Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Letos se očekává největší zájem o byty s dispozicí 2+kk

  18:30
Největší zájem bude v letošním roce o byty s dispozicí 2+kk, které budou v lokalitách s dobrou občanskou vybaveností. Důraz bude kladen také na kvalitu. Pro developerské společnosti bude prioritou především dokončení rozpracovaných projektů a zahájení stavby nových. Vyplývá to ze Studie developerských společností Q1/2017 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se společností KPMG Česká republika.

Letos se očekává největší zájem o byty s dispozicí 2+kk| foto: iDNES.cz

Podle ředitelů developerských firem bude v tomto roce největší zájem o byty s dispozicí 2+kk. Myslí si to 78 procent všech dotázaných společností. Velikost těchto bytů následuje s poměrně velkým odstupem dispozice 3+kk a 2+1. Jen minimální zájem bude naopak o byty s dispozicí 3+1, 4+1 a větší.

Za atraktivní pražské lokality pro rezidenční development považují ředitelé území Prahy 9 (45 procent) a Prahy 5 (44 procent). Potenciál vidí také v lokalitách Prahy 8 a Prahy 4 (35, respektive 32 procent). Jako nejméně atraktivní lokalitu pak vyhodnotili oblast Prahy 2 (3 procenta) a Prahy 1 (6 procent).

Důraz na dokončování projektů

Hlavní prioritou developerských společností bude v letošním roce dokončení rozpracovaných projektů a zahájení stavby bytů nových. Na stupnici od nuly do desítky, kde desítka představuje maximální důležitost, dali tomuto úkolu ředitelé developerských společností známku 8,9, respektive 8,4 bodu. Příprava na stavbu a stavba jako taková záleží v Praze především na rozhodnutí úřadů, kterým v poslední době trvá schvalování nových projektů čím dál tím déle. Díky tomu dochází k postupnému vyprodávání zásob bytů, což vede ke zvyšování cen. Nejmenší důležitost naopak ředitelé přikládají snaze o rozšíření předmětu své činnosti a výběru strategického partnera pro podnikání (obě 4,0 bodu z maximálních 10).

„V situaci rostoucího trhu a komplikovaných povolovacích procesů je pro developery klíčové vytvořit si dostatečnou zásobu připravených projektů. S ohledem na to, že dotáhnout povolovací procesy do zdárného konce trvá v Praze v průměru 8 let, je jasné, že i výrazné okamžité zjednodušení povolovacích řízení by se na trhu projevilo se značným zpožděním,” rozebírá situaci Pavel Kliment, partner odpovědný za služby pro realitní a stavební společnosti KPMG v České republice.

Priority developerů

U nových bytů bude hrát svoji roli především kvalitní občanská vybavenost a vysoká kvalita. Těmto faktorům přiřadili ředitelé developerských společností 7,4 respektive 7,3 bodu. Kromě toho budou firmy směřovat k vyšší užitné hodnotě a postavení bytů s menší dispozicí. Na konci seznamu se momentálně nachází velké byty nebo projekty zaměřené na co nejnižší cenu. Ty obdržely pouhých 5 bodů z 10 možných.

„Při stavbě nových bytů vycházíme z konceptu Chytrého bydlení, který se u našich bytových domů osvědčil již v minulosti. Ten sází nejen na dobrou lokalitu a výhodnou cenu, ale i na celou řadu dalších výhod, které jsou pro zájemce o byty čím dál více důležité. Jedná se například o samotnou kvalitu stavebních materiálů či důraz na moderní technologie,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Zdroje: Studie evropských společnosti Q1/2017 zpracovaná společností CEEC Research

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?