Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letíme do oblak: existují bezpečné cloudové služby?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dnešní době stále panuje nejistota týkající se bezpečnosti a především pak ochrany dat v prostředí, které je zaměřené na cloudové služby. Jsou tyto obavy skutečně oprávněné?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Technologické zázemí datacentra | foto: Casabanca INT

Bezpečnost cloudových služeb můžeme rozdělit do několika dílčích částí. Předně musí být kladen důraz na samotnou bezpečnost a ochranu dat. Pod pojmem bezpečnosti dat v dnešní době rozumíme především požadavek na vysokou dostupnost datových úložišť, geografickou zálohu dat a jasně stanovené postupy na straně providera, jak s daty nakládat.

Důležitým tématem týkajícím se bezpečnosti dat, je zajisté jejich šifrování. Nanejvýš vhodné je zaměřit svoji pozornost na bezpečnost na síťové vrstvě.

HP 3PAR

HP 3PAR

V této oblasti je samozřejmostí použití firewallů, které umožní zákazníkovi filtrovat příchozí provoz dle požadovaných parametrů. Dalším prvkem, který by měl patřit do moderního datového centra společnosti, která poskytuje cloudové služby, je systém IPS (Intrusion Prevention System).

Tyto prvky umožňují filtrovat provoz tím, že přímo brání zneužití zákaznického systému pomocí různých zranitelností. A to především v softwarové výbavě daného cloudového serveru. V neposlední řadě bychom se též měli poskytovatele cloudových služeb ptát na garance dostupnosti (SLA  - Service Level Agreement) a na jeho certifikace v oblasti procesů a bezpečnosti.

Data jako v bavlnce

Cloudové služby řešené pomocí BIG BLUE ONE splňují veškeré požadavky zákazníků v oblasti bezpečnosti dat. Infrastruktura je realizována několika diskovými poli HP 3PAR F400, které jsou umístěny ve dvou fyzických lokalitách. Tyto lokality jsou samozřejmě ve dvou nezávislých budovách s vlastní infrastrukturou. Zákaznická data jsou on-line replikována mezi poli a tím je zajištěna prevence ztráty dat v případě potíží v rámci jedné z lokalit.

Samozřejmostí je pak podpora různých šifrovacích mechanizmů realizovaných přímo ve vlastním cloudovém serveru. Tento přístup je vhodnější, než šifrování na úrovni diskového pole, neboť ani poskytovatel není schopen s daty jakkoliv manipulovat.

V rámci cloudového řešení BIG BLUE ONE jsou nastaveny velice přísně procesy, které jasně definují, jak bude s daty zacházeno. Procesy jsou soustavně monitorovány a prováděn audit.

Ochrana síťové vrstvy

Vzhledem k množícím se sofistikovaným útokům na serverovou infrastrukturu našich zákazníků, kteří vyžadují ty nejkvalitnější cloudové služby, jsme se rozhodli využít nejmodernější technologie typu IPS, kterými chráníme cloudové servery.

Technologicky jsme zvolili platformu HP TippingPoint včetně rozšíření umožňujících kontrolovat i datový provoz mezi jednotlivými cloudovými servery. Jednoznačnou výhodou systému TippingPoint je to, že nechrání proti útokům, ale chrání samotnou zranitelnost v software. Tímto jsme schopni eliminovat plané poplachy a bránit pouze nelegitimní provoz.

Pro naše zákazníky nabízíme tuto funkcionalitu první měsíc zcela bezplatně proto, aby sami měli možnost zhodnotit tento systém a jeho efektivitu.

BIG BLUE ONE

Cloudové řešení BIG BLUE ONE od Casabanca INT je jedním z nejrobustnějších a nejmodernějších řešení pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří mají zájem o cloudové služby.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Najdete na iDNES.cz