Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ve výrobních prostorech je zapotřebí kvalitního osvětlení. Na osvětlení pro průmysl jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na osvětlení pro domácnosti. Ideální řešení pro průmyslové osvětlení nabízí LED svítidla.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně | foto: Fedatex plus s.r.o.

Ve skladech a výrobních prostorech jsou svítidla téměř neustále v provozu, zatímco musejí odolávat prachu, vlhkosti a často i řadě agresivních látek. Proto je kladen velký důraz na jejich životnost a kvalitní zpracování. Pro velké prostory potřebujete značný počet světelných zdrojů, čím více, tím větší úspory můžete dosáhnout jejich výměnou za LED osvětlení.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

LED průmyslové osvětlení má oproti běžným výbojkám mnoho výhod

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

V porovnání s konvenčními světelnými zdroji nabízejí LED svítidla snížení energetických nákladů až o 70 % a zlepšení světelných podmínek na pracovišti, což vede k nižší únavě pracovníků a tím i k vyšší produktivitě práce. Jednou z výhod LED svítidel je okamžitý start světla, nízký pokles svítivosti během života, široký rozsah teplot prostředí od -35°C do +70°C a neobsahují žádnou rtuť, proto jsou zároveň šetrná k životnímu prostředí. U LED technologie není vyzařováno ultrafialové (UV) a infračervené (IR) záření.

Oproti běžným výbojkám mají LED svítidla výborné podání barev, které je označeno indexem Ra, ten je běžně vyšší než 80, což znamená 80 % CRI>80 (běžné výbojky mají Ra 20 až 80). Barvu světla si můžete zvolit dle svých preferencí, LED svítidla lze dodat v barvě světla 3000K (teplá bílá), 4000K, 5000K (přírodní bílá) nebo 6500K (studená bílá). Pro výrobní a skladové haly doporučujeme barvu světla mezi 4000K až 5000K. Nízkého poklesu svítivosti během životnosti a tím i dosažení delší životnosti LED svítidel se dosahuje kvalitním a účinným chlazením LED čipů díky vhodně zvolenému tělesu svítidla (chladiče).

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Vynikající životnost díky kvalitním komponentům

LED průmyslová svítidla značky IDEALED se vyznačují dlouhou životností až 100 000 hodin při poklesu světelného toku 30 % a je na ně poskytována záruka 5 let. Svítidla jsou odolná proti prachu, vlhku, korozi a mechanickému poškození, vybrané typy svítidel mají mechanickou odolnost IK10 a krytí IP66.

V LED svítidlech značky IDEALED jsou použity pouze komponenty předních světových výrobců, například LED čipy značky CREE nebo PHILIPS LUXEON a napájecí zdroje Meanwell nebo Tridonic. Svítidla IDEALED jsou dodávána v několika modelových řadách a různých výkonech, díky tomu jsou schopna osvětlit téměř jakýkoliv výrobní, logistický nebo obchodní prostor.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

S ohledem na všeobecnou vyzařovací charakteristiku LED čipů (standardně bodové světlo), jsou LED svítidla IDEALED osazována optickými prvky zajišťujícími rozptyl světla v úhlu 25° až 120° pro splnění požadavků a norem na intenzitu osvětlení pro různé druhy provozů (regálové uličky – úzká optika, vysoké haly 60°, nižší haly 90° až 120°).

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Díky téměř bezúdržbovému provozu LED svítidel a dlouhé životnosti se snižují druhotné náklady, jako jsou náklady na výměnu světelných zdrojů, montážní plošinu a údržbu svítidel.

A jak probíhá samotný proces výměny osvětlení? Nejprve Vám odborní pracovníci na základě prohlídky Vašich prostor a dalších podkladů (projekt nebo rozměry haly, požadovaná intenzita osvětlení dle normy...) zpracují světelně technický projekt a navrhnou vhodná svítidla i v několika variantách. Častým požadavkem je zachování původního rozmístění svítidel, při kterém jsou uspořeny náklady za novou elektroinstalaci. V projektu však může být navrženo zcela nové rozmístění svítidel dle aktuálního stavu provozu, které je mnohdy mnohem úspornější a také kvalitnější díky lepší rovnoměrnosti osvětlenosti. Není problém zákazníkovi navrhnout obě tyto varianty pro porovnání pořizovacích nákladů a úspor a to vše zdarma. Samozřejmě také obdržíte kalkulaci celkových nákladů na pořízení, vyhodnocení úspor a návratnosti investice. Dále Vám profesionálové z týmu IDEALED zajistí také instalaci svítidel, údržbový plán, měření nově instalovaného osvětlení, kvalitní záruční i pozáruční servis (dodávky náhradních dílů a servis svítidel po záruce).

Ušetřete třeba 500 000 Kč ročně!

V příkladu níže uvádíme případ konkrétního zákazníka, kde bylo použito 116 ks LED svítidel IDEALED HB COOL s příkonem 110W namísto původních svítidel s vysokotlakou sodíkovou výbojkou HPS 400W. Díky této výměně bylo dosaženo roční úspory neuvěřitelných 520 144 Kč při provozu 16 hodin denně o pracovních dnech, a to při zachování původní intenzity osvětlení. Návratnost investice se v tomto případě pohybovala pod 2 roky, a to při záruce 5 let.

LED průmyslové osvětlení vám může ušetřit třeba 500 tisíc ročně

Ušetřete i vy a pořiďte si kvalitní značkové LED průmyslové osvětlení s profesionálním servisem od stabilního dodavatele s více jak šestiletým působením na trhu. Více informací najdete na www.idealed.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Bayer posiluje svou značku

Bayer posiluje svou značku

Dynamické, otevřené, osobní...To jsou aktuální atributy inovovaného loga společnosti Bayer. Jak CEO společnosti Werner...

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Kvalitní produkty Abbkine nabízí na českém trhu společnost BIOGEN Praha. V její nabídce najdete labeling kity,...

Najdete na iDNES.cz