Hasiči z Trojzemí zachraňují napříč hranicemi. Pomáhají peníze z EU

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Příběh dobrovolných hasičů z Trojzemí ukazuje, že mezi obyčejnými lidmi často fungují velké ideály mnohem snáze než na papíře. Hasiči z Trojzemí bez pompy pomáhají německým a polským kolegům, a ti pak zase na oplátku pomůžou na českém území. Na pomoc mají i peníze z EU.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hasiči Hrádek nad Nisou | foto: Zastoupení EK v ČR

Snaha, aby lidé v pohraničí žili se svými sousedy v míru a dokázali se dohodnout, stála u samého zrodu dnešní Evropské unie. Ta, jak známo, platí každý rok nemalé částky na to, aby to fungovalo: aby se mladí učili cizí jazyky, mohli získat stipendium nebo praxi v zahraničí a aby běžely přeshraniční projekty.

Hasiči z Trojzemí spolupracují se zahraničními kolegy už desítky let

Pro profesionální i dobrovolné hasiče v Trojzemí je to přitom tato „meta“ denním chlebem. Se svými polskými a německými kolegy provádějí už od samého počátku devadesátých let společné zásahy ve třech světových jazycích bez tlumočníků. 

Letos v létě se například sešly jednotky ze všech tří zemí u požáru v rekreačním areálu Kristýna, jindy zase hrádečtí hasiči vyráželi do Polska. Hasiči z Trojzemí také organizují pravidelná požárnická cvičení nebo letní tábory pro mladé hasiče ze všech tří zemí. Často si přitom vyměňují zkušenosti a know-how.

Hasiči z Trojzemí zachraňují napříč hranicemi. Pomáhají peníze z EU

Pomáhají peníze z EU

Hodně jim v tom pomáhají i peníze z EU. Ta investuje i do hasičského zázemí a techniky. Poslední zářijový víkend byla například slavnostně otevřena nová hasičská zbrojnice v Krásné Studánce. Moderní dvoupodlažní budova svým tvarem připomíná kapku a pohodlně se do ní vejde všechna hasičská technika, kterou má sbor k dispozici. 

Dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou zase získali novou vodní a protipovodňovou techniku, která má pomáhat při rychlé reakci na nenadálé živelné pohromy. Obě jednotky patří v Libereckém kraji k těm nejvytíženějším, za což vděčí svému širokému operačnímu rádiu: pomáhají jak na libereckých předměstích, tak směrem na sever až do Frýdlantského výběžku, kde doplňují profesionální hasiče z Raspenavy.

Hasiči z Trojzemí zachraňují napříč hranicemi. Pomáhají peníze z EU

Liberec získal na projekt spolupráce hasičů přes 60 mil. Kč

Hasičská součinnost je symbolem a zároveň první prioritou programů přeshraniční spolupráce Libereckého kraje. Zbrojnice v Krásné Studánce byla postavena v rámci projektu „4 města zachraňují přes hranice“, na který získal Liberec přes 60 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj díky programu přeshraniční spolupráce s německým Saskem. 

Z něj byly financovány i investice do techniky v Hrádku. Podobný projekt za více než 20 milionů má podpořit také součinnost hasičských záchranných sborů Libereckého kraje a polského okresu Jelení Hora, které plánují realizaci společného krizového centra.

Hasiči Hrádek nad Nisou

Více informací najdete na www.dotaceeu.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Krajští silničáři jsou na zimu připraveni. Prověřil je konec října

Ačkoliv letošní podzim nabídl neobvykle dlouhé babí léto, i tak už silničáři na konci října prověřili svoji...

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

Liberecký kraj podnikavý, kreativní a přitažlivý pro talenty a investice

V Libereckém kraji existuje řada úspěšných firem, které se věnují výzkumu, vývoji a hledání nových inovativních řešení....

Potápěčem (za) dvě hodiny? Jde to

Potápěčem (za) dvě hodiny? Jde to

Lákají vás okouzlující záběry podmořského světa, ale lehce podpovrchové šnorchlování vám již nestačí a chtěli byste se...

Najdete na iDNES.cz