Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letiště Praha hledá zaměstnance, především pro bezpečnost a ostrahu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Počet cestujících procházejících Letištěm Václava Havla Praha neustále roste, s tím souvisí i navýšení celkového počtu zaměstnanců o cca 140. „Hledáme zejména pracovníky bezpečnostní kontroly a ostrahy Letiště Praha,“ říká Jaroslava Raisová, ředitelka Řízení lidských zdrojů Českého aeroholdingu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letiště Praha hledá zaměstnance, především pro bezpečnost a ostrahu | foto: Letiště Praha, a. s.

Jaká je práce personální ředitelky v Českém aeroholdingu a jak se liší od jiných subjektů?
Pracovat na této pozici a v tak zajímavém odvětví, které se neustále rozvíjí, je pro mě velká výzva. Zajímají mě firmy, které hledají změnu, kde je možné se na změnách aktivně podílet a posouvat společnost dál. Takové možnosti vidím i v Českém aeroholdingu. Ze své praxe mám také zkušenost s prací ve firmách s dlouhodobou tradicí a zaměstnanci, kteří jsou spjatí s danou značkou. Obdobnou situaci vnímám i ve skupině Český aeroholding.

Zajímavá je především odbornost, rozmanitost a šíře pracovních pozic a činností, které se vyskytují nejen v samotném Českém aeroholdingu, ale i v jeho dceřiných společnostech jako je Letiště Praha, Czech Airlines Technics a Czech Airlines Handling. Pro mnoho lidí je letecké prostředí stále velmi atraktivní, nabízející zajímavou a odpovědnou práci jak v oblasti technické, tak i například v oblasti služeb, provozu a bezpečnosti.

Česká společnost v současné době trpí nedostatkem absolventů odborných učilišť. Pociťujete i vy v Českém aeroholdingu absenci odborné pracovní síly?
Trh práce je v současné době poznamenán nedostatkem kvalifikovaných lidí, především v technických profesích. Což potvrzujeme i my. Je znát, že se lépe obsazují administrativní pozice a hůře ty technické.

Obecně je situace na trhu práce čím dál tím složitější. Výkonnost ekonomiky roste a je nižší nezaměstnanost. Počet cestujících neustále roste a zvyšují se nároky na bezpečnost i s ohledem na aktuální situaci ve světě. Proto v letošním roce plánujeme výrazné navýšení zaměstnanců, přibližně o 140.

Koho a na jaké pozice tedy hledáte?
Nyní potřebujeme posílit řady zaměstnanců ve společnosti Letiště Praha. Hledáme především pracovníky bezpečnostní kontroly, ostrahy letiště nebo elektrikáře. Nové posily hledáme ale i do našich dalších společností – např. letecké mechaniky pro Czech Airlines Technics, pracovníky odbavení cestujících a zavazadel do Czech Airlines Handling i další zajímavé pozice v Českém aeroholdingu. Kompletní přehled aktuálních pozic najdete na našem webu cah.jobs.cz. Zaměstnance nabíráme průběžné celý rok. Měsíčně inzerujeme v průměru kolem 20 až 30 pozic a každý měsíc k nám nastupuje několik desítek nových pracovníků.

Spolupracuje Letiště Praha i s brigádníky?
Na sezónní práce (květen až říjen) zaměstnáváme dalších 700 zaměstnanců na Dohodu o pracovní činnosti. Většinu z nich, celých 90 %, tvoří studenti vysokých škol, pro které je to zajímavý přivýdělek na prázdniny, ale i během celého školního roku. Studenti mohou práci výborně skloubit s výukou, protože letiště je v provozu 24 hodin denně a potřebujeme zajistit různé typy směn. Studentům, kteří mají zájem o sezónní práci, doporučujeme, aby si informace začali shánět již nyní, tedy během ledna či února.

Více informací najdete na cah.jobs.cz.

Najdou u vás uplatnění i čerství absolventi?
Ano, mnoho vypsaných pozic je vhodných i pro absolventy středních a vysokých škol. Spolupracujeme také s vysokými i středními školami v oblasti letectví, jejichž studentům během studia u nás zajišťujeme pravidelnou odbornou praxi.

Jaké jsou nároky na uchazeče?
Například v případě pracovníků bezpečnostní kontroly a ostrahy letiště, které nyní nejvíce navyšujeme, nepožadujeme speciální vzdělání. Stačí maturitní zkouška či výuční list. Uchazeči projdou několikakolovým výběrovým řízením, kde se klade důraz na psychickou způsobilost, odolnost vůči stresu a schopnost komunikace s cestujícími. Vše ostatní se pak naučí u nás. Projdou školeními, během nichž se seznámí se všemi detaily zajišťování bezpečnosti na letišti.

Co děláte pro to, abyste našli vhodné kandidáty?
V současné době ani tak atraktivní zaměstnavatelé, jako jsou Letiště Praha a ostatní dceřiné společnosti Českého aeroholdingu, nemohou spoléhat na to, že se jim budou uchazeči o práci hlásit sami. Proto připravujeme nové kariérní stránky, které budou přehledné, moderní a zájemci o práci zde najdou všechny potřebné informace bez nutnosti složitého vyhledávání. Odkaz na ně zůstane stejný, tedy cah.jobs.cz.

Do náboru zaměstnanců zapojujeme i naše sociální sítě, například facebookové stránky Letiště Praha, kde se dočtete plno zajímavostí o letišti. Letiště Praha vydává také video magazín Terminál, který sleduje nejen aktuální dění na Letišti Václava Havla Praha, ale také jsou vám zde blíže představeny některé pracovní pozice. Například v listopadovém díle můžete shlédnout zákulisí práce bezpečnostní kontroly (více zde). Kromě toho se účastníme i veletrhů pracovních příležitostí.

Letiště Praha hledá zaměstnance, především pro bezpečnost a ostrahu

Letiště Praha hledá zaměstnance, především pro bezpečnost a ostrahu

Máte i zajímavé benefity?
Ano, svým zaměstnancům nabízíme i velmi zajímavý balíček benefitů, počínaje například firemním stravováním, parkováním na letišti, pěti týdny dovolené, penzijním připojištěním, až po širokou nabídku příspěvků na volnočasové aktivity.

Co byste uchazečům při hledání zaměstnání doporučila?
Jako zaměstnavatel si ceníme aktivity kandidátů. Hledání zaměstnání by nemělo být pasivním procesem. Pokud nenajdete vhodnou pozici v inzerátech, napište nám a zašlete životopis na nabor@cah.cz. Každá společnost uvítá, když se jí zájemci, kteří mají co nabídnout, ozývají sami.

Jaroslava Raisová

V únoru 2015 nastoupila Jaroslava Raisová do pozice ředitelky Řízení lidských zdrojů v Českém aeroholdingu. Posledních 14 let zastávala obdobné pozice HR ředitelky v českých firmách z oblasti strojírenství. Od roku 2013 působila v rámci americké společnosti Colfax, která v České republice realizovala jednu ze svých akvizic. Absolvovala obor psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé.

Ten tklivý podzimní čas je spojen se dny, kdy lidé navštíví hřbitovy, rozsvítí svíce, hroby ozdobí květinami a...

České doteky hudby uvede v Praze Žbirku a jeho Symphonic & Beatles

České doteky hudby uvede v Praze Žbirku a jeho Symphonic & Beatles.

Program mezinárodního hudebního festivalu každoročně nahlíží v crossoverové řadě i do jiných oblastí, než je vážná...

Klasická zelňačka s klobásou na vaření Schneider Selection skvěle zahřeje

Klasická zelňačka s klobásou na vaření Schneider Selection skvěle zahřeje.

V pozdních podzimních dnech, kdy už je pomalu ve vzduchu cítit netrpělivá zima, si tak nějak přirozeně vytváříme...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.