veřejnost připravila značka Jägermeister podzimní výherní aktivitu....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Karavany jdou s dobou, je to zábava pro celou rodinu

Komerční sdělení Doba, kdy dovolená v obytném autě nebo karavanu znamenala sice romantiku a volnost, ale draze vykoupenou spartánskou...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

 • Další z rubriky

Odešli od Jablonecké energetické, teď se vrací

Komerční sdělení (Jablonec nad Nisou, 23. 3. 2021) - Staronovým odběratelem Jablonecké energetické se stal bytový dům na jabloneckém...

Severočeští vodohospodáři dali na Světový den vody slovo dětem

Komerční sdělení Světový den vody slavíme vlastně ruku v ruce se začátkem jara, 22. března. Má upozornit na jeden z nejcennějších...

Nadace Preciosa: dlouhodobá pomoc i flexibilně podaná ruka

Komerční sdělení Již 27 let podporuje Nadace Preciosa liberecký region. Byla vůbec první firemní nadací, která v ČR vznikla, a od té...

Jednatel/ka společnosti Technické Služby Jablonec nad Nisou, s.r.o.

Komerční sdělení Rada města Jablonec nad Nisou v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o....

Vysoké ceny dohnaly Bohemia Energy ke krachu. Dotkne se to téměř milionu lidí

Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a...

Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny

V pondělí ukončí dodávky všem odběratelům po firmě Bohemian Energy další společnost, tentokrát děčínská Kolibřík...

Leoš Mareš se pochlubil šťastnou novinou. Bude trojnásobným tatínkem

Leoš Mareš (45) a jeho druhá manželka Monika (40) čekají miminko. Moderátor se zprávou pochlubil v ranním vysílání...

Psychiatr mě sexuálně napadl, partner málem zabil, popisuje dcera Urbánkové

Dcera zpěvačky Nadi Urbánkové (82) Jana Fabiánová (42) promluvila o sexuálním napadení v ordinaci lékaře. Zavzpomínala...

Babiš žádá cenový strop pro klienty Bohemia Energy a kompenzaci pro všechny

Premiér Andrej Babiš vyzval Energetický regulační úřad, aby zvážil zastropování cen u dodavatelů energií, kteří...

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat