Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letíme do oblak: pro koho je vhodný cloud computing

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Celosvětové IT trendy a výzkumy jasně ukazují, že cloud computing se stává výkonným nástrojem efektivně fungujících společností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Disková pole HP 3PAR, která byla vyvinuta speciálně pro virtuální datová centra, jsou součástí cloudového řešení BIG BLUE ONE | foto: Casablanca INT

Čísla jsou toho jasným důkazem. Aktuálně je každý desátý nově prodaný fyzický server virtualizován. Přibližně 60 % stávajících serverů virtualizováno bude. Ročně přibývá na celém světě 80 - 100 miliónů virtuálních serverů. Éra cloudu už začala. Pokusíme se zde uvést několik konkrétních příkladů, jak si lépe tyto virtuální mraky představit v reálném firemním prostředí.

Kdy využít cloud computing?

cloud computing

Výhod, které cloud computing přináší, je celá řada, ale mnohdy jsou pro management komplikovaně uchopitelnou a příliš virtuální frází. Proto se pokusíme uvést několik konkrétních případů, kde může běžná firma tyto služby efektivně využít.

Předně je to moment, kdy řešíme náhradu fyzických serverů. Důvodů může být několik: například zastaralost zařízení, jeho nedostačující výkon, anebo porucha a příliš nákladná nebo časově náročná a neakceptovatelná doba opravy. Dalším příkladem je změna filozofie společnosti a přechod od vlastního řešení přímo k aplikacím jako službám. Zde to mohou být informační systémy, poštovní služby, sdílené úložiště souborů a dat, firemní webové aplikace, databáze, e-shopy, atp.

Cloud computing se rychle rozšiřuje a je tu jasný trend, jak bude v blízké budoucnosti IT pro běžně fungující společnosti vypadat. Nespornou výhodou je možnost využívání těchto služeb na různých typech koncových zařízení, kde převládá fenomén mobility a tím velké uživatelské nezávislosti a efektivity.

Pro větší společnosti, které potřebují kombinovat vlastní a externí prostředky, je toto řešení vhodné například pro diverzifikaci a efektivní rozložení rizik. Tzn., mohou cloud computing využít pro zálohování, časově omezené navýšení výkonu svých prostředků a v neposlední řadě pak pro "spící" duplicitu IT prostředků (DRP – disaster recovery plan).

Pro firmy podnikající prodejem zboží a služeb na internetu je cloud computing naopak vynikající nástroj pro plánování svého provozu v době, kdy je po těchto službách velká poptávka, která se dá komplikovaně plánovat (Vánoce pro e-shopy, doba dovolených pro cestovní kanceláře, sportovní přenosy s velkou sledovaností pro poskytovatele internetových on-line přenosů).

BIG BLUE ONE

BIG BLUE ONE, cloud computing, který můžete využívat už za dvacet minut

Projekt BIG BLUE ONE společnosti Casablanca INT využívající technologii Hewlett-Packard CloudSystem Matrix a virtualizační platformu VMware nabízí rozsáhlé portfolio služeb cloud computingu.

Jednou z jeho nesporných výhod je rychlost zřízení cloudové služby, která se u automaticky nastavitelných řešení pohybuje v řádech minut, nevyžaduje od koncového uživatele jakýkoliv časový závazek a je účtována po hodinách dle skutečně využitých prostředků.

Samozřejmostí je vysoká úroveň kvality se smluvně garantovanou dostupností služeb, nepřetržitý dohled a zákaznická podpora. To vše s maximálním důrazem na bezpečnost zákaznických dat uložených v nejmodernějších datových centrech společnosti Casablanca INT.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Najdete na iDNES.cz