Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letiště Praha: Víte, kde hledat informace?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Informace Letiště Praha o počtu destinací a kam se z pražského letiště přímým spojením dostanete, se průběžně mění. Při současném letním letovém řádu 2010 (v platnosti od 28. 3. 2010 do 30. 10. 2010) nabízí 50 leteckých společností přímé pravidelné linky z Letiště Praha do 131 destinací v 51 zemích světa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Informace Letiště Praha | foto: Letiště Praha

Informace Letiště Praha: Co dělat, když chci vědět, kam se z Letiště Praha létá

Pokud jste si svou cílovou destinaci již vybrali a chcete co nejrychleji a nejpohodlněji zjistit, zda a za jakých podmínek jsou dostupné letenky, najdete je nejrychleji opět na stránkách www.prg.aero. Zde si můžete zvolit termín odletu (v případě zpáteční letenky i příletu zpět) a informační systém vám poskytne kompletní informace o dostupných letech.

Kromě data a času odletu i příletu se dozvíte i to, s jakou leteckou společností poletíte, jaká je plánovaná délka letu a dokonce i typ letadla, které vás do cílové destinace dopraví. Chybět nebude ani číslo letu. Vybraný let si navíc můžete na stránkách Letiště Praha rezervovat.

Informace Letiště Praha: Co dělat na letišti, když cestuji s malými dětmi

Pokud cestujete s kočárkem, může v něm miminko zůstat až do poslední chvíle před odletem. Kočárek typu golfové hole lze vzít na palubu letadla. Sportovní a hluboké kočárky je nutné při prohlídce složit, nechat je projet rentgenem a následně dále používat až do nástupu na palubu letadla.

Pro případ, že děti měly při čekání na letadlo dlouhou chvíli, jsou v tranzitním prostoru Letiště Praha 2 dětské koutky. V Terminálu 1 najdete dětský koutek vlevo za bezpečností kontrolou. Druhý se nachází v Terminálu 2 nalevo za pasovou kontrolou.

Stále bude k dispozici také dětský koutek ve spojovací odletové hale mezi Terminálem 1 a 2 v prodejně hraček Bambule. Děti tam najdou širokou nabídku hraček převážně s aviatickou tematikou, spoustu her a stavebnic, ale také prolézačky, houpadla a mnoho dalšího.

Informace

Ty starší se mohou zabavit v letištním muzeu, kde si mohou prohlédnout nejen velkoformátovou fotogalerii mapující významné etapy vývoje letiště, ale také shlédnout dokumentární filmy o letišti od jeho založení až do současnosti. Muzeum se nachází v prostorách veřejné části odletové haly Terminálu 2, před vstupem na vyhlídkovou terasu.

Ta nabízí úchvatný pohled na to, jak se letadla chystají k odletu nebo jak po příletu přijíždějí k nástupním mostům. Příjemné chvíle zde navíc můžete strávit u kávy a zákusku. Terasu naleznete ve veřejné části odletové haly Terminálu 2, před vstupem do spojovacího objektu s Terminálem 1, nebo z veřejné části Terminálu 1, vstup z Restaurace Praha.

Více informací najdete na www.prg.aero

Informace Letiště Praha: Co dělat na letišti, když chci letět se svým domácím mazlíčkem

Při rezervaci letenky je nutné upozornit leteckou společnost, že budete přepravovat zvíře. Možný počet přepravovaných zvířat v letadle je totiž omezen.

Před odletem je nutné informovat se o případných požadavcích a omezeních ohledně vstupu zvířat do země, kam se chystáte. V zemích Evropské Unie platí standardní podmínky pro cestování se zvířaty. Podmínky naleznete na informačním webu Státní veterinární správy.
Na tomto webu také naleznete informace o speciálních požadavcích ohledně vyšetření a očkování v některých zemích (i v rámci EU).

Zvíře musí být označeno jak příslušnou známkou, tak cedulkou umístěnou na schráně. Tato karta musí nést vaše kontaktní údaje jak v zemi odletu, tak v dané destinaci.

Zvířata můžete na palubě letadla přepravovat:
- v kabině letadla jako kabinové zavazadlo
- v nákladovém prostoru jako odbavené zavazadlo
- v nákladovém prostoru jako zboží

Většina leteckých společností povoluje přepravu v kabině pouze u psů, koček a králíků nebo fretek, a to maximálně do 8 kilogramů váhy zvířete.

Zatímco za převoz zvířat se platí poplatky, psi pro cestující se zdravotním postižením jsou přepravování zdarma a bez schrány.

V případě vývozu či dovozu zvířat se obracejte na Pohraniční veterinární kontrolu ČR nebo jiného členského státu. Služby ruzyňské veterinární stanice se také využívají na přepravu zvířat pro zoologické zahrady nebo při dovozu drobných savců, akvarijních či terarijních živočichů pro obchody s chovatelskými potřebami a dalších živočišných produktů.

Převzetí a výdej zásilek na veterinární stanici zajišťují pracovníci Letiště Praha, a.s. Výdej zásilky není časově limitován, avšak k vydání dochází až po kontrole veterinárním lékařem.

Provozní doba úředních veterinárních lékařů:
Po-pá 7:00 – 21:30
So-ne 9:00 – 17:00 – telefonní hotovost
Tel.: 00420 220 113 267

Informace Letiště Praha na www.prg.aero

Informace Letiště Praha: Co dělat na letišti, když se vám ztratí nebo nedoletí kufry

Ztráta nebo zpoždění kufrů na letišti patří mezi méně příjemné okamžiky cestování. V takové situaci je nejlépe problém řešit co nejrychleji.

Pokud se dostanete do situace, kdy vaše zavazadla nejsou ve správný čas na správném místě, obraťte se na odbavující společnost. Ta na základě vaší objednávky zpožděná zavazadla vyzvedne a do 8 hodin po jejich příletu na Letiště Praha zajistí jejich dopravu na vámi určené místo.

Odbavení

Kontakt na odbavující společnost:

Handling Letiště Praha

tel.: + 420 2 2011 6072
fax: + 420 2 2011 4452
handling.claim@prg.aero

Další informace týkající se odbavení zavazadel najdete na www.prg.aero.

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Před odjezdem do zahraničí je vždycky spousta věcí, co je třeba zařídit. A čím více osob vyráží na cesty, tím musí být...

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Pravděpodobně to znáte. Venku hezké počasí, ideální podmínky pro kolo, ale vaši nejbližší nemají čas či energii a vám...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Najdete na iDNES.cz