Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LadyPraga – láska na první notu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky Veroniky Bergmanové, opírající se o nápadité klávesové party, v pozadí s údernou a šlapavou rytmikou.

LadyPraga – láska na první notu. | foto: Michal Vénos

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

To jsou LadyPraga. S tímto pražským kvartetem jsme promluvili o připravované debutové desce, o tom jak se daří uspět na hudebním poli a co obnáší prezentovat vlastní autorskou tvorbu.

Uběhl v podstatě rok od prvního koncertního vystoupení, LadyPraga jsou poměrně často k vidění na půdě českých hudebních klubů. Na jaře tohoto roku okusili prostředí brněnské Staré pekárny, odkud si odvezli zvukový i obrazový záznam. Repertoár této sympatické grupy se utěšeně rozrůstá. Nová tvorba odráží muzikantskou i textařskou jistotu, schopnost napsat silnou skladbu a umět ji také odpovídajícím způsobem interpretovat. LadyPraga nasbírali cenné zkušenosti jak na klubové scéně, tak i na několika letních festivalech. A tak mě napadá hned první otázka: „Co dál?“, a dotaz směřuji na Veroniku Bergmanovou.

„Čekají nás podzimní a předvánoční koncerty na zajímavých místech. A jsem ráda, že se podařilo vykouknout i za Prahu. Musím však podotknout, že pražské publikum je přímo skvělé! Atmosféra, která panuje u téměř tradičních koncertů v Blues sklepu, je minimálně silně elektrizující“, hodnotí úroveň koncertních setů Veronika a pokračuje: „Pracujeme na nových skladbách, které se nám postupně daří zakomponovat do repertoáru. Je to úžasný pocit, když slyšíte, jak vlastní skladby postupně pronikají do posluchačské přízně“.

„Ubíráme se méně prošlapanou cestičkou a naši první desku připravujeme netradičně, mixem z koncertních natáčení. Nebude se tedy jednat o klasické řadové album, nahrávky jsou natočeny v původní sestavě zpěv, piáno, basa, bicí. Bez aranží, vokálů a dalších „kudrlinek“. Naše připravované CD chápeme spíše jako retrospektivu za dosavadní činností kapely a o přiblížení skupiny posluchačům a organizátorům akcí. Myslíme si, že zatím nenazrála doba, abychom se pustili do natáčení klasického CD. I když to bychom samozřejmě nejraději“, zapojuje se do rozhovoru Martin Knesl, baskytarista LadyPraga.

Letos jste zveřejnili celkem tři videoklipy, ten poslední je poměrně čerstvý. To není úplně málo…
„Snažíme se. V dnešní době to snad ani jinak nejde. Vycházíme ze skromných finančních podmínek a v těchto mantinelech se snažíme vytěžit z minima maximum. Bez klipů se dnes neobejde žádná fungující autorská kapela a velké rozpočty na natáčení nahrazujeme dobrými nápady, záznamy z živých koncertů a spoluprací s méně známými, o to však šikovnějšími lidmi“, pokračuje Martin. „V listopadu bude hotový kompletní obrazový záznam koncertu z brněnské Staré pekárny, který připravujeme již od léta. Bude se jednat o jeden a půl hodinový set s kompletním repertoárem LadyPraga“.

Je možné, při tom všem, připravovat ještě něco dalšího pro Vaše posluchače ?
„22. listopadu se odehraje náš předvánoční koncert v klubu Blues Sklep, čímž vlastně pro letošek sérii našich pražských vystoupení završíme. V prosinci se podíváme na Moravu, máme přislíbený jeden rádiový rozhovor v Českém rozhlase, pořídili jsme novou sérii fotografií, které se mimochodem mimořádně povedly. A po Novém roce budeme vystupovat živě na Rádiu Proglas, v pořadu Milana Tesaře s názvem Jak se Vám líbí… Na to se hodně těšíme. Stále se něco děje a jsme za to moc rádi“, odkrývá kapelní karty Verča. 

Nebojíte se ponorky ?
„Myslím, že hlavním úspěchem téhle formace je, že jsme se našli lidsky. Každý jsme samozřejmě trošku jiný, žijeme rozdílnými starostmi, nicméně v okamžiku, kdy se začneme věnovat hudbě, fungujeme v naprosté symbióze. Já jsem ještě takovou pohodu v muzikantském světě nezažila a strašně si to užívám“, svěřuje se Veronika a Martin dodává: „S jistou nadsázkou nás označuji jako LadyPraga family. A zase tak od reality vzdálen nejsem. Hudba je o emocích, o otevřených srdcích a ochotě naslouchat jeden druhému. A pohodové vztahy v kapele jsou vlastně takovým pátým neviditelným hráčem na pódiu.“¨

LadyPraga na letošním festivalu Hradecký Slunovrat v Hradci nad Moravicí

LadyPraga na letošním festivalu Hradecký Slunovrat v Hradci nad Moravicí.


Co je vašim cílem pro rok 2018 ?
„Chceme připravit a vydat naši první desku, o které jsem již mluvil v úvodu. Zahrát si v klubech po České republice, podívat se v létě na nějaké hudební festivaly a nabídnout naši muziku co nejširšímu okruhu posluchačů. Souběžně pak pracovat na dalších skladbách, přemýšlet o jejich finálním zvuku, textovat, aranžovat, natočit nějaký zajímavý klip a připravovat se postupně na studiovou práci, která by měla vyústit v „dospělácké“ CD, pakliže o něj bude zájem“, zakončuje naše povídání Martin.

Povídali jsme si s basistou Martinem Kneslem a zpěvačkou Vedronikou...

Povídali jsme si s basistou Martinem Kneslem a zpěvačkou Vedronikou Bergmanovou.

Nutno dodat, že si toho kapela nevytýčila úplně málo. Zdali se vše podaří, ukáže čas. Pokud na toto hudební těleso narazíte, poslechněte si jejich hudební nadhled, zajímavé texty a instrumentální přesvědčivost. Společně totiž tato parta funguje opravdu jako láska na první notu.

Lady Praga na Bandzone: www.bandzone.cz/jazzmotion
Lady Praga
na Facebooku: www.facebook.com/ladypragaCZ
Lady Praga na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCO2ztWfGLXwjlxEHHzd-8Cg


Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

V práci trávíme minimálně třetinu života. Právě proto byste měli klást důraz na to, abyste se v práci cítili co...

Další z rubriky

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Politický převrat v listopadu 1989 nastartoval dramatické změny a lidem se celý život obrátil vzhůru nohama. Jak toto...

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

Najdete na iDNES.cz