Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letecká škola? Od letadla v garsonce k úspěšnému podnikání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
S Michalem Raudenským o vzletech a pádech civilního pilota a jednom snu, který se stal skutečností. Aneb jak vznikala letecká škola a půjčovna letadel FLY FOR FUN.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Létání lákalo Michala Raudenského odmalička. | foto: Fly For Fun

Kdo by si pomyslel, že z jediného letadla, které kdysi s ženou vlastnoručně postavili v garsonce, bude jednou profesionální letecká škola, která nyní vlastní ty nejmodernější letadla a vrtulníky a zaměstnává ty největší odborníky z branže.

Když nejde jen o peníze

Létání lákalo Michala Raudenského odmalička. Od malých modelů letadélek postavených z bedýnek od zeleniny se přes paragliding dostal až k myšlence postavit si vlastní ultralehké letadlo. "K tomu ale samozřejmě potřebujete manželku, která s vámi sdílí vaše sny. Když jsem se jí jednou zeptal, jestli si nepostavíme vlastní letadlo, odpověděla bez zaváhání - tak jo." A tak začala vznikat letecká škola.

Na první letadlo jim půjčili rodiče, kteří se domnívali, že si novomanželé chtějí do své garsonky koupit nový nábytek. Všechny finance však spolkla finská březová překližka - a stavba mohla začít. "Křídlo se vešlo přesně napříč garsonkou, trup vycházel od okna do kuchyňského koutu a šířka kabiny byla tak akorát, aby s centimetrovou rezervou prošla oknem v prvním patře."

Letecká škola a její vznik

Michal Raudenský říká, že vzhledem ke komerčním možnostem ultralehkého létání vlastně ani jinou možnost, než založit vlastní leteckou školu, neměl. "Z prvotních představ, že naučíme některého z našich kamarádů létat se postupně stala opravdová škola. Z našeho původního stanu ve stylu seriálu Mash jsme se propracovali přes kancelář v obytném přívěsu, jednu pronajatou místnost, až po naše současné prostory na letišti Sazená u Prahy."

Nová dimenze

Letecká škola nabízí také vrtulník! V roce 2004 Fly For Fun začala provozovat první vrtulník R-22, nejoblíbenější z lehkých dvoumístných vrtulníků. Škole se záhy otevřeli nové možnosti - od nabízení unikátních vyhlídkových letů vrtulníkem, až po plnohodnotný výcvik pilotáže.

Historie letecká školy.

Současnost - splněný sen

Letecká škola Fly For Fun má v současné době dvanáct letadel, dva vrtulníky a kromě výcviku pilotáže nabízí celou řadu dalších produktů spojených s letectvím - nezapomenutelné vyhlídkové lety, pronájem letadel nebo letecké snímkování. Mezi její instruktory patří bývalí vojenští piloti a piloti záchranných služeb.

"Tak nějak nás nebaví dělat věci pouze napůl" dodává k tomu Michal Raudenský. "Našim cílem je být naprosto profesionální. Ve vzduchu i na zemi."  

Více informací o letecké škole naleznete na www.flyforfun.cz 

Autor:
Témata: finance, peníze

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Najdete na iDNES.cz