Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ačkoliv letošní podzim nabídl neobvykle dlouhé babí léto, i tak už silničáři na konci října prověřili svoji akceschopnost. A náhoda tomu chtěla, že zrovna na sté výročí od vzniku České republiky – 28. října – vyjížděli nejen do Harrachova, ale zasahovali se svou technikou i na Ještědu a Novobrodsku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října | foto: Silnice LK

„Počasí poslední říjnovou neděli poprvé vyzkoušelo připravenost silničářů na zimní sezónu. Přestože předpověď počasí hlásila spíše smíšené přeháňky, dostaly se na několika místech v kraji nečekaně v průběhu dne teploty pod bod mrazu a na silnice tak kromě deště začaly padat také sněhové vločky. Ty se ve vyšších nadmořských výškách na komunikacích udržely, a tak se silničáři rozjeli ke svému prvnímu výjezdu. Postupně začali udržovat komunikace I/10 v Harrachově, III/2784 přes Ještěd a úseky I/9 Svor – Šébr a I/13 Nový Bor – Prácheň,“ popsal první výjezd blížící se zimní sezóny Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která zajišťuje údržbu silnic II. a III. tříd v majetku Libereckého kraje.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Situace mnohé řidiče zaskočila, překvapivě nejenom kamiony, ale i osobní vozy, které se marně pokoušely vyklouzat zejména kopec zvaný Šébr. A důvod byl prostý – v drtivé většině nepřezuté letní pneumatiky na zimní. Ačkoliv zákon nařizuje používat zimní pneumatiky jen v období od 1. 11 do 31. 3. v případech, že je venku sníh či led, nebo lze předpokládat, že podle předpovědi sněžit bude (vymezené období se netýká úseků označených značkami Zimní výbava), zde na severu by se řidiči měli řídit ve svém vlastním zájmu především rozumem a citem.

„Apelujeme na řidiče, aby své vozy nechali přezout na zimní pneumatiky včas. Vyhnou se tak zejména pro ně nepříjemným situacím, kdy při náhlém spadu sněhu nebudou moct pokračovat v jízdě,“ upozorňuje Petr Šén, generální ředitel společnosti Silnice LK.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Silničáři, jak sklonek října ukázal, jsou na zimu připraveni. I letos bude v zimě udržovat více než dva tisíce kilometrů silnic v celém Libereckém kraji, nově přibyla na seznam i silnice III/2919 v Novém Městě pod Smrkem. Na dalších třech úsecích krajských silnic bude využíván chemický posyp a oproti minulému roku kles počet neudržovaných kilometrů – o 3,4 na 65 kilometrů.

Chemickou technologií bude udržováno 743 kilometrů, a to nově na úsecích silnic III/2773 a III/2774 Roveň–Všelibice a silnici III/28736 ve Bzí na Železnobrodsku. Naopak silnice III/2718 v Polesí bude oproti předcházející sezoně udržovaná inertním posypem.

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Úseky, které jsou vyjmuty ze zimní údržby, vymezila Rada Libereckého kraje v září. Jde o takové úseky, které mají mizivý dopravní význam. Liberecký kraj na nich nezajistí sjízdnost a schůdnost odstraňováním sněhu a náledí. Nově však bude pluhována silnice III. třídy v úseku Nové Město pod Smrkem – křižovatka se silnicí III/2915, kde po celkové rekonstrukci očekáváme nárůst dopravy.

„Liberecký kraj vyčlenil na zimní údržbu silnic ve schváleném rozpočtu kraje na letošní rok částku 45 milionů korun. V odsouhlaseném rozpočtovém výhledu na celý rok 2019 je částka 129 milionů. V loňském roce jsme na zimní údržbu vynaložili finanční prostředky ve výši 109,9 milionu korun,“ uvádí náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek Marek Pieter.

Zmiňovaná značka Zimní výbava, podle které mají řidiči povinnost jet na zimních pneumatikách, bude v nadcházející zimní sezóně umístěna na 14 úsecích, nově na silnici III. třídy v Bratrouchově a Stromkovicích.

Číslo silniceÚsek (místopis)
II/294Rokytnice - Rezek - Vítkovice
II/286Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky
III/28620Jestřabí v Krkonoších – Rezek
III/28624, 28626Dolní Štěpanice - Benecko – Mrklov
III/0143Buřany – Františkov
III/0144Bratrouchov
III/0146Stromkovice
III/29056Paseky nad Jizerou 
III/29019Kořenov – Jizerka
III/29022Josefův Důl – Hrabětice
III/2904Mníšek – Raspenava
II/290Bílý Potok – Smědava
II/290Desná – Souš
III/29018Dolní Kořenov – Horní Polubný
Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžování se soutěží o zájezd

Rokytnice nad Jizerou zve jarní lyžovačku se soutěží o zájezd!

V březnu se o slovo znovu přihlásila zima a přinesla do Krkonoš čerstvý sníh. Podmínky pro lyžování jsou skvělé,...

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

O tom, že bezproblémový přístup k vodě není samozřejmost, o stabilním vodohospodářském systému na severu Čech a dalších...

Odběratelé SčVK se změn bát nemusí. Nic se pro ně nemění

.

Vodárenství v severních Čechách přechází od roku 2019 pod plnou kontrolu měst a obcí. Provozovatelem vodohospodářské...

Najdete na iDNES.cz