Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letíme do oblak: Jak vybírat cloudové služby?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cloudové služby nabízí firmám řadu možností, jak efektivně a jednoduše provozovat IT infrastrukturu. Jaké jsou hlavní výhody cloud computingu a na co klást důraz při výběru poskytovatele cloudových služeb?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Základem kvalitních cloudových služeb je kvalitní datacentrum | foto: Casablanca INT s.r.o.

Efektivita a bezpečnost cloud computingu

Představte si situaci, kdy vaše firma nemusí nakupovat drahé servery, licence operačních systémů, pravidelně aktualizovat software, starat se o zálohování dat, a přesto má bezpečný přístup k firemním datům kdykoli a odkudkoli. Takové možnosti nabízí právě cloudové služby.

Cloudové služby umožňují ukládat firemní data na virtuální servery, které využíváte podle aktuální potřeby. Vybíráte si požadovanou kapacitu serveru, operační systém nebo software a platíte pouze za to, co skutečně využíváte. Odpadají vám tak vysoké pořizovací náklady spojené s nákupem serverů a licencí v řádech desítek až stovek tisíc korun.

Cloudové služby můžete kdykoli rozšířit, omezit či ukončit

Vaše IT může pružně reagovat na změny potřeb zákazníků a situace na trhu. Cloudové služby lze kdykoli rozšířit, omezit či ukončit. Náklady na IT infrastrukturu se tak stanou transparentnější, jelikož znáte jejich konečnou výši.

3PAR

Některé firmy cloudu prozatím příliš nedůvěřují. Nelíbí se jim fakt, že mají data umístěna mimo jejich kanceláře. Podle dostupných statistik však paradoxně za 80 % úniků dat stojí vlastní zaměstnanci. Kvalitní cloudové řešení naopak disponuje ochrannými prostředky proti kybernetickým útokům, data se denně zálohují v několika geograficky oddělených lokalitách a zabezpečení probíhá na více úrovních.

Na co klást důraz při výběru poskytovatele

Existuje řada českých poskytovatelů, kteří nabízejí cloudové služby. Ve většině případů se ale jedná o běžné virtuální servery, které nabízejí pouze datový prostor. Pokud do cloudu přesouváte kritická data, na nichž závisí vaše podnikání, vybírejte poskytovatele garantujícího dostupnost služby. Zajímejte se o jeho historii a zkušenosti.

Většina poskytovatelů má cloudové servery umístěny v datacenterech jiných společností, nemusí mít tedy data a zařízení plně pod kontrolou. Proto se obraťte na firmu, která cloud computing provozuje ve vlastních datových centrech. Tyto parametry většinou splňují světoví hráči cloudového trhu, např. Amazon. Avšak u těchto poskytovatelů může být problémem jazyková bariéra, možné legislativní, technické a geografické nesrovnalosti.

BIG BLUE ONE, unikátní a ucelené cloudové řešení

BIG BLUE ONE

Cloudová služba BIG BLUE ONE od společnosti Casablanca INT je prvním komplexním cloudovým řešením v Čechách postaveným na špičkové technologii HP CloudSystem Matrix. Jedná se o službu kvalitativně srovnatelnou se zahraničním cloudovým řešením.

Oproti těmto však BIG BLUE ONE podléhá české legislativě, je kompatibilní s českým IT prostředím, nabízí technickou podporu ve vašem jazyce a především vaše data zůstávají v České republice. Tato služba se vyznačuje inteligentním bezpečnostnostním systém HP TippingPoint a vysoce výkonnými diskovými poli HP 3PAR.

Casablanca INT má více než patnáctileté zkušenosti s poskytováním IT služeb a od roku 2000 provozuje vlastní datacentrum, kde poskytuje serverové služby od server housingu přes virtuální servery až po cloud computing. BIG BLUE ONE je vhodná jak pro menší a krátkodobé projekty, tak i pro náročné klienty, kteří hledají individuální cloudové řešení.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Najdete na iDNES.cz