Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Leader Fox 2017: česká kvalita v poměru ceny a výkonu

Leader Fox 2017 | foto: Leader Fox

20 2017
Leader Fox řadu let oslovuje koncové zákazníky i obchodníky velmi lákavým poměrem cena/výkon, ovšem zdaleka nejen tím. Na následujících řádcích se chceme věnovat nové kolekci i dalším detailům souvisejícím s prodejem. Ptali jsme se Pavla Müllera, předsedy představenstva Bohemia Bike a.s.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slovo „výrobce“ zde má ve srovnání s jinými domácími značkami trochu jinou váhu. Kola Leader Fox totiž vznikají ve vlastní továrně přímo v Českých Budějovicích, nikoli v daleké Asii. Na kraji jihočeské metropoli probíhá finální montáž i lakování veškerých rámů, s maximálním důrazem na kvalitu.

U kolekce 2017 je zřetelná změna grafiky a výrobce řešil každý detail rámu či použitého osazení. Velice zdařilé provedení samotného laku, často kombinující matné plochy s lesklými logy, krásně zpracované patky rámu, sedlové objímky, gripy a další detaily tvoří vyvážený celek. Skutečných novinek je celá řada. Především jsou to elektrokola, na která značka zaměřila svou pozornost. Široký záběr napříč všemi spektry elektro-cyklistiky je další z výhod.

Začněme zásadními novinkami, co můžeme očekávat v nové kolekci?
Z prodejního hlediska je pro nás čím dál zajímavější velice dynamický segment elektrokol. Zapracovali jsme však i na klasických modelech. U elektrokol klademe důraz na pohon s centrálně umístěným motorem, který je v naší nabídce dominantní. Středový pohon tak u Leader Foxu najdete u krosových či městských elektrokol, tak i v případě MTB modelů. Mezi důležité novinky řadíme i několik modelů standardu 27,5+. Zmínku zaslouží fatbike nebo městské elektrokolo se sadou Nexus 8 a středovým motorem Bafang.

Jak vidíte nejbližší budoucnost elektrokol?
Boom elektrokol v tuzemsku zdaleka není u konce. Předpokládám, že ještě tak pět let půjdou prodeje elektrokol nahoru, alespoň v rámci naší značky. Také mnoho zahraničních trhů, kde máme své prodejce, jako Francie, Itálie, Slovinsko či Španělsko stále vykazují značný nárůst prodeje uvedeného segmentu. Tradičními leadery na poli elektrokol jsou potom tradičně Nizozemsko a sousední Německo.

Jaké jsou výhody elektro-pohonu Bafang?
Tento model centrálního motoru je konstrukčně velmi povedený, funkční, spolehlivý a přitom cenově dostupný. Vyhrál i různé ceny a uživatelé jej znají. Řada zájemců vyloženě poptává Bafang. Zprvu mě zájem o tento pohon téměř překvapil, neboť jsem si říkal, že ten název není nejlepší – zní až příliš asijsky. Ale kvalita mě přesvědčila.

Leader Fox 2017

Máte i svoji vlastní lakovnu, jakou má kapacitu a jaký typ barev používáte?
Denně jsme schopni nalakovat a polepit samolepkami přes pět set rámů a vidlic. Používáme práškové, tedy velmi odolné laky, většinou s matnou povrchovou úpravou. Práškové laky prošly v poslední době dynamickým vývojem a v současnosti se již zcela vyrovnají klasickým vodním barvám.

Jak jsou řešeny nálepky? Efekt matného laku a lesklých nápisů působí velice atraktivně.
Je to poměrně složitý proces. Po nalakování a vypálení základní práškové barvy se kladou nálepky a všechny grafické prvky. Poté jde rám znovu do pece, asi na hodinu a je zapékán při teplotě sedmdesát stupňů. Po vyjmutí z pece musí alespoň jeden den stát. Následuje odstranění ochranné fólie. Aby se samolepky zcela zapekly do barvy, je potřeba rám nechat znovu zapéct, znovu vložit na jednu hodinu do pece, a zapékán tentokrát na jednu hodinu a přibližně sto stupňů. Tím je prakticky tak odolná jako samotný lak.

Jaký by byl hlavní argument, proč si pořídit právě značku Leader Fox?
Máme výhodu, že jsme český výrobce. V cenové kategorii, v níž se převážně pohybujeme, není takový výběr jako v kategoriích vyloženě značkových kol. Můžeme nabídnout zákazníkovi slušnou kvalitu a mnohem nižší cenu než německé či americké značky. Navíc máme stále většinu modelů na skladě, a tak není nutné dlouho čekat.

Leader Fox je řadu let silný i v dětských modelech.
Prodej dětských kol je stále velmi úspěšný. Dokonce do takové míry, že jsme mnohdy ani nestačili držet krok s poptávkou. Proto jsme se rozhodli tento sortiment o několik modelů zredukovat. Přesto nadále zůstáváme největším domácím výrobcem dětských kol.

Jaké novinky najdeme mezi klasickými sportovními biky?
I tam jsme lehce zredukovali nabídku, ale nijak zásadně. Aby byla kolekce lépe přehledná, udělali jsme u mnoha modelů vždy tzv. dvojičky, sestávající z devětadvacítky a dvacet sedm a půlky, a to vždy s identickým osazením SLX / Deore nebo Alivio. Navíc jsme se snažili největší kola nabídnout i u těch nejdostupnějších modelů, takže máme například devětadvacítku s mechanickými kotoučovými brzdami.

Jinak je vše kompletně přepracované, technicky i designově – tedy úplně nové rámy a geometrie, nová grafika či barevné kombinace, nové specifikace. Myslím, že se nová kolekce povedla. Kladné ohlasy zcela převládají.

Před vstupem do firmy si nelze nevšimnout přistavěné, zbrusu nové haly. K jakým účelům bude sloužit?
Od nových prostor si slibujeme především zefektivnění výrobních procesů. Jelikož ve stávající výrobní hale jsme se octli na hranici kapacity a není již dostatek místa pro další rozšiřování, bylo rozhodnuto o dostavbě zcela nové haly. Najdeme v ní stroje na vyplétání a centrování kol a sklad veškerých dílů k tomuto určených. Dále zde budou zřízeny samostatné stojany na montáž vybraných, dražších modelů. Zázemí pro zaměstnance je samozřejmostí.

Nejčtenější

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí
Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.  celý článek

Plastové jímky, septiky a nádrže: kvalita na prvním místě
Plastové jímky, septiky a nádrže. Kvalita na prvním místě

Plastové jímky a nádrže čím dál častěji vytlačují dříve používané materiály, neboť v sobě spojují řadu užitečných vlastností. V následujícím textu se dozvíte...  celý článek

Průmyslové turné GDELS nabídlo českým firmám miliardové zakázky
Průmyslové turné GDELS nabídlo českým firmám miliardové zakázky

Po celý minulý týden vysocí manažeři skupiny General Dynamics European Land Systems (GDELS) cestovali po několika českých krajích, aby se setkali s...  celý článek

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si
Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Jízda Plzně za obhajobou vs. ambice pražských rivalů. Vyhecované fanouškovské bitvy Opavy s Baníkem a nový herní systém. Je tady nový ročník české fotbalové...  celý článek

Velký den v životě každé ženy
Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva životy v jeden. Hodnoty a tradice se v naší...  celý článek

Další z rubriky

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma
Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Messi a spol. jdou pro životně důležitou výhru, ale proti stojí silní Chorvaté! Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS historicky...  celý článek

Chorvati ukončí ruský sen! Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma
Chorvati ukončí ruský sen! Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Tipéři posílají dál Anglii a Chorvatsko, vidíte to podobně? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS historicky největší bonus 1000 Kč...  celý článek

Televizní revoluce! Nejlepší sport uvidíte už jen v O2 TV
Televizní revoluce! Nejlepší sport uvidíte už jen v O2 TV

Začíná nová revoluční éra ve vysílání českého sportu. Hvězdná Liga mistrů, atraktivní hokejová extraliga, kompletní ženský tenisový okruhu WTA, basketbalová...  celý článek

Najdete na iDNES.cz