I druhá provozovna pohřební služby již dýchá intimní atmosférou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nedlouho poté, co Ladislav Kopal otevřel v centru Liberci již druhou provozovnu své pohřební služby, v Husově ulici, přišla na řadu rychlá, ale důsledná, kompletní a na první pohled jasně viditelná rekonstrukce té první – v Palachově ulici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou | foto: MEMORIA

Ta nejenom že změnila povrchovou tvář interiérů, ale přiblížila se mnohem více k představě provozovatele, jak by měla kancelář pohřební služby vypadat především s ohledem na pozůstalé a jejich smutek.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Jsem zastáncem myšlenky, že prostředí pro poskytování takto úzce osobních služeb by mělo být přizpůsobeno co nejvíce pro pohodlí zákazníků, mělo by navodit přátelskou, vstřícnou a příjemnou atmosféru. Změnou dispozice místností, kdy jsme změnili vstup do čekárny a hlavní kanceláře probouráním zdi, jsme dosáhli toho, že rodina, která sjednává pohřeb, není rušena dalšími příchozími,“ vysvětluje záměr, s jakým rekonstrukci prováděli, Ladislav Kopal.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Všechny místnosti v rámci ní celkově prosvětlili, obnovili krásné původní stropy, provedli celkovou opravu vnitřních povrchů, vyměnili vytápění a zcela zrekonstruovali i podlahy, chodby a WC. Vše je doplněno velmi vkusnou květinovou výzdobou a atmosféře soukromí pomáhá také instalace kouřových skel.

Změna upoutá na první pohled – vyměněny byly také vstupní dveře. Ty předchozí, které byly vhodné v době svého vzniku – na konci osmdesátých let – nahradily moderní prosklené z dubového dřeva. K nim ladí i vnitřní vybavení, nábytek je účelný v bílé barvě v kombinaci s dubovou dýhou. Sedací nábytek vybrali takový, aby byl především pohodlný a pochopitelně funkční. Důsledně se při rekonstrukci vyhýbali jakýmkoliv tmavým tónům použitých barev jak na stěnách místností, tak na nábytku.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Jsem přesvědčen, že celkově se nám podařilo v této provozovně, a to soudě i podle reakcí zákazníků, vytvořit příjemné a uklidňující prostředí, kde zákazníci nejsou nikým a ničím rušeni, mohou v klidu projednat a vyjádřit své představy a přání týkající se zajištění pohřbu. Dosáhli jsme toho, že zákazník jedná pouze s jednou pracovnicí v dokonalé diskrétnosti, kterou si projednávání takto osobních záležitostí zaslouží,“ pokračuje Ladislav Kopal.

Pohřební služba pana Kopala je ryze rodinný podnik. Každého pohřbu se účastní nejméně jeden člen jeho rodiny, který osobně dohlíží, aby vše proběhlo podle představ zákazníka. Je k dispozici diskrétně, nenápadně, ale pokud je potřeba něco vyřešit, je to díky jeho přítomnosti možné obratem na místě. Lidé se mají na koho obrátit. Samozřejmostí je příslušný oděv, ať již uniforma nebo kompletní oblek včetně bílých rukaviček.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Výhodou rodinné firmy je i skutečnost, že můžeme fungovat sedm dní v týdnu, včetně víkendů, pokud si to zákazník přeje, což bývá potřeba především v případě klasických pohřbů, kde je vyžadována přítomnost faráře. Stejně tak nám mohou lidé kdykoliv zavolat, máme sice stanovenou otevírací dobu našich poboček, to ale není žádné dogma. Chápeme, že jsou situace, kdy je nutné situaci řešit hned. Například úmrtí v zahraničí a podobně,“ pokračuje majitel pohřební služby.

Nespornou výhodou je nabídka komplexních služeb na míru, která zajistí důstojné poslední rozloučení přesně podle představ pozůstalých. Od návrhu parte přes citlivou manipulaci se zemřelým, květinovou výzdobu a obecně vše, co souvisí s vypravením pohřbu, až po výstavbu pomníku. Služby v rámci rodiny zahrnují totiž mimo jiné i vlastní kamenictví.

Jeho firma Memoria Liberec je jako jedna z mála v České republice členem Evropské federace pohřebních služeb. Což je obrovskou výhodou případů úmrtí v zahraničí. Členství zaručuje vzájemnou výpomoc a rychlou spolupráci v situaci, která je ještě mnohem komplikovanější, než pokud nastane u nás.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Nedávno firma otevřela v centru Liberce i již zmiňovanou druhou kancelář v Husově ulici, kde osobní atmosféru pocítili zákazníci od samotného zahájení její činnosti. Její vybudování nedaleko původní v Palachově ulici nebylo náhodné. Sousedství obou je záměrným vstřícným krokem pro pozůstalé a souvisí s empatií, na kterou je v pohřební službě Ladislava Kopala kladen důraz. 

Cílem je, aby v případě, že v jedné z poboček bude plno a zákazníci by byli nuceni čekat delší dobu, byli zákazníci citlivě přesměrováni na druhou pobočku. Aby se ve svém zármutku nemuseli ještě potýkat s čekáním na vyřízení svých požadavků.

„Zároveň nabízíme velmi osobní přístup, kdy jsme schopni splnit vše, co si zákazník přeje. Chceme a snažíme se poskytovat služby na vysoké úrovni. A konečně s tím po dokončení rekonstrukce provozovny v Palachově ulici koresponduje i prostředí obou našich kanceláří,“ uzavírá Ladislav Kopal.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Umělci, sportovci i senioři. Nadace Preciosa pomáhá všem

Ministerstvo průmyslu poradí, jak podnikat na vnitřním trhu EU

Pětadvacet let od svého založení si připomíná Nadace Preciosa, první svého druhu v celé zemi. Podpořila bezpočet...

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Ačkoliv letošní podzim nabídl neobvykle dlouhé babí léto, i tak už silničáři na konci října prověřili svoji...

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

Desetina obyvatel planety nemá kvalitní pitnou vodu

O tom, že bezproblémový přístup k vodě není samozřejmost, o stabilním vodohospodářském systému na severu Čech a dalších...

Najdete na iDNES.cz