Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LadyPraga – láska na první notu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky Veroniky Bergmanové, opírající se o nápadité klávesové party, v pozadí s údernou a šlapavou rytmikou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LadyPraga – láska na první notu. | foto: Michal Vénos

To jsou LadyPraga. S tímto pražským kvartetem jsme promluvili o připravované debutové desce, o tom jak se daří uspět na hudebním poli a co obnáší prezentovat vlastní autorskou tvorbu.

Uběhl v podstatě rok od prvního koncertního vystoupení, LadyPraga jsou poměrně často k vidění na půdě českých hudebních klubů. Na jaře tohoto roku okusili prostředí brněnské Staré pekárny, odkud si odvezli zvukový i obrazový záznam. Repertoár této sympatické grupy se utěšeně rozrůstá. Nová tvorba odráží muzikantskou i textařskou jistotu, schopnost napsat silnou skladbu a umět ji také odpovídajícím způsobem interpretovat. LadyPraga nasbírali cenné zkušenosti jak na klubové scéně, tak i na několika letních festivalech. A tak mě napadá hned první otázka: „Co dál?“, a dotaz směřuji na Veroniku Bergmanovou.

„Čekají nás podzimní a předvánoční koncerty na zajímavých místech. A jsem ráda, že se podařilo vykouknout i za Prahu. Musím však podotknout, že pražské publikum je přímo skvělé! Atmosféra, která panuje u téměř tradičních koncertů v Blues sklepu, je minimálně silně elektrizující“, hodnotí úroveň koncertních setů Veronika a pokračuje: „Pracujeme na nových skladbách, které se nám postupně daří zakomponovat do repertoáru. Je to úžasný pocit, když slyšíte, jak vlastní skladby postupně pronikají do posluchačské přízně“.

„Ubíráme se méně prošlapanou cestičkou a naši první desku připravujeme netradičně, mixem z koncertních natáčení. Nebude se tedy jednat o klasické řadové album, nahrávky jsou natočeny v původní sestavě zpěv, piáno, basa, bicí. Bez aranží, vokálů a dalších „kudrlinek“. Naše připravované CD chápeme spíše jako retrospektivu za dosavadní činností kapely a o přiblížení skupiny posluchačům a organizátorům akcí. Myslíme si, že zatím nenazrála doba, abychom se pustili do natáčení klasického CD. I když to bychom samozřejmě nejraději“, zapojuje se do rozhovoru Martin Knesl, baskytarista LadyPraga.

Letos jste zveřejnili celkem tři videoklipy, ten poslední je poměrně čerstvý. To není úplně málo…
„Snažíme se. V dnešní době to snad ani jinak nejde. Vycházíme ze skromných finančních podmínek a v těchto mantinelech se snažíme vytěžit z minima maximum. Bez klipů se dnes neobejde žádná fungující autorská kapela a velké rozpočty na natáčení nahrazujeme dobrými nápady, záznamy z živých koncertů a spoluprací s méně známými, o to však šikovnějšími lidmi“, pokračuje Martin. „V listopadu bude hotový kompletní obrazový záznam koncertu z brněnské Staré pekárny, který připravujeme již od léta. Bude se jednat o jeden a půl hodinový set s kompletním repertoárem LadyPraga“.

Je možné, při tom všem, připravovat ještě něco dalšího pro Vaše posluchače ?
„22. listopadu se odehraje náš předvánoční koncert v klubu Blues Sklep, čímž vlastně pro letošek sérii našich pražských vystoupení završíme. V prosinci se podíváme na Moravu, máme přislíbený jeden rádiový rozhovor v Českém rozhlase, pořídili jsme novou sérii fotografií, které se mimochodem mimořádně povedly. A po Novém roce budeme vystupovat živě na Rádiu Proglas, v pořadu Milana Tesaře s názvem Jak se Vám líbí… Na to se hodně těšíme. Stále se něco děje a jsme za to moc rádi“, odkrývá kapelní karty Verča. 

Nebojíte se ponorky ?
„Myslím, že hlavním úspěchem téhle formace je, že jsme se našli lidsky. Každý jsme samozřejmě trošku jiný, žijeme rozdílnými starostmi, nicméně v okamžiku, kdy se začneme věnovat hudbě, fungujeme v naprosté symbióze. Já jsem ještě takovou pohodu v muzikantském světě nezažila a strašně si to užívám“, svěřuje se Veronika a Martin dodává: „S jistou nadsázkou nás označuji jako LadyPraga family. A zase tak od reality vzdálen nejsem. Hudba je o emocích, o otevřených srdcích a ochotě naslouchat jeden druhému. A pohodové vztahy v kapele jsou vlastně takovým pátým neviditelným hráčem na pódiu.“¨

LadyPraga na letošním festivalu Hradecký Slunovrat v Hradci nad Moravicí

LadyPraga na letošním festivalu Hradecký Slunovrat v Hradci nad Moravicí.


Co je vašim cílem pro rok 2018 ?
„Chceme připravit a vydat naši první desku, o které jsem již mluvil v úvodu. Zahrát si v klubech po České republice, podívat se v létě na nějaké hudební festivaly a nabídnout naši muziku co nejširšímu okruhu posluchačů. Souběžně pak pracovat na dalších skladbách, přemýšlet o jejich finálním zvuku, textovat, aranžovat, natočit nějaký zajímavý klip a připravovat se postupně na studiovou práci, která by měla vyústit v „dospělácké“ CD, pakliže o něj bude zájem“, zakončuje naše povídání Martin.

Povídali jsme si s basistou Martinem Kneslem a zpěvačkou Vedronikou...

Povídali jsme si s basistou Martinem Kneslem a zpěvačkou Vedronikou Bergmanovou.

Nutno dodat, že si toho kapela nevytýčila úplně málo. Zdali se vše podaří, ukáže čas. Pokud na toto hudební těleso narazíte, poslechněte si jejich hudební nadhled, zajímavé texty a instrumentální přesvědčivost. Společně totiž tato parta funguje opravdu jako láska na první notu.

Lady Praga na Bandzone: www.bandzone.cz/jazzmotion
Lady Praga
na Facebooku: www.facebook.com/ladypragaCZ
Lady Praga na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCO2ztWfGLXwjlxEHHzd-8Cg


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

V malebném prostředí historického Znojma se ve dnech 6. až 23. července bude...

Třináctý ročník hudebního festivalu opět přinese to, proč ho návštěvníci rádi navštěvují. V malebném prostředí...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

Najdete na iDNES.cz