Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Laserové oční operace jsou zárukou kvality vidění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Od první laserové operace dioptrické vady oka metodou LASIK uplynulo již dvacet let. Počet pacientů, kteří podstoupili laserovou oční operaci dioptrické vady, se odhaduje na 90 milionů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Operace očí - konec s brýlemi a čočkami | foto: NeoVize

Většina operací očí je ve světě prováděna tzv. metodou femtolasik (také NeoLASIK), pomocí femtosekundového laseru. Ten umožňuje vyřadit z procesu "lidský" faktor dovednosti chirurga a "mechanický" faktor dříve používaných řezných zařízení (mechanických keratomů).

Operace očí vás zbaví množství problémů.Dvě desetiletí zkušeností prokázaly velkou bezpečnost laserového zákroku metodou LASIK respektive femtolasik, pokud je prováděna erudovaným a zkušeným chirurgem.

"Bohužel vzhledem k finanční náročnosti jsou femtosekundové lasery instalovány v ČR pouze na několika pracovištích a většina laserových klinik není schopna nabídnout All-laser LASIK (femtolasik, NeoLASIK) a s tím spojený stupeň kvality, bezpečnosti a záruky výsledku," říká MUDr. Josef Hycl, CSc., lékařský ředitel Oční kliniky Neovize o laserových očních operacích.

"U krátkozrakosti jsme schopni femtosekundovým laserem odstranit až 13 dioptrií, u dalekozrakosti až +6 dioptrií. Vada může být kombinována až se 6 dioptriemi astigmatismu."

Lidé po laserové oční operaci si užívají lepšího a bezpečnějšího života.

Operace očí - konec s brýlemi a čočkami

V dnešní době je již zcela zbytečné snižovat svůj komfort a kvalitu života brýlemi či kontaktními čočkami. Obor zvaný refrakční chirurgie dnes umí pomoci 9 z 10 pacientů, aby svůj život mohli prožívat naplno.

Operace očí vás zbaví množství problémů: již žádné zamlžování brýlí při vstupu do místnosti, žádné úmorné nasazování kontaktních čoček, slepota po probuzení a šátrání po brýlích, nošení brýlí při řízení a v kině, rozsedlé a rozbité brýle, nakupování roztoků, pořizováním speciálních lyžařských a potápěčských brýlí atd.

Czech Select 97 - Riga 2010Lidé po laserové oční operaci si užívají lepšího a bezpečnějšího života. Důkazem tohoto je i třináctiletý nadějný českobudějovický hokejista Michal Michal, který po zákroku na klinice NeoVize dosáhl s výběrem českých hokejistů vítězství na letošním neoficiálním mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo v Lotyšsku.

Operaci očí vyhledávají v současnosti všichni aktivní lidé, kteří nechtějí být brýlemi a čočkami ve svém životě omezováni. Nemálo pacientů na klinikách NeoVize a DuoVize pochází z řad policistů, vojáků, hasičů a zdravotníků, pro které je dobrý zrak nutností pro výkon povolání.

Své nové oči si nemůže vynachválit i zpěvák Jan Kalousek, který se oční operaci metodou PRELEX na klinice DuoVize podrobil teprve nedávno.

Jan Kalousek po operaci.

Typický průběh laserové oční operace

Vlastní zákrok začíná znecitlivěním rohovky anestetickými kapkami. Nejprve je vytvořen rohovkový lalok promocí femtosekundového laseru, poté je pacient převezen pod excimerový laser, kde lékař odklopí lamelu, provede vlastní odstranění dioptrií.

Laserová oční operace je bezbolestná a již večer v den zákroku pacienti mohou číst, sledovat televizi a pracovat s počítačem.

Pracovní neschopnost po operaci očí

U kancelářských povolání doba pracovní neschopnosti po operaci očí nepřekračuje 1 až 2 dny. U pacientů s rizikem úrazu oka nebo pracujících v dráždivém prostředí (prach, kouř) se pracovní neschopnost prodlužuje na dobu jednoho týdne.

Po dobu 14 dní je doporučováno nevykonávat činnosti hrozící úrazem oka (míčové hry, jízda na kole atd.). Po dobu 4 týdnů mají pacienti po laserové oční operaci zakázáno koupaní ve veřejných bazénech a přírodních vodách z důvodů možného rizika infekcí.

VisuMax + MEL80

Operací očí můžete ušetřit

Často opomíjeným aspektem operace očí je i úspora plynoucí ze zbavení se závislosti na brýlích a čočkách. Díky doživotní záruce, kterou oční kliniky DuoVize a NeoVize poskytují, se náklady na operaci vrátí za pár let a následná úspora dosahuje desítek tisíc korun.

Čím dříve pacient operaci očí podstoupí, tím méně peněz musí investovat do pořizování brýlí, čoček, roztoků, pouzder a dalších věcí souvisejících s kompenzací oční vady.

Kontakt

MUDr. Josef Hycl, CSc., lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize, Viniční 235, 615 00, Brno – Židenice

MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize, Sokolská 35, 120 00, Praha 2

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Letní krása od Mary Kay

Mary Kay Odličovač očí: 510,- Kč

Buďte v teplých letních dnech stále krásná s přípravky Mary Kay.

Najdete na iDNES.cz