Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ačkoliv letošní podzim nabídl neobvykle dlouhé babí léto, i tak už silničáři na konci října prověřili svoji akceschopnost. A náhoda tomu chtěla, že zrovna na sté výročí od vzniku České republiky – 28. října – vyjížděli nejen do Harrachova, ale zasahovali se svou technikou i na Ještědu a Novobrodsku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října | foto: Silnice LK

„Počasí poslední říjnovou neděli poprvé vyzkoušelo připravenost silničářů na zimní sezónu. Přestože předpověď počasí hlásila spíše smíšené přeháňky, dostaly se na několika místech v kraji nečekaně v průběhu dne teploty pod bod mrazu a na silnice tak kromě deště začaly padat také sněhové vločky. Ty se ve vyšších nadmořských výškách na komunikacích udržely, a tak se silničáři rozjeli ke svému prvnímu výjezdu. Postupně začali udržovat komunikace I/10 v Harrachově, III/2784 přes Ještěd a úseky I/9 Svor – Šébr a I/13 Nový Bor – Prácheň,“ popsal první výjezd blížící se zimní sezóny Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která zajišťuje údržbu silnic II. a III. tříd v majetku Libereckého kraje.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Situace mnohé řidiče zaskočila, překvapivě nejenom kamiony, ale i osobní vozy, které se marně pokoušely vyklouzat zejména kopec zvaný Šébr. A důvod byl prostý – v drtivé většině nepřezuté letní pneumatiky na zimní. Ačkoliv zákon nařizuje používat zimní pneumatiky jen v období od 1. 11 do 31. 3. v případech, že je venku sníh či led, nebo lze předpokládat, že podle předpovědi sněžit bude (vymezené období se netýká úseků označených značkami Zimní výbava), zde na severu by se řidiči měli řídit ve svém vlastním zájmu především rozumem a citem.

„Apelujeme na řidiče, aby své vozy nechali přezout na zimní pneumatiky včas. Vyhnou se tak zejména pro ně nepříjemným situacím, kdy při náhlém spadu sněhu nebudou moct pokračovat v jízdě,“ upozorňuje Petr Šén, generální ředitel společnosti Silnice LK.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Silničáři, jak sklonek října ukázal, jsou na zimu připraveni. I letos bude v zimě udržovat více než dva tisíce kilometrů silnic v celém Libereckém kraji, nově přibyla na seznam i silnice III/2919 v Novém Městě pod Smrkem. Na dalších třech úsecích krajských silnic bude využíván chemický posyp a oproti minulému roku kles počet neudržovaných kilometrů – o 3,4 na 65 kilometrů.

Chemickou technologií bude udržováno 743 kilometrů, a to nově na úsecích silnic III/2773 a III/2774 Roveň–Všelibice a silnici III/28736 ve Bzí na Železnobrodsku. Naopak silnice III/2718 v Polesí bude oproti předcházející sezoně udržovaná inertním posypem.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Úseky, které jsou vyjmuty ze zimní údržby, vymezila Rada Libereckého kraje v září. Jde o takové úseky, které mají mizivý dopravní význam. Liberecký kraj na nich nezajistí sjízdnost a schůdnost odstraňováním sněhu a náledí. Nově však bude pluhována silnice III. třídy v úseku Nové Město pod Smrkem – křižovatka se silnicí III/2915, kde po celkové rekonstrukci očekáváme nárůst dopravy.

„Liberecký kraj vyčlenil na zimní údržbu silnic ve schváleném rozpočtu kraje na letošní rok částku 45 milionů korun. V odsouhlaseném rozpočtovém výhledu na celý rok 2019 je částka 129 milionů. V loňském roce jsme na zimní údržbu vynaložili finanční prostředky ve výši 109,9 milionu korun,“ uvádí náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek Marek Pieter.

Zmiňovaná značka Zimní výbava, podle které mají řidiči povinnost jet na zimních pneumatikách, bude v nadcházející zimní sezóně umístěna na 14 úsecích, nově na silnici III. třídy v Bratrouchově a Stromkovicích.

Číslo silniceÚsek (místopis)
II/294Rokytnice - Rezek - Vítkovice
II/286Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky
III/28620Jestřabí v Krkonoších – Rezek
III/28624, 28626Dolní Štěpanice - Benecko – Mrklov
III/0143Buřany – Františkov
III/0144Bratrouchov
III/0146Stromkovice
III/29056Paseky nad Jizerou 
III/29019Kořenov – Jizerka
III/29022Josefův Důl – Hrabětice
III/2904Mníšek – Raspenava
II/290Bílý Potok – Smědava
II/290Desná – Souš
III/29018Dolní Kořenov – Horní Polubný
Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Beko Fresh festival v Liberci už tento pátek a sobotu

Beko Fresh festival v Liberci už tento pátek a sobotu

Sportovní areál Vesec v Liberci otevře v pátek a sobotu 24. a 25. května své brány všem gurmánům a milovníkům dobrého...

Nejsme pochmurný spolek černých havranů, říká Ladislav Kopal

Nejsme pochmurný spolek černých havranů, říká předseda Sdružení pohřebnictví

Ať chceme, nebo ne, v životě se každý z nás setká s bolestnou zkušeností, kdy z našeho okolí odejde někdo nám velmi...

Vaření v pouličním bistru je nový trend. Vyzkoušejte street food

Dalších 17 fotografií v galerii   Nový trend: vyzkoušejte kočovnou školu...

I gastronomie prožívá svoje trendy, snaží se gurmány oslovit netradičním zážitkem. Svůj restart proto zažívá příprava v...

Najdete na iDNES.cz