I druhá provozovna pohřební služby již dýchá intimní atmosférou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nedlouho poté, co Ladislav Kopal otevřel v centru Liberci již druhou provozovnu své pohřební služby, v Husově ulici, přišla na řadu rychlá, ale důsledná, kompletní a na první pohled jasně viditelná rekonstrukce té první – v Palachově ulici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou | foto: MEMORIA

Ta nejenom že změnila povrchovou tvář interiérů, ale přiblížila se mnohem více k představě provozovatele, jak by měla kancelář pohřební služby vypadat především s ohledem na pozůstalé a jejich smutek.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Jsem zastáncem myšlenky, že prostředí pro poskytování takto úzce osobních služeb by mělo být přizpůsobeno co nejvíce pro pohodlí zákazníků, mělo by navodit přátelskou, vstřícnou a příjemnou atmosféru. Změnou dispozice místností, kdy jsme změnili vstup do čekárny a hlavní kanceláře probouráním zdi, jsme dosáhli toho, že rodina, která sjednává pohřeb, není rušena dalšími příchozími,“ vysvětluje záměr, s jakým rekonstrukci prováděli, Ladislav Kopal.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Všechny místnosti v rámci ní celkově prosvětlili, obnovili krásné původní stropy, provedli celkovou opravu vnitřních povrchů, vyměnili vytápění a zcela zrekonstruovali i podlahy, chodby a WC. Vše je doplněno velmi vkusnou květinovou výzdobou a atmosféře soukromí pomáhá také instalace kouřových skel.

Změna upoutá na první pohled – vyměněny byly také vstupní dveře. Ty předchozí, které byly vhodné v době svého vzniku – na konci osmdesátých let – nahradily moderní prosklené z dubového dřeva. K nim ladí i vnitřní vybavení, nábytek je účelný v bílé barvě v kombinaci s dubovou dýhou. Sedací nábytek vybrali takový, aby byl především pohodlný a pochopitelně funkční. Důsledně se při rekonstrukci vyhýbali jakýmkoliv tmavým tónům použitých barev jak na stěnách místností, tak na nábytku.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Jsem přesvědčen, že celkově se nám podařilo v této provozovně, a to soudě i podle reakcí zákazníků, vytvořit příjemné a uklidňující prostředí, kde zákazníci nejsou nikým a ničím rušeni, mohou v klidu projednat a vyjádřit své představy a přání týkající se zajištění pohřbu. Dosáhli jsme toho, že zákazník jedná pouze s jednou pracovnicí v dokonalé diskrétnosti, kterou si projednávání takto osobních záležitostí zaslouží,“ pokračuje Ladislav Kopal.

Pohřební služba pana Kopala je ryze rodinný podnik. Každého pohřbu se účastní nejméně jeden člen jeho rodiny, který osobně dohlíží, aby vše proběhlo podle představ zákazníka. Je k dispozici diskrétně, nenápadně, ale pokud je potřeba něco vyřešit, je to díky jeho přítomnosti možné obratem na místě. Lidé se mají na koho obrátit. Samozřejmostí je příslušný oděv, ať již uniforma nebo kompletní oblek včetně bílých rukaviček.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

„Výhodou rodinné firmy je i skutečnost, že můžeme fungovat sedm dní v týdnu, včetně víkendů, pokud si to zákazník přeje, což bývá potřeba především v případě klasických pohřbů, kde je vyžadována přítomnost faráře. Stejně tak nám mohou lidé kdykoliv zavolat, máme sice stanovenou otevírací dobu našich poboček, to ale není žádné dogma. Chápeme, že jsou situace, kdy je nutné situaci řešit hned. Například úmrtí v zahraničí a podobně,“ pokračuje majitel pohřební služby.

Nespornou výhodou je nabídka komplexních služeb na míru, která zajistí důstojné poslední rozloučení přesně podle představ pozůstalých. Od návrhu parte přes citlivou manipulaci se zemřelým, květinovou výzdobu a obecně vše, co souvisí s vypravením pohřbu, až po výstavbu pomníku. Služby v rámci rodiny zahrnují totiž mimo jiné i vlastní kamenictví.

Jeho firma Memoria Liberec je jako jedna z mála v České republice členem Evropské federace pohřebních služeb. Což je obrovskou výhodou případů úmrtí v zahraničí. Členství zaručuje vzájemnou výpomoc a rychlou spolupráci v situaci, která je ještě mnohem komplikovanější, než pokud nastane u nás.

I druhá provozovna pohřební služby MEMORIA Liberec již dýchá intimní atmosférou

Nedávno firma otevřela v centru Liberce i již zmiňovanou druhou kancelář v Husově ulici, kde osobní atmosféru pocítili zákazníci od samotného zahájení její činnosti. Její vybudování nedaleko původní v Palachově ulici nebylo náhodné. Sousedství obou je záměrným vstřícným krokem pro pozůstalé a souvisí s empatií, na kterou je v pohřební službě Ladislava Kopala kladen důraz. 

Cílem je, aby v případě, že v jedné z poboček bude plno a zákazníci by byli nuceni čekat delší dobu, byli zákazníci citlivě přesměrováni na druhou pobočku. Aby se ve svém zármutku nemuseli ještě potýkat s čekáním na vyřízení svých požadavků.

„Zároveň nabízíme velmi osobní přístup, kdy jsme schopni splnit vše, co si zákazník přeje. Chceme a snažíme se poskytovat služby na vysoké úrovni. A konečně s tím po dokončení rekonstrukce provozovny v Palachově ulici koresponduje i prostředí obou našich kanceláří,“ uzavírá Ladislav Kopal.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Nejsme pochmurný spolek černých havranů, říká Ladislav Kopal

Nejsme pochmurný spolek černých havranů, říká předseda Sdružení pohřebnictví

Ať chceme, nebo ne, v životě se každý z nás setká s bolestnou zkušeností, kdy z našeho okolí odejde někdo nám velmi...

Krofian: práce s potenciálem

Krofian: práce s potenciálem

Firmu Krofian založil Jakub Krofian v roce 2000. Koupil domů první soustruh, na kterém jako vyučený nástrojař...

Umělci, sportovci i senioři. Nadace Preciosa pomáhá všem

Ministerstvo průmyslu poradí, jak podnikat na vnitřním trhu EU

Pětadvacet let od svého založení si připomíná Nadace Preciosa, první svého druhu v celé zemi. Podpořila bezpočet...

Najdete na iDNES.cz