Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit?

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Letní dovolená ve Švýcarsku nabízí širokou škálu klasických i zcela nových možností pro aktivní i poznávací výlety. Pokud chcete ušetřit, nenechte si ujít výhodné balíčky nebo slevy pro rodiny s dětmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit? | foto: Switzerland Tourism

Pěší turistika

Ve Švýcarsku vzniklo několik nových dálkových tematických tras, po kterých můžete putovat několik dnů a zavazadla cestují za vámi od hotelu k hotelu (nebo i od kempu ke kempu). Mezi mimořádné tipy patří například Via Spluga, která vás zavede z kantonu Graubünden, tajemnou soutěskou Via Mala přes průsmyk Splügen až do slunné Itálie. Letní dovolená ve Švýcarsku, konkrétně v Graubündenu, nabízí ale hned několik takových tras: Via Engiadina, Via Albula/Bernina, Walserweg, Via Valtelina, Via Sett.

www.graubuenden.ch

Cyklistika a MTB

Letní dovolená ve Švýcarsku se dá obohatit i o výlety na kolech. Stále více regionů umožňuje zapůjčení elektrokol, která díky svému pohonu umožní i méně zdatným cyklistům vydat se do hor.

Pro sportovněji založené jsou tu pak četné trasy pro horská kola a speciální jízdenky, kdy vás lanovka vyveze i s kolem nahoru a vy se pak spouštíte dolů do údolí a to i několikrát za den. Takové nabídky má Graubünden i Wallis.

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit?1

Městská turistika, letní festivaly, světelná show a další

Pokud chcete, aby byla Vaše letní dovolená ve Švýcarsku spojena s městskou turistikou a kulturou, čeká na vás pestrá nabídka Curychu s několika letními festivaly a hlavně úžasnou možností koupat se přímo v centru města. Večer pak posezení na terase nebo projížďka lodí po jezeře.

Nadchnou vás ale i menší města - noční světelná show v Sionu za doprovodu hudby, kulturní centrum Pierre Gianadda v Martigny či letní atmosféra, galerie a hudební festivaly v Luzernu.

Letní dovolená s výhodným balíčkem

Vaší pozornosti by neměly uniknout ani výhodné karty all Inclusive, které zahrnují pro ubytované v určité oblasti i jízdu na lanovkách, různé vstupy, např. do lázní a další bonusy. Kartu obdrží host zdarma při ubytování. Nabízí je třeba oblast Engadin Sv. Mořic, Davos Klosters, Les Diablerets v Oblasti Ženevského jezera, Montreux Riviera nebo Engadin Scuol Samnaun.

Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí

Cenově zajímavé jsou také regionální pasy, které platí vždy na určitý počet dnů v konkrétní oblasti. Tuto kartu lze zakoupit například pro oblast Graubünden, Jungfrau, Horní Wallis a některé další regiony. Pokud vás čeká dovolená ve Švýcarsku v září či říjnu, platí navíc nabídka 2 za cenu 1.

Švýcarský dopravní systém zahrnuje dopravu vlakovou, autobusovou, lodní i městskou. Nejlépe vám poslouží jízdenka Swiss Pass nebo Swiss Flexi Pass. K vrcholným zážitkům patří panoramatické trasy, z nichž nejproslulejší je Bernina Expres nebo Ledovcový Expres.

Letní dovolená ve Švýcarsku. Na co vše se zaměřit?2

Dovolená ve Švýcarsku s levným i luxusním ubytováním

Pro Čechy zatím méně obvyklým typem levného ubytování je síť hostelů Swiss Youth Hostels, kde lze strávit velice příjemná letní dovolená ve Švýcarsku. Už dávno nenabízejí jen vícelůžkové pokoje a ve Švýcarsku jsou oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou.

Najdete je i v těch nejznámějších střediscích jako je Zermatt a Sv. Mořic. Příjemný je také pobyt v prázdninovém bytě nebo domě, kde jste svými vlastními pány. Pestrou nabídku najdete u společnosti Interhome. A pokud se rádi necháváte hýčkat, pak jsou tady pro vás hotely Sunstar, v těch nejproslulejších místech, s příkladnou švýcarskou pohostinností, vytříbenou gastronomií a idylickou polohou.

Láká Vás letní dovolená ve Švýcarsku? Pro inspiraci, praktické rady i informace o počasí a trasy pro pěší i cyklovýlety se vydejte na české stránky www.MojeSvycarsko.com

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Najdete na iDNES.cz