Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kypr výhodně nejen pro seniory. Skvělé ceny pro všechny

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hit posledních měsíců, ostrov Kypr, je ještě dostupnější. Týdenní pobyt v 3* hotelu s polopenzí vyjde mimo sezónu kolem 12 000 Kč. Tato cena přitom zahrnuje veškeré poplatky spojené s dovolenou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kypr výhodně nejen pro seniory! Skvělé ceny pro všechny! | foto: VENUS TRADE AND TOURS/CK VTT

Je začátek listopadu, krátce po půl osmé ráno, a první turisté už plavou v moři. Než ale někam vyrazit, je dobré posnídat - i ve tříhvězdičkovém hotelu jsou obvyklá vajíčka, párky, slanina, fazole, nechybí sýry, salámy. Na své si přijdou i vyznavači něčeho zdravějšího - corn flakes, vloček a podobně.

Kypr nabízí širokou nabídku hotelů. Samozřejmě platí, že čím vyšší kvalita hotelu, tím pestřejší nabídka. Mimochodem, hotely s celoročním provozem disponují obvykle vnitřním vyhřívaným bazénem, častá jsou i spa centra, odpočinkové a relax zóny, posilovny a podobně.

Více informací naleznete na našich stránkách www.vtt.cz

Historická města ostrova Kypr musíte vidět

Do historického centra Pahosu, městečka, které je od roku 1980 zapsané na seznamu UNESCO, lze dojít po promenádě podél mořského pobřeží. Hned u přístavu je vstup do archeologického naleziště se slavnými mozaikami.

Druhou nejnavštěvovanější lokalitou jsou takzvané Hrobky králů. Kypr je také ostrov plný zábavy. Když už máte za sebou návštěvu dvou nejslavnějších míst v Paphosu i zpřístupněnou pevnost v přístavu, je čas objevovat rušné ulice s obchody a supermarkety i zapadlé kouty, kde jsou skvělé taverny, bary, kluby i diskotéky. 

Kypr 2

Užijte si Kypr a sobotní trhy

Pro návštěvu horního města je nepříhodnějším dnem sobota, kdy se hned u konečné autobusů (Paphos-Market) koná tradiční trh s ovocem a zeleninou.

Můžete si tu koupit čerstvé výpěstky od místních farmářů - olivy, granátová jablka, hroznové víno, mandarinky, pomeranče, fíky, ze zeleniny nechybí cibule, květák, papriky nebo rajčata. Na prodej je i místní med nebo uzeniny.

Kypr jako rodiště Afrodity

Autobusem za jedno euro dojedete z Paphosu i ke zhruba dvacet kilometrů vzdálené  Petra tou Romiou. Místu, kde se dle pověsti z mořských vln zrodila bohyně Afrodita. Dlouhá pláž se táhne na obě strany od vysoké strmé skály vystupující z moře. Bílé kamínky tu mají často tvar srdce a tak nezřídka končí v kapsách turistů. 

Kypr 2

Pohoří Troodos

 Pokud už jste na Kypru, vydejte se do pohoří Troodos, ochutnejte tradiční dezertní víno comandarii a zavítejte do v kopcích zasazeného kláštera Kykkos.

Milovníky pěší turistiky potěší, že tu je množství vyznačených tras, na své si tu přijdou i vyznavači kol. A to jak silničních, tak i trekových nebo horských. Na jaře pak do oblasti Troodosu míří fotografové z celého světa. A nejen sem. Zažít kvetoucí Kypr je totiž velmi opojné. A hlavně je to zhruba o dva tři měsíce dříve než v Česku.

Možnosti pro všechny

Kypr toho ale nabízí mnohem víc - zájezdy do hlavního města, do Turky okupované severní části, na oblibě získává i ubytování v tradičních vesnicích, které je často spojeno s návštěvou místních farem.

Můžete si tak přímo ze stromu utrhnout právě uzrálý pomeranč nebo ochutnat čerstvě vylisovaný olivový olej. Samostatnou kapitolou jsou pak možnosti například pro golfisty.

Více informací naleznete na našich stránkách www.vtt.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Objevte krásu Lisabonu s Martinhal Chiado

OBJEVTE KRÁSU LISABONU S MARTINHAL CHIADO

Lisabon patří k nejslunnějším městům v Evropě a i teď na začátku roku je na jeho návštěvu ideální čas.

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz