Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Levné hypotéky do konce roku vydrží, ceny nemovitostí však na podzim porostou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zatímco levné hypotéky a nízké úrokové sazby atakují v tomto roce cenové dno, trh s nemovitostmi začíná po čtyřech letech úpadku ožívat. Příčinou je dobrá kondice české ekonomiky a zvýšený zájem Čechů o koupi bytů i domů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spočítejte si, jakou získáte úrokovou sazbu hypotéky v nejpřesnějším srovnávači všech hypoték na trhu | foto: GEPARD FINANCE

Podle analýz Sociologického ústavu Akademie věd ČR by měly transakční ceny bytů letos v porovnání s rokem 2013 vzrůst přibližně o 1 až 3 procenta. Konec roku proto bude patřit mezi nejvýhodnější období, kdy si lidé mohou pořídit levné hypotéky na vlastní bydlení za velmi výhodných podmínek.

Odborníci nicméně doporučují při výběru levné hypotéky využít nějakou hypoteční kalkulačku. On-line porovnání nabídek na trhu může totiž zájemci o hypotéku ušetřit značný čas a finance.

Podobně jako v předchozích měsících i v červnu pokračoval pád úrokových sazeb na rekordně nízká čísla. Úrokové sazby u hypotečních úvěrů v červnu klesly na hodnoty 2,75 %. O sjednání levných hypoték byl proto zvýšený zájem, což potvrzují statistiky většiny českých bank. 

Podle odborníků roste nejen počet zájemců o levné hypotéky, ale také finanční objem sjednaných úvěrů. Zájemci o nové bydlení si totiž půjčovali větší částky než v předchozích měsících, průměrná výše červnových hypoték tak činila přes 1,7 milionu korun.

Ceny nemovitostí přitom po letech stagnace a propadu začaly znovu růst. „Pozitivní nálada v české ekonomice a rekordně nízké úrokové sazby hypoték vyústily v posledních měsících ve zvýšení poptávky po nemovitostech. Léto je však považováno za období, kdy mají lidé o nemovitosti a hypotéky nižší zájem. I proto by lidé, kteří plánují nákup domu či bytu, měli využít poslední šanci na ojedinělou kombinaci levných hypoték a rozumných cen. Na podzim totiž poptávka po nemovitostech opět mírně stoupne a s ní budou růst ceny na realitním trhu,“ upozorňuje Jan Kruntorád, předseda představenstva společnosti Gepard Finance.

Nejvýhodnější období pro sjednání levné hypotéky

Zařizování levné hypotéky v létě přitom nemusí být náročný proces, který lidem zkříží plány na dovolenou. Při výběru hypoték lze ušetřit čas i náklady například využitím hypotečních kalkulaček. Ty přehledně srovnávají sazby českých bank a vypočítají zájemci o úvěr výši úroku a měsíčních splátek. 

„Při použití hypoteční kalkulačky Gepard Finance je možné získat sazbu již od 1,99 procent. Protože banky v letním období chtějí motivovat zákazníky, aby si hypotéky sjednávali i v méně vytíženou sezonu, nabízejí pro červenec a srpen bonusy, jako je prodloužená doba fixace či vedení účtu zdarma,“ dodává Kruntorád. 

Podle odborníků na bankovní a realitní trh by zájemci o nové bydlení neměli dlouho vyčkávat, protože nejvýhodnější období pro sjednání levné hypotéky probíhá právě nyní.

Srovnat hypotéky

Srovnat hypotéky

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracovávání úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i na Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR a jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Najdete na iDNES.cz