Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Laserové oční operace jsou zárukou kvality vidění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Od první laserové operace dioptrické vady oka metodou LASIK uplynulo již dvacet let. Počet pacientů, kteří podstoupili laserovou oční operaci dioptrické vady, se odhaduje na 90 milionů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Operace očí - konec s brýlemi a čočkami | foto: NeoVize

Většina operací očí je ve světě prováděna tzv. metodou femtolasik (také NeoLASIK), pomocí femtosekundového laseru. Ten umožňuje vyřadit z procesu "lidský" faktor dovednosti chirurga a "mechanický" faktor dříve používaných řezných zařízení (mechanických keratomů).

Operace očí vás zbaví množství problémů.Dvě desetiletí zkušeností prokázaly velkou bezpečnost laserového zákroku metodou LASIK respektive femtolasik, pokud je prováděna erudovaným a zkušeným chirurgem.

"Bohužel vzhledem k finanční náročnosti jsou femtosekundové lasery instalovány v ČR pouze na několika pracovištích a většina laserových klinik není schopna nabídnout All-laser LASIK (femtolasik, NeoLASIK) a s tím spojený stupeň kvality, bezpečnosti a záruky výsledku," říká MUDr. Josef Hycl, CSc., lékařský ředitel Oční kliniky Neovize o laserových očních operacích.

"U krátkozrakosti jsme schopni femtosekundovým laserem odstranit až 13 dioptrií, u dalekozrakosti až +6 dioptrií. Vada může být kombinována až se 6 dioptriemi astigmatismu."

Lidé po laserové oční operaci si užívají lepšího a bezpečnějšího života.

Operace očí - konec s brýlemi a čočkami

V dnešní době je již zcela zbytečné snižovat svůj komfort a kvalitu života brýlemi či kontaktními čočkami. Obor zvaný refrakční chirurgie dnes umí pomoci 9 z 10 pacientů, aby svůj život mohli prožívat naplno.

Operace očí vás zbaví množství problémů: již žádné zamlžování brýlí při vstupu do místnosti, žádné úmorné nasazování kontaktních čoček, slepota po probuzení a šátrání po brýlích, nošení brýlí při řízení a v kině, rozsedlé a rozbité brýle, nakupování roztoků, pořizováním speciálních lyžařských a potápěčských brýlí atd.

Czech Select 97 - Riga 2010Lidé po laserové oční operaci si užívají lepšího a bezpečnějšího života. Důkazem tohoto je i třináctiletý nadějný českobudějovický hokejista Michal Michal, který po zákroku na klinice NeoVize dosáhl s výběrem českých hokejistů vítězství na letošním neoficiálním mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo v Lotyšsku.

Operaci očí vyhledávají v současnosti všichni aktivní lidé, kteří nechtějí být brýlemi a čočkami ve svém životě omezováni. Nemálo pacientů na klinikách NeoVize a DuoVize pochází z řad policistů, vojáků, hasičů a zdravotníků, pro které je dobrý zrak nutností pro výkon povolání.

Své nové oči si nemůže vynachválit i zpěvák Jan Kalousek, který se oční operaci metodou PRELEX na klinice DuoVize podrobil teprve nedávno.

Jan Kalousek po operaci.

Typický průběh laserové oční operace

Vlastní zákrok začíná znecitlivěním rohovky anestetickými kapkami. Nejprve je vytvořen rohovkový lalok promocí femtosekundového laseru, poté je pacient převezen pod excimerový laser, kde lékař odklopí lamelu, provede vlastní odstranění dioptrií.

Laserová oční operace je bezbolestná a již večer v den zákroku pacienti mohou číst, sledovat televizi a pracovat s počítačem.

Pracovní neschopnost po operaci očí

U kancelářských povolání doba pracovní neschopnosti po operaci očí nepřekračuje 1 až 2 dny. U pacientů s rizikem úrazu oka nebo pracujících v dráždivém prostředí (prach, kouř) se pracovní neschopnost prodlužuje na dobu jednoho týdne.

Po dobu 14 dní je doporučováno nevykonávat činnosti hrozící úrazem oka (míčové hry, jízda na kole atd.). Po dobu 4 týdnů mají pacienti po laserové oční operaci zakázáno koupaní ve veřejných bazénech a přírodních vodách z důvodů možného rizika infekcí.

VisuMax + MEL80

Operací očí můžete ušetřit

Často opomíjeným aspektem operace očí je i úspora plynoucí ze zbavení se závislosti na brýlích a čočkách. Díky doživotní záruce, kterou oční kliniky DuoVize a NeoVize poskytují, se náklady na operaci vrátí za pár let a následná úspora dosahuje desítek tisíc korun.

Čím dříve pacient operaci očí podstoupí, tím méně peněz musí investovat do pořizování brýlí, čoček, roztoků, pouzder a dalších věcí souvisejících s kompenzací oční vady.

Kontakt

MUDr. Josef Hycl, CSc., lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize, Viniční 235, 615 00, Brno – Židenice

MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize, Sokolská 35, 120 00, Praha 2

Autor:

Nejčtenější

Buďte sebevědomější - augmentace prsou.
Na klinice Leticia vám výběr prsních implantátů usnadní 3D simulace

Plastická chirurgie si v dnešní době dokáže poradit nejen s úpravou nosu, rtů a břicha, ale také se zvětšením prsou, a to několika různými způsoby. Nejčastější...  celý článek

Ryba na talíři stokrát jinak: Tučné ryby jsou nejlepší vyuzené.
Ryba na talíři stokrát jinak: tučné ryby jsou nejlepší vyuzené

Vyuzením získávají sladkovodní ryby výborné chuťové vlastnosti, navíc jim tak prodloužíte trvanlivost. Správným vyuzením bude jejich kůže také krásně zlatavá....  celý článek

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Dnes večer to budou přestřelky, tuší tipér mareknuny a míří na 1 149 008 Kč.
Dnes večer to budou přestřelky, tuší tipér mareknuny a míří na 1 149 008 Kč

Středeční program ozdobí bitvy AS Řím s Chelsea nebo Benfiky s Manchesterem. Kdo si dojde pro tři body? Podívejte se na tipy zkušených borců z největší...  celý článek

Další z rubriky

Ryba na talíři stokrát jinak: Dopřejte si ji bez kostí a typické vůně.
Ryba na talíři stokrát jinak: dopřejte si ji bez kostí a typické vůně

Také nemáte rybu na talíři příliš často, a to jen proto, že se nechcete potýkat s množstvím kostí a neláká vás typická rybí vůně? Řešení, jak si rybu skutečně...  celý článek

Ryba na talíři stokrát jinak: Tučné ryby jsou nejlepší vyuzené.
Ryba na talíři stokrát jinak: tučné ryby jsou nejlepší vyuzené

Vyuzením získávají sladkovodní ryby výborné chuťové vlastnosti, navíc jim tak prodloužíte trvanlivost. Správným vyuzením bude jejich kůže také krásně zlatavá....  celý článek

Rýma, kašel nebo bolest kloubů? Zbavte se jich rychle, šetrně a 100% přírodně.
Rýma, kašel nebo bolest kloubů? Zbavte se jich rychle, šetrně a 100% přírodně

Oči nateklé jako škvírky, nosní sliznice jeden velký rybník nebo obě dírky neprodyšně ucpané. Hlava třeští bolestí, kýchání, smrkání a kašel nebere konce....  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Voděodolné líčení, které ustojí déšť, sport i vodní radovánky
Voděodolné líčení, které ustojí déšť, sport i vodní radovánky

Každá žena touží po tom ráno odejít z domu a večer se vracet se stejně dobře vypadajícím makeupem. Ať už vás během dne p... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.