Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ve výrobních prostorech je zapotřebí kvalitního osvětlení. Na osvětlení pro průmysl jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na osvětlení pro domácnosti. Ideální řešení pro průmyslové osvětlení nabízí LED svítidla.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně | foto: Fedatex plus s.r.o.

Ve skladech a výrobních prostorech jsou svítidla téměř neustále v provozu, zatímco musejí odolávat prachu, vlhkosti a často i řadě agresivních látek. Proto je kladen velký důraz na jejich životnost a kvalitní zpracování. Pro velké prostory potřebujete značný počet světelných zdrojů, čím více, tím větší úspory můžete dosáhnout jejich výměnou za LED osvětlení.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

LED průmyslové osvětlení má oproti běžným výbojkám mnoho výhod

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

V porovnání s konvenčními světelnými zdroji nabízejí LED svítidla snížení energetických nákladů až o 70 % a zlepšení světelných podmínek na pracovišti, což vede k nižší únavě pracovníků a tím i k vyšší produktivitě práce. Jednou z výhod LED svítidel je okamžitý start světla, nízký pokles svítivosti během života, široký rozsah teplot prostředí od -35°C do +70°C a neobsahují žádnou rtuť, proto jsou zároveň šetrná k životnímu prostředí. U LED technologie není vyzařováno ultrafialové (UV) a infračervené (IR) záření.

Oproti běžným výbojkám mají LED svítidla výborné podání barev, které je označeno indexem Ra, ten je běžně vyšší než 80, což znamená 80 % CRI>80 (běžné výbojky mají Ra 20 až 80). Barvu světla si můžete zvolit dle svých preferencí, LED svítidla lze dodat v barvě světla 3000K (teplá bílá), 4000K, 5000K (přírodní bílá) nebo 6500K (studená bílá). Pro výrobní a skladové haly doporučujeme barvu světla mezi 4000K až 5000K. Nízkého poklesu svítivosti během životnosti a tím i dosažení delší životnosti LED svítidel se dosahuje kvalitním a účinným chlazením LED čipů díky vhodně zvolenému tělesu svítidla (chladiče).

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Vynikající životnost díky kvalitním komponentům

LED průmyslová svítidla značky IDEALED se vyznačují dlouhou životností až 100 000 hodin při poklesu světelného toku 30 % a je na ně poskytována záruka 5 let. Svítidla jsou odolná proti prachu, vlhku, korozi a mechanickému poškození, vybrané typy svítidel mají mechanickou odolnost IK10 a krytí IP66.

V LED svítidlech značky IDEALED jsou použity pouze komponenty předních světových výrobců, například LED čipy značky CREE nebo PHILIPS LUXEON a napájecí zdroje Meanwell nebo Tridonic. Svítidla IDEALED jsou dodávána v několika modelových řadách a různých výkonech, díky tomu jsou schopna osvětlit téměř jakýkoliv výrobní, logistický nebo obchodní prostor.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

S ohledem na všeobecnou vyzařovací charakteristiku LED čipů (standardně bodové světlo), jsou LED svítidla IDEALED osazována optickými prvky zajišťujícími rozptyl světla v úhlu 25° až 120° pro splnění požadavků a norem na intenzitu osvětlení pro různé druhy provozů (regálové uličky – úzká optika, vysoké haly 60°, nižší haly 90° až 120°).

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Díky téměř bezúdržbovému provozu LED svítidel a dlouhé životnosti se snižují druhotné náklady, jako jsou náklady na výměnu světelných zdrojů, montážní plošinu a údržbu svítidel.

A jak probíhá samotný proces výměny osvětlení? Nejprve Vám odborní pracovníci na základě prohlídky Vašich prostor a dalších podkladů (projekt nebo rozměry haly, požadovaná intenzita osvětlení dle normy...) zpracují světelně technický projekt a navrhnou vhodná svítidla i v několika variantách. Častým požadavkem je zachování původního rozmístění svítidel, při kterém jsou uspořeny náklady za novou elektroinstalaci. V projektu však může být navrženo zcela nové rozmístění svítidel dle aktuálního stavu provozu, které je mnohdy mnohem úspornější a také kvalitnější díky lepší rovnoměrnosti osvětlenosti. Není problém zákazníkovi navrhnout obě tyto varianty pro porovnání pořizovacích nákladů a úspor a to vše zdarma. Samozřejmě také obdržíte kalkulaci celkových nákladů na pořízení, vyhodnocení úspor a návratnosti investice. Dále Vám profesionálové z týmu IDEALED zajistí také instalaci svítidel, údržbový plán, měření nově instalovaného osvětlení, kvalitní záruční i pozáruční servis (dodávky náhradních dílů a servis svítidel po záruce).

Ušetřete třeba 500 000 Kč ročně!

V příkladu níže uvádíme případ konkrétního zákazníka, kde bylo použito 116 ks LED svítidel IDEALED HB COOL s příkonem 110W namísto původních svítidel s vysokotlakou sodíkovou výbojkou HPS 400W. Díky této výměně bylo dosaženo roční úspory neuvěřitelných 520 144 Kč při provozu 16 hodin denně o pracovních dnech, a to při zachování původní intenzity osvětlení. Návratnost investice se v tomto případě pohybovala pod 2 roky, a to při záruce 5 let.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Ušetřete i vy a pořiďte si kvalitní značkové LED průmyslové osvětlení s profesionálním servisem od stabilního dodavatele s více jak šestiletým působením na trhu. Více informací najdete na www.idealed.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Najdete na iDNES.cz