Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LED diody vítězí v žárovkách, displejích i tiskárnách

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
LED diody naleznete nejen v televizorech či žárovkách, ale také v tiskárnách a skenerech, kde byste je nečekali. Má to přitom své důvody – větší přesnost než laserový paprsek, bezporuchovost a dlouhou životnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Multifunkční tiskárna OKI MC352dn s rychlým tiskem i skenováním, automatickým duplexem a tříletou zárukou v místě provozu. | foto: Oki Systems (Czech and Slovak), s.r.o.

LED diody mají oproti laseru řadu výhod

Princip LED (Light-emitting Diode) diod objevil už v roce 1927 ruský vědět Oleg Losev, praktického využití a dalšího bádání se dočkaly v 60. letech minulého století. 

Japonská společnosti OKI začala s výzkumem možností LED jako jedna z prvních již v roce 1966 a v roce 1971 odstartovala jejich masovou produkci jako indikátorů pro výrobce domácí elektroniky. V roce 1990 byla OKI největším výrobcem LED čipů na světě a první, která představila LED technologii tisku ve své černobílé kancelářské tiskárně OL4000. V Japonsku si totiž uvědomili, že LED diody při tisku nabízí oproti laseru řadu výhod.

LED diody vítězí v žárovkách, displejích i v tiskárnách

Moderní tiskárny, například OKI MC760, mají velký dotykový displej pro snadné ovládání a možnost napojení na podnikové informační systémy.

Menší velikost tiskových bodů a využití velkého množství diod způsobuje, že tiskové výstupy jsou přesnější a kvalitnější, a to i na okrajích stránky. 

Laserové tiskárny využívají kombinaci rotačních zrcátek a čoček, které musí být v průběhu využití zarovnané a laserový paprsek projde postupně celý řádek, než přejde na další. 

LED tisková hlava je pevná, nemá žádné pohyblivé součásti a zpracovává celý řádek najednou. Zařízení OKI i v případě barevného tisku využívají jednoprůchodovou technologii, kdy se všechny barvy tisknou najednou.

Všechny tyto přednosti nabízí například A4 multifunkční tiskárna OKI MC352dn, což je v současnosti jedna z nejprodávanějších multifunkcí využívající LED diody se značkou OKI. Tiskne v barvě rychlostí 22 stran za minutu, za stejnou dobu naskenuje 20 barevných stránek. 

Nechybí jí automatický reverzní podavač a oboustranný tisk i skenování. Doporučené měsíční zatížení je 3 tisíce stran a je vhodná pro pracovní skupiny do 10 uživatelů. Známkou kvality je nadstandardní tříletá záruka v místě provozu. 

Do konce roku 2014 je přitom možné na toto zařízení uplatnit tzv. cashback a získat z jejího nákupu zpět 8 200 Kč.

LED tiskárna, kterou využijete naplno

LED diody vítězí v žárovkách, displejích i v tiskárnách

Barevná LED tiskárna OKI C301dn s rychlostí tisku 20 str/min a doporučeným zatížením 2 tisíce stran měsíčně.

Kromě toho OKI nabízí také samostatné tiskárny, například OKI C301dn, která je vhodnou volbou pro ty, kteří neskenují ani nekopírují a chtějí kvalitní barevnou LED tiskárnu s nízkými provozními náklady. 

Většina organizací přitom v současnosti dává přednost multifunkčním zařízení, nejpopulárnější jsou barevné LED multifunkce formátu A4, přičemž v nabídce OKI jsou k dispozici samozřejmě i větší multifunkční tiskárny formátu A3. Minimálně devět z deseti vytištěných stránek je přitom formátu A4, takže u A3 tiskáren by si kupující měl být jist tím, že takové zařízení skutečně potřebuje a využije.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Čas sváteční by měl být o pohodě a zklidnění. Odložte proto starosti stranou, nalaďte se na vánoční notu a představte...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz