Labská stezka mezi Hradcem Králové a Kuksem je rájem cyklistů i bruslařů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cyklisté a bruslaři mohou od letošního jara využít novou 32 km dlouhou trasu vedoucí podél Labe. Přímo z centra Hradce Králové lze proti proudu řeky po bezpečném úseku dojet až na Kuks či dále pokračovat do Krkonoš až k labskému prameni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Labská stezka mezi Hradcem Králové a Kuksem je rájem cyklistů i bruslařů

Strategická poloha, nápaditá architektura, spousta zeleně – to vše dělá Hradec Králové atraktivním cílem nejen pro pěší turisty, ale hlavně pro cyklisty či bruslaře. Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice v rovinaté krajině a cyklistické stezky zde najdete téměř všude. 

V jeho blízkosti se nachází středověký hrad Kunětická Hora, zámek Kuks, barokní pevnost Josefov, zámky ve Smiřicích a v Opočně či ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Řadu památek lze navštívit právě po nově vybudovaném úseku Labské stezky.

Labská stezka mezi Hradcem Králové a Kuksem je rájem cyklistů i bruslařů

Labská stezka vede z Hradce Králové až k prameni Labe

Labská stezka je cyklisty velmi vyhledávanou trasou a patří mezi hlavní evropské trasy. Délka Labe v Čechách je 370 km a nových bezpečných úseků kvapem přibývá. Časem by tak konečně mohlo dojít k navázání na německou část Labské stezky Elberadweg, která je s délkou 1 165 km u našich sousedů hodnocena jako nejoblíbenější cyklotrasa. 

Nově vybudovaným bezpečným úsekem na české straně, kde se cyklisté i bruslaři nemusí obávat provozu automobilů, je 26 km dlouhý úsek mezi Hradcem a Kuksem. Velmi kvalitní povrch stezky umožňuje bezpečnou jízdu. Náročnější cyklisty Labská stezka dovede až do Krkonošského národního parku, kde v nadmořské výšce 1 380 m. n. m. vyvěrá pramen řeky Labe. Tato část stezky s výjimkou národního parku ale zatím vede převážně po rušnějších silnicích.

Labská stezka mezi Hradcem Králové a Kuksem je rájem cyklistů i bruslařů

Navštívit můžete pevnost v Josefově i hospital Kuks

Při výletu z Hradce proti proudu Labe doporučujeme zastávku ve 14 km vzdálených Smiřicích, kde je k vidění budova barokního zámku s kaplí. Za dalších pár kilometrů vede stezka do pevnosti Josefov. Za vidění stojí ohromující hradby a valy, které jsou dochovány v kompletní podobě. Zážitkem pro malé i velké jsou podzemní kasematy. Za návštěvu rozhodně stojí i historické jádro sousední Jaroměře a železniční muzeum. V 10 km vzdáleném Kuksu se nachází rozsáhlý barokní areál s nádhernou budovou hospitalu a komponovanou krajinou. Z Kuksu je to již jen kousek do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

Ideálním místem na start výletů je Hradec Králové a byl by přímo hřích nestrávit zde více dní, jelikož právě toto historické město oplývá jedinečnou atmosférou. Určitě byste neměli podcenit otázku ubytování. Zejména cyklisté jistě uvítají levné, ale zároveň čisté ubytování na úrovni s možností úschovy jízdních kol či auta v uzavřeném areálu.

Ubytování v Hradci Králove za pouhých 140 Kč na noc

Právě takovým ubytováním je např. nově zrekonstruovaný ubytovací areál AMAS HK, který je situován v klidném prostředí v centru Hradce Králové. Levné ubytování v Hradci Králové se zde dá pořídit již od pouhých 140 Kč na noc. Nízká cena však v tomto případě neznamená nižší úroveň poskytovaných služeb – ložní povlečení je práno s biologickým atestem a úklid pokojů se provádí parním čističem. 

Další výhodu jistě představuje i možnost venkovního posezení a grilování, které po náročném dni stráveném v sedle jistě přijde vhod. Ať už se rozhodnete objevovat krásy Královéhradeckého kraje na kole, bruslích či pěšky, jistě Vám během Vašeho pobytu v těchto končinách přijde vhod levné a přitom kvalitní ubytování v areálu AMAS HK.

www.amashk.cz

Autor:

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Lyžování s dítětem: šest tipů, jak zařídit, aby ho to na lyžích bavilo

Lyžování s dítětem – šest tipů, jak zařídit, aby ho to na lyžích bavilo

Pokud rádi lyžujete, asi se neptáte jestli, ale kdy je ta správná doba, kdy můžete dítě postavit na lyže. Od příjezdu z...

Vůně domova

Vůně domova

Zážitek z cestování je vždy umocněný spokojeností s ubytováním nebo s výborným jídlem. Nabídka je široká a máme z čeho...

Vietnam – země, kterou začínáme teprve objevovat

Vietnam – země, kterou začínáme teprve objevovat

Jedna z nejzajímavějších zemí jihovýchodní Asie se nachází na východě poloostrova Zadní Indie, při pobřeží Jihočínského...

Najdete na iDNES.cz