Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit?

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Letní dovolená ve Švýcarsku nabízí širokou škálu klasických i zcela nových možností pro aktivní i poznávací výlety. Pokud chcete ušetřit, nenechte si ujít výhodné balíčky nebo slevy pro rodiny s dětmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit? | foto: Switzerland Tourism

Pěší turistika

Ve Švýcarsku vzniklo několik nových dálkových tematických tras, po kterých můžete putovat několik dnů a zavazadla cestují za vámi od hotelu k hotelu (nebo i od kempu ke kempu). Mezi mimořádné tipy patří například Via Spluga, která vás zavede z kantonu Graubünden, tajemnou soutěskou Via Mala přes průsmyk Splügen až do slunné Itálie. Letní dovolená ve Švýcarsku, konkrétně v Graubündenu, nabízí ale hned několik takových tras: Via Engiadina, Via Albula/Bernina, Walserweg, Via Valtelina, Via Sett.

www.graubuenden.ch

Cyklistika a MTB

Letní dovolená ve Švýcarsku se dá obohatit i o výlety na kolech. Stále více regionů umožňuje zapůjčení elektrokol, která díky svému pohonu umožní i méně zdatným cyklistům vydat se do hor.

Pro sportovněji založené jsou tu pak četné trasy pro horská kola a speciální jízdenky, kdy vás lanovka vyveze i s kolem nahoru a vy se pak spouštíte dolů do údolí a to i několikrát za den. Takové nabídky má Graubünden i Wallis.

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit?1

Městská turistika, letní festivaly, světelná show a další

Pokud chcete, aby byla Vaše letní dovolená ve Švýcarsku spojena s městskou turistikou a kulturou, čeká na vás pestrá nabídka Curychu s několika letními festivaly a hlavně úžasnou možností koupat se přímo v centru města. Večer pak posezení na terase nebo projížďka lodí po jezeře.

Nadchnou vás ale i menší města - noční světelná show v Sionu za doprovodu hudby, kulturní centrum Pierre Gianadda v Martigny či letní atmosféra, galerie a hudební festivaly v Luzernu.

Letní dovolená s výhodným balíčkem

Vaší pozornosti by neměly uniknout ani výhodné karty all Inclusive, které zahrnují pro ubytované v určité oblasti i jízdu na lanovkách, různé vstupy, např. do lázní a další bonusy. Kartu obdrží host zdarma při ubytování. Nabízí je třeba oblast Engadin Sv. Mořic, Davos Klosters, Les Diablerets v Oblasti Ženevského jezera, Montreux Riviera nebo Engadin Scuol Samnaun.

Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí

Cenově zajímavé jsou také regionální pasy, které platí vždy na určitý počet dnů v konkrétní oblasti. Tuto kartu lze zakoupit například pro oblast Graubünden, Jungfrau, Horní Wallis a některé další regiony. Pokud vás čeká dovolená ve Švýcarsku v září či říjnu, platí navíc nabídka 2 za cenu 1.

Švýcarský dopravní systém zahrnuje dopravu vlakovou, autobusovou, lodní i městskou. Nejlépe vám poslouží jízdenka Swiss Pass nebo Swiss Flexi Pass. K vrcholným zážitkům patří panoramatické trasy, z nichž nejproslulejší je Bernina Expres nebo Ledovcový Expres.

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit?2

Dovolená ve Švýcarsku s levným i luxusním ubytováním

Pro Čechy zatím méně obvyklým typem levného ubytování je síť hostelů Swiss Youth Hostels, kde lze strávit velice příjemná letní dovolená ve Švýcarsku. Už dávno nenabízejí jen vícelůžkové pokoje a ve Švýcarsku jsou oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou.

Najdete je i v těch nejznámějších střediscích jako je Zermatt a Sv. Mořic. Příjemný je také pobyt v prázdninovém bytě nebo domě, kde jste svými vlastními pány. Pestrou nabídku najdete u společnosti Interhome. A pokud se rádi necháváte hýčkat, pak jsou tady pro vás hotely Sunstar, v těch nejproslulejších místech, s příkladnou švýcarskou pohostinností, vytříbenou gastronomií a idylickou polohou.

Láká Vás letní dovolená ve Švýcarsku? Pro inspiraci, praktické rady i informace o počasí a trasy pro pěší i cyklovýlety se vydejte na české stránky www.MojeSvycarsko.com

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Pravděpodobně to znáte. Venku hezké počasí, ideální podmínky pro kolo, ale vaši nejbližší nemají čas či energii a vám...

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Najdete na iDNES.cz