Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Léčbu (odstranění) hemoroidů neodkládejte, navštivte lékaře včas

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Většina pacientů se za hemoroidy stydí a předpokládá, že pro jejich léčbu musí projít řadou nepříjemných lékařských vyšetření. Včasnou návštěvou lékaře se ale vyhnete rozšíření hemoroidů a následné operaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Léčbu (odstranění) hemoroidů neodkládejte, navštivte lékaře včas | foto: ON CLINIC, s.r.o.

Hemoroidy, laicky nazývané hemeroidy, jsou obdobou křečových žil pod sliznicí konečníku a kůží řitního otvoru. Jejich samotná existence ještě není považována za nemoc. Přijde však chvíle, když začnou obtěžovat. Může to být po nadměrné námaze, po zvedání těžkých břemen v podřepu, po intenzivní jízdě na kole, při průjmech nebo při zácpě.

Jejich příznakem bývá tlak v konečníku, event. červená krev na stolici či papíře, později i svědění a mokvání kůže kolem řitního otvoru. 

Včas znamená bez operace

Hemoroidy rozlišujeme podle umístění na zevní a vnitřní. Zevní hemoroidy je možné odstranit pouze operativně. 

Vnitřní hemoroidy je možné odstranit ambulantně, šetrně bez pracovní neschopnosti. Je však nutné přijít včas, dokud jsou hemoroidy v I. až III. stupni. Pokud pacient svoje potíže podceňuje, nevěnuje jim dostatečnou pozornost a neřeší je, prorostou až do IV. stupně, kdy vyhřezne konečník ven a potom je možná už pouze operace a následná několikatýdenní rekonvalescence doma. Stavy po operaci jsou bolestivé.  

Častý důvod, pro který nemocní návštěvu lékaře často odkládají je stud a obava, že vyšetření bude bolestivé. Stud musí jít stranou. Vždyť lékaře vyhledáváme z různých důvodů a jakkoli může být nepříjemné ukazovat tuto část svého těla, pro lékaře je to jejich obvyklá práce. Přijít včas, znamená ušetřit si bolest později. Včas znamená bez operace. 

Pokud začnete pociťovat potíže, ihned vyhledejte lékaře. V žádném případě návštěvu specialisty neodkládejte, protože čím dříve přijdete, tím dříve se hemoroidů zbavíte. V počátcích potíží je možné odstranit problémy již po několika krátkých lékařských zákrocích pouze ambulantní metodou bez hospitalizace a dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Na masti a čípky z lékárny nespoléhejte, ty jen potlačují bolest a příznaky, ale problém neřeší. Pouze poskytnou hemoroidům čas na to, aby se zvětšili a zvýšil se i jejich počet. A jednoho dne konečník vyhřezne. A co následuje? Operace. S několikatýdenní následnou absenci v zaměstnání.

Klinika s dlouholetou praxí

Mezinárodní společnost ON CLINIC s pobočkou ProctoClinic se v České republice zaměřuje na odstraňování hemoroidů a fissur již od roku 1998. V květnu tohoto roku to tedy bude už 16 let. Zdejší specialisty - proktology můžete v případě potíží navštívit bez doporučení obvodního lékaře. Odpadá tím další nepříjemná návštěva lékařského zařízení.

Léčbu (odstranění) hemoroidů neodkládejte, navštivte lékaře včas

Při vstupním vyšetření lékař určí nejvhodnější metodu léčby. Může zvolit metodu Barronovy ligace, tedy podvázání hemoroidu speciálním kroužkem, nebo fotokoagulací infračerveným světlem. Princip obou metod spočívá v přerušení přívodu krve do hemoroidálního uzlu, který se odloučí a spolu se stolicí do několika dnů odejde. Často se stává, že uzel odpadne už druhý den po zákroku. 

Odborní lékaři ProctoClinic mají s odstraňováním hemoroidů mnohaleté zkušenosti. Léčí je nechirurgickými, nejšetrnějšími metodami. Pracovní neschopnost není nutná. 

Pro více informací o ProctoClinic,  hemoroidech a jejich léčbě, resp. odstranění, najdete na www.proktoklinik.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Najdete na iDNES.cz