Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Latexové masky. Co vše o nich nevíte?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co jsou to vlastně latexové masky a proč se vyrábí právě z latexu? K jakým příležitostem se nejčastěji latexové masky používají? Konkrétní příklady masek. K čemu se latexové masky též zneužívají? Jak se o latexové masky pečuje a podle čeho se dá poznat jejich kvalita?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Latexové masky. Co vše o nich nevíte | foto: mysticum.cz

Latex je velmi příjemný a lehký přírodní materiál. Ideálně se hodí na výrobu obličejových masek, a to pro svou výtečnou tvarovatelnost a jednoduchou zpracovatelnost. Přírodní latex je na pokožce příjemný a dokonale se přizpůsobuje tvarům obličeje.

Díky přenosu mimických pohybů působí latexové masky velmi realisticky. Tenký latex je prodyšný a skýtá dobrý komfort při nošení. Matriál nedráždí pokožku a jeho kontakt s pokožkou nepředstavuje žádná zdravotní rizika.

K jakým příležitostem se latexové masky nosí?

Latexové masky. Co vše o nich nevíte1

Latexové masky se používají k různým příležitostem jako je Halloween, Masopust či maškarní bály. Některé latexové masky předurčují své použití do rokových klubů (např. Slipknot) nebo na škodolibé vtípky (např. oběť dopravní nehody).

Mezi velmi oblíbené masky patří Diva nebo Čert. Oblíbené jsou i latexové masky vzniklé na základě filmových předloh (Fantomas, Freddy, Vřískot, Avatar, Batman, Rob Zombie, aj.)

Speciální druhy latexových masek

Latexové masky. Co vše o nich nevíte2

Latexové masky jsou dnes již běžnou zábavní pomůckou. Velmi oblíbené jsou obličejové latexové masky politiků a známých osobností (celebrit). Na Mysticum.cz seženete např. masku Václav Klaus, Angela Merkel, George Bush, Hillary, Leonid Brežněv, Barrack Obama, Václav Havel a další. Tyto obličejové masky jsou vyrobeny z velmi tenké vrstvy latexu.

Po nasazení kopírují Vaše mimické pohyby a vypadají velmi věrně. Budete-li takto pěkně vybaveni a náležitě vystrojeni, stačí si pro pobavení společnosti připravit vhodný projev ve stylu „Slavný politik zavítal mezi obyčejné lidi“. Úspěch je zaručený!

Zakázané použití latexových masek

Latexové masky si lidé pořizují též pro skrytí své identity. Dle britského deníku "The Mirror" jsou latexové masky např. zneužívány při zkouškách za účelem získání řidičského oprávnění.

Za takovýto záskok prý zaskakující podvodníci žádají 3 000 liber. Maskují se nejen latexovými maskami, ale i falešnými vousy, paruky, turbany. S pomocí profesionálních maskérů jsou převleky laickým okem neodhalitelné.

Péče o latexové masky

Latexové masky. Co vše o nich nevíte3

Latex je celkem odolný materiál, který lze použít opakovaně. Po každém použití se doporučuje masku omýt gelem bez obsahu oleje či tuku a uložit v suchu. Latexu nesvědčí kontakt s tuky a oleji. Jejich působení dochází k rozkladu latexu. Před uložením je dobré masku ošetřit mastkem. Maska by měla být uložená tak, aby na ní nevznikaly zlomy. Při uležení tedy dbejte, aby nebyla zatížená dalšími předměty.

Při výběru latexové masky se orientujte v první řadě podle ceny. Drahé masky jsou vyrobeny z hmoty s vysokým podílem přírodního latexu. Kvalita materiálu i zpracování předurčuje spokojenost při používání a dlouhou životnost.

Ve snaze nabídnout zákazníkovi latexové masky někteří výrobci nabízejí masky s nižším obsahem latexu. I takové masky sice poslouží, jejich nošení však není tak příjemné. Pokud nechcete riskovat, podívejte se na stránky heureka.cz nebo zboží.cz, kde jsou obchodníci hodnoceni svými zákazníky.

Spokojenost zákazníka vypovídá jak o kvalitě zboží, tak o chování k zákazníkovi v případě problému. Vstřícný přístup k zákazníkovi prosazuje např. www.mysticum.cz , kde se nabízí i široká řada originálních latexových masek.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Najdete na iDNES.cz