Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lago di Garda. Italské jezero, pláže, hory, to je dovolená pro všechny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Oblast, kde leží italské jezero Garda, je stále objevovaným rájem na severu Itálie. Dovolená na Lago di Garda - to je úžasné spojení pláží, vysokých hor, vše s puncem italské elegance, dobrého jídla a pití.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lago di Garda. Italské jezero, pláže a hory, to je dovolená pro všechny. | foto: CK GARDA TRAVEL

Původně ledovcové jezero se nachází na úpatí italských Dolomit, po jeho objetí ujedete úctyhodných 160 km. Lago di Garda patří mezi exkluzivní dovolenkové destinace, v posledních letech velmi vzrůstá obliba mezi českými turisty, a to nejen kvůli dobrému spojení  po vlastní ose, ale hlavně je zde hodně co dělat - každý si najde své.

Turisté na Gardu kromě klasické pohodové, plážové dovolené jezdí snad za všemi druhy sportu (kombinace hor a vody k tomu přímo vybízí), najdeme zde desítku golfových resortů, nejen děti potěší největší zábavní park v Itálii GARDALAND (najdeme jej na jihovýchodě jezera společně s velkým aquaparkem a tématickým parkem MovieLand).

Pokud by to nestačilo, k návštěvě zláká velká ZOO, unikátní botanická zahrada v Gardone, antické památky na uzounkém poloostrově Sirmione, či nedaleká Verona může být příjemným jednodenním výletem. Italské jezero Garda nabízí výtečnou možnost relaxovat přímo na vodě - lze si jen tak půjčit motorovou loď (bez nutnosti vlastnit řidičský průkaz) a jet si kamkoli dle libosti.

Nádherné italské jezero, letní klima a všude kolem hory

CK GARDA TRAVEL - obr. 2

Destinace Lago di Garda se může pyšnit zejména svým klimatem. Unikátní teplé proudění z jihu se sráží o začínající hory a vytváří zde speciální klima, které známe z přímořských destinací, tedy v sezoně slunce, teplo, všude rostou palmy a kraj je plný exotických květin. Garda je proslavená pěstováním citrusů, oliv a vína - vína tak kvalitního, že dalo vzniknout nejedné místní značce (např. Bardolino). Nejlepší na Gardě je ale ono skvostné panorama okolních hor - to se zkrátka musí zažít.

V jednu chvíli ležíte na pláži pod palmami, před vámi úžasné italské jezero a pár hodin na to můžete být díky unikátní rotační lanovce o 1800 metrů výše a na vše koukat shora a podnikat pěší výlety po hřebenech hor v okolí s výhledy na Lago di Garda.

Lago di Garda jako stvořená pro sportování

CK GARDA TRAVEL - obr. 3

Italské jezero a jeho okolí se stalo cílem sportovců. Na severu jezera se daří horolezectví a volnému lezení, které je velkým pojmem. V městečku ARCO se koneckonců každoročně pořádá ROCK MASTER, běží se zde i maraton, díky nespočtu cyklotras všech náročností se zde jezdí spousty cyklo a MTB závodů. Sever jezera je ostatně maximálně vhodný a přizpůsoben pro cyklistickou dovolenou. Na severu jezera je také dlouhá inline stezka, chodí se zde ferraty, či nordic-walking po hřebenech hor.

V neposlední řadě nesmíme opomenout unikátní větrné proudění, které mají rádi především windsurfeři, pro které je Lago di Garda druhým domovem a netřeba ji jim představovat. Pro ty, kteří to nezkusili - za pár EUR si můžete najmout instruktora (i v češtině) a zkusit jaké je to ovládat windsurf či stále populárnější kite surfing.

Za poslední století vyrostla v oblasti Lago di Garda infrastruktura čítající desítky kempů, rezidencí až po špičkové čtyř a pěti hvězdičkové hotely s wellness a SPA procedurami, některé z nich i s prestižní historií.

Poslední roky se italské jezero může chlubit i hotely s populárním all inclusive. V sezoně je nejvetší poptávka a kapacita ubytování je omezená, proto nedoporučujeme čekat na lastminute a rezervovat s předstihem.

Ubytování - kempy i špičkové hotely

Pro výběr vhodného ubytování se  můžete obrátit na cestovní kancelář GARDA TRAVEL, jež má v nabídce slušný výběr ověřených hotelů a rezidencí, případně Vám třeba jen poradí co s volným časem na jezeře či doporučí oblast jezera Lago di Garda, která je pro Vás vhodná. 

Svatba na Lago di Garda - životní zážitek

Magická scenerie  jezera, špičková gastronomie, rozmanitá úroveň ubytování a možných aktivit. Díky tomu a mnoho dalšímu nyní Lago di Garda patří mezi nejpopulárnější svatební lokality v Itálii.

Obřad na hradě s výhledem na italské jezero a hory, na vyvýšené terase shlížející do úzkých uliček historického města může být nezapomenutelnou alternativou klasickým českým svatbám a přitom cenově to vyjde na podobné peníze. Svatební obřady na jezeře GARDA dělá pro Čechy exkluzivně CK GARDA TRAVEL.

Může se hodit

Cesta na italské jezero Lago di Garda je příjemná, jede se jen po dálnici. Z Prahy přes Mnichov a Innsbruck je to kupříkladu 750 km. Co se týče pohonných hmot, tankujte spíše v Rakousku, ceny benzínu jsou zde levnější jak v Německu nebo Itálii.

Dálniční známka:
Rakousko 7,9€/10 dní
Italské dálnice: platí se mýtné cca 10€
Brenerský průsmyk cca 8€

Více informací na stránkách CK GARDA TRAVEL

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Ve výběru barvy vozu jsme konzervativní

Ve výběru barvy vozu jsme konzervativní.

I když automobilky nabízejí stále více různých atraktivních barev, zákazníci u nových automobilů nadále nejraději volí...

Další z rubriky

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vraťte se k tradicím! Oslavte své pracovní úspěchy v Tatrách

Vraťte se k tradicím! Oslavte své pracovní úspěchy v Tatrách.

Lidové tradice a zvyky odpradávna ovlivňovaly život našich předků. Dnešní svět je už natolik propojený, že se kulturní...

Značka Q přitahuje klienty

Značka Q přitahuje klienty.

Pan J. V., majitel a provozovatel hotýlku v podhůří Krkonoš, o tom jistě ví své. Značka Q, logo kvality udělované...

Pravý americký dýňový koláč
Pravý americký dýňový koláč

Vyzkoušejte recept na zaručenou podzimní delikatesu.

Najdete na iDNES.cz