Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letíme do oblak: existují bezpečné cloudové služby?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V dnešní době stále panuje nejistota týkající se bezpečnosti a především pak ochrany dat v prostředí, které je zaměřené na cloudové služby. Jsou tyto obavy skutečně oprávněné?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Technologické zázemí datacentra | foto: Casabanca INT

Bezpečnost cloudových služeb můžeme rozdělit do několika dílčích částí. Předně musí být kladen důraz na samotnou bezpečnost a ochranu dat. Pod pojmem bezpečnosti dat v dnešní době rozumíme především požadavek na vysokou dostupnost datových úložišť, geografickou zálohu dat a jasně stanovené postupy na straně providera, jak s daty nakládat.

Důležitým tématem týkajícím se bezpečnosti dat, je zajisté jejich šifrování. Nanejvýš vhodné je zaměřit svoji pozornost na bezpečnost na síťové vrstvě.

HP 3PAR

HP 3PAR

V této oblasti je samozřejmostí použití firewallů, které umožní zákazníkovi filtrovat příchozí provoz dle požadovaných parametrů. Dalším prvkem, který by měl patřit do moderního datového centra společnosti, která poskytuje cloudové služby, je systém IPS (Intrusion Prevention System).

Tyto prvky umožňují filtrovat provoz tím, že přímo brání zneužití zákaznického systému pomocí různých zranitelností. A to především v softwarové výbavě daného cloudového serveru. V neposlední řadě bychom se též měli poskytovatele cloudových služeb ptát na garance dostupnosti (SLA  - Service Level Agreement) a na jeho certifikace v oblasti procesů a bezpečnosti.

Data jako v bavlnce

Cloudové služby řešené pomocí BIG BLUE ONE splňují veškeré požadavky zákazníků v oblasti bezpečnosti dat. Infrastruktura je realizována několika diskovými poli HP 3PAR F400, které jsou umístěny ve dvou fyzických lokalitách. Tyto lokality jsou samozřejmě ve dvou nezávislých budovách s vlastní infrastrukturou. Zákaznická data jsou on-line replikována mezi poli a tím je zajištěna prevence ztráty dat v případě potíží v rámci jedné z lokalit.

Samozřejmostí je pak podpora různých šifrovacích mechanizmů realizovaných přímo ve vlastním cloudovém serveru. Tento přístup je vhodnější, než šifrování na úrovni diskového pole, neboť ani poskytovatel není schopen s daty jakkoliv manipulovat.

V rámci cloudového řešení BIG BLUE ONE jsou nastaveny velice přísně procesy, které jasně definují, jak bude s daty zacházeno. Procesy jsou soustavně monitorovány a prováděn audit.

Ochrana síťové vrstvy

Vzhledem k množícím se sofistikovaným útokům na serverovou infrastrukturu našich zákazníků, kteří vyžadují ty nejkvalitnější cloudové služby, jsme se rozhodli využít nejmodernější technologie typu IPS, kterými chráníme cloudové servery.

Technologicky jsme zvolili platformu HP TippingPoint včetně rozšíření umožňujících kontrolovat i datový provoz mezi jednotlivými cloudovými servery. Jednoznačnou výhodou systému TippingPoint je to, že nechrání proti útokům, ale chrání samotnou zranitelnost v software. Tímto jsme schopni eliminovat plané poplachy a bránit pouze nelegitimní provoz.

Pro naše zákazníky nabízíme tuto funkcionalitu první měsíc zcela bezplatně proto, aby sami měli možnost zhodnotit tento systém a jeho efektivitu.

BIG BLUE ONE

Cloudové řešení BIG BLUE ONE od Casabanca INT je jedním z nejrobustnějších a nejmodernějších řešení pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří mají zájem o cloudové služby.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.
Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na vysokou dostupnost, perfektní...  celý článek

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank
Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde o hlasy poroty a veřejnosti usilovalo...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.