I druhá provozovna pohřební služby již dýchá intimní atmosférou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nedlouho poté, co Ladislav Kopal otevřel v centru Liberci již druhou provozovnu své pohřební služby, v Husově ulici, přišla na řadu rychlá, ale důsledná, kompletní a na první pohled jasně viditelná rekonstrukce té první – v Palachově ulici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou | foto: MEMORIA

Ta nejenom že změnila povrchovou tvář interiérů, ale přiblížila se mnohem více k představě provozovatele, jak by měla kancelář pohřební služby vypadat především s ohledem na pozůstalé a jejich smutek.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Jsem zastáncem myšlenky, že prostředí pro poskytování takto úzce osobních služeb by mělo být přizpůsobeno co nejvíce pro pohodlí zákazníků, mělo by navodit přátelskou, vstřícnou a příjemnou atmosféru. Změnou dispozice místností, kdy jsme změnili vstup do čekárny a hlavní kanceláře probouráním zdi, jsme dosáhli toho, že rodina, která sjednává pohřeb, není rušena dalšími příchozími,“ vysvětluje záměr, s jakým rekonstrukci prováděli, Ladislav Kopal.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Všechny místnosti v rámci ní celkově prosvětlili, obnovili krásné původní stropy, provedli celkovou opravu vnitřních povrchů, vyměnili vytápění a zcela zrekonstruovali i podlahy, chodby a WC. Vše je doplněno velmi vkusnou květinovou výzdobou a atmosféře soukromí pomáhá také instalace kouřových skel.

Změna upoutá na první pohled – vyměněny byly také vstupní dveře. Ty předchozí, které byly vhodné v době svého vzniku – na konci osmdesátých let – nahradily moderní prosklené z dubového dřeva. K nim ladí i vnitřní vybavení, nábytek je účelný v bílé barvě v kombinaci s dubovou dýhou. Sedací nábytek vybrali takový, aby byl především pohodlný a pochopitelně funkční. Důsledně se při rekonstrukci vyhýbali jakýmkoliv tmavým tónům použitých barev jak na stěnách místností, tak na nábytku.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Jsem přesvědčen, že celkově se nám podařilo v této provozovně, a to soudě i podle reakcí zákazníků, vytvořit příjemné a uklidňující prostředí, kde zákazníci nejsou nikým a ničím rušeni, mohou v klidu projednat a vyjádřit své představy a přání týkající se zajištění pohřbu. Dosáhli jsme toho, že zákazník jedná pouze s jednou pracovnicí v dokonalé diskrétnosti, kterou si projednávání takto osobních záležitostí zaslouží,“ pokračuje Ladislav Kopal.

Pohřební služba pana Kopala je ryze rodinný podnik. Každého pohřbu se účastní nejméně jeden člen jeho rodiny, který osobně dohlíží, aby vše proběhlo podle představ zákazníka. Je k dispozici diskrétně, nenápadně, ale pokud je potřeba něco vyřešit, je to díky jeho přítomnosti možné obratem na místě. Lidé se mají na koho obrátit. Samozřejmostí je příslušný oděv, ať již uniforma nebo kompletní oblek včetně bílých rukaviček.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Výhodou rodinné firmy je i skutečnost, že můžeme fungovat sedm dní v týdnu, včetně víkendů, pokud si to zákazník přeje, což bývá potřeba především v případě klasických pohřbů, kde je vyžadována přítomnost faráře. Stejně tak nám mohou lidé kdykoliv zavolat, máme sice stanovenou otevírací dobu našich poboček, to ale není žádné dogma. Chápeme, že jsou situace, kdy je nutné situaci řešit hned. Například úmrtí v zahraničí a podobně,“ pokračuje majitel pohřební služby.

Nespornou výhodou je nabídka komplexních služeb na míru, která zajistí důstojné poslední rozloučení přesně podle představ pozůstalých. Od návrhu parte přes citlivou manipulaci se zemřelým, květinovou výzdobu a obecně vše, co souvisí s vypravením pohřbu, až po výstavbu pomníku. Služby v rámci rodiny zahrnují totiž mimo jiné i vlastní kamenictví.

Jeho firma Memoria Liberec je jako jedna z mála v České republice členem Evropské federace pohřebních služeb. Což je obrovskou výhodou případů úmrtí v zahraničí. Členství zaručuje vzájemnou výpomoc a rychlou spolupráci v situaci, která je ještě mnohem komplikovanější, než pokud nastane u nás.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Nedávno firma otevřela v centru Liberce i již zmiňovanou druhou kancelář v Husově ulici, kde osobní atmosféru pocítili zákazníci od samotného zahájení její činnosti. Její vybudování nedaleko původní v Palachově ulici nebylo náhodné. Sousedství obou je záměrným vstřícným krokem pro pozůstalé a souvisí s empatií, na kterou je v pohřební službě Ladislava Kopala kladen důraz. 

Cílem je, aby v případě, že v jedné z poboček bude plno a zákazníci by byli nuceni čekat delší dobu, byli zákazníci citlivě přesměrováni na druhou pobočku. Aby se ve svém zármutku nemuseli ještě potýkat s čekáním na vyřízení svých požadavků.

„Zároveň nabízíme velmi osobní přístup, kdy jsme schopni splnit vše, co si zákazník přeje. Chceme a snažíme se poskytovat služby na vysoké úrovni. A konečně s tím po dokončení rekonstrukce provozovny v Palachově ulici koresponduje i prostředí obou našich kanceláří,“ uzavírá Ladislav Kopal.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

V Turnově se těšte na nádherné melodie, říká Pavel Šporcl

V Turnově se těšte na nádherné melodie, říká Pavel Šporcl

Než se houslista Pavel Šporcl vydá na vánoční turné, absolvuje ještě 20. listopadu 2018 koncert v Kulturním centru v...

Ondřej Havelka a Melody Makers odehrají v Liberci nabitý koncert

Ondřej Havelka a Melody Makers odehrají v Liberci nabitý koncert

Rapsodie v modrém pokoji, tak se nejmenuje pouze nejznámější skladba amerického skladatele George Gerschwina, ale také...

Správný bojovník to nikdy nevzdá

Správný bojovník to nikdy nevzdá

Adrenalin, síla, údery, boj, zápas krev. Tak to bude vypadat v liberecké HomeCredit aréně v sobotu večer. Uskuteční se...

Najdete na iDNES.cz