Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Léčba artrózy chce trpělivost. Vyzkoušejte lék Condrosulf

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bolí vás klouby a říkáte si, že to bude asi artróza? Léčba artrózy vyžaduje trpělivost, existuje ale naděje. Nové studie říkají, že se artróza zpomalí či zastaví pomocí chondroitin 4&6 sulfátu - u nás dostupný jako volně prodejný lék Condrosulf® 400.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Artróza postihuje zejména tyto klouby. | foto: ahr

Jak vzniká artróza?

Je známo, že po čtyřicátém roce věku už kvalita a odolnost našich kloubních chrupavek prudce klesá. Chrupavčitá vrstva v kloubu se ztenčuje a kosti se o sebe začínají odírat. Pozvolna je narušená funkce celého kloubu - objevují se kostní výrůstky, které snižují jeho hybnost, zhoršená je i funkce vaziva. Rozvíjí se artróza neboli "revma". Jednou z hlavních příčin tohoto degenerativního onemocnění bývá obezita spojená s dlouhodobým přetěžováním kloubů.

Typickým projevem artrózy je bolest. Bolí především kyčle a kolena, dále páteř, drobné klouby rukou a zápěstí. Bolesti se nejprve objevují po větší námaze, později sužují nemocné i v klidu. Dalším "klasickým" příznakem je ztuhlost - klouby jsou po chvíli nečinnosti zatuhlé, je třeba je rozhýbávat cvičením.

Úplná léčba artrózy není zatím možná. Lékaři se snaží dlouhodobě potlačovat bolesti, co nejdéle zachovat funkce kloubů, zpomalovat úbytek kloubní chrupavky a doporučují rehabilitaci. Úplně nejlepší je vzniku onemocnění aktivně předcházet.

V tomto smyslu je velmi důležitá prevence. Je třeba dlouhodobě udržovat optimální váhu, při sportovních aktivitách se snažit vyhnout jednostrannému přetěžování, používat správnou obuv, techniku cvičení a vyvarovat se úrazům. Nejvhodnější pohybovou aktivitou pro prevenci vzniku artrózy je například plavání, dále cyklistika nebo jízda na běžkách.

artróza 2
Přípravek Condrosulf® 400

Bude možné úplně zastavit úbytek chrupavky pomocí přípravku Condrosulf® 400?

Léčba artrózy je prováděna pomocí přípravků proti bolesti (paracetamol), dále nesteroidních protizánětlivých léků (NSA - například ibuprofen). Jejich dlouhodobé užívání je však zatíženo hrozbou vzniku závažných vedlejších účinků, především žaludečních vředů či onemocnění srdce a tepen.

K úlevě od bolesti, zlepšení funkce kloubů a zpomalení či zastavení úbytku kloubní chrupavky - a tak ke zpomalení postupu artrózy - přispívají přípravky ze skupiny tzv. pomalu působících léků určených k léčbě artrózy (SYSADOA), kde je jednou z nejznámějších účinných látek chondroitin 4 & 6 sulfát.

Jeho struktura se neliší od základní součásti kloubní chrupavky, která váže vodu a zajišťuje její pružnost, dále působí protizánětlivě, antioxidačně a rovněž proti látkám, které chrupavku poškozují. Užívá se nejčastěji dvakrát ročně v tříměsíčních kúrách, a je dostupný i bez lékařského předpisu (jako volně prodejný lék Condrosulf® 400).

Tento volně prodejný lék se používá v rámci léčby degenerativních onemocnění kloubů, zejména kolenního (gonantróza), kyčelního (koxatróza) a artrózy kloubů prstů u dospělých. O tom, že je opravdu účinný, existují důkazy.

artróza 3
Doporučené léčba artrózy

Léčba artrózy

Co říkají na léčbu artrózy klinické studie

Například loňská klinická studie STOPP prokázala, že chondroitin 4 & 6 sulfát při dlouhodobém užívání významně zpomaluje degeneraci kloubů a zároveň poskytuje úlevu od bolesti. Nemocní při ní dostávali 1x denně po dobu dvou let 800mg sáček s chondroitin 4 & 6 sulfátem nebo placebem (neúčinný "lék", pacienti to ale netuší, protože vypadá úplně stejně jako lék).

Ukázalo se, že chondroitin 4 & 6 sulfát významně snižoval úbytek šířky kloubní štěrbiny kolenního kloubu (klíčový ukazatel stavu onemocnění), přičemž účinek léčby artrózy se postupem času dokonce zvyšoval.

Potvrdily se tak účinky látky, která se ve Švýcarsku úspěšně používá víc než čtvrtstoletí, u nás už přes 10 let.

Co tedy z uvedeného vyplývá? Artróza se sice ještě nedá úplně vyléčit, dokážeme ale její průběh výrazně ovlivňovat. Pokud je zachycena včas, máme už k dispozici účinné léky (např. volně prodejný lék Condrosulf 400), kterými dokážeme nástup závažných klinických obtíží podstatně oddálit.

Více informací: www.ibi.cz

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Najdete na iDNES.cz