Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní trezory a sejfy. Součást domácností, kanceláří a provozů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nabídka různých trezorů, sejfů, schránek a trezorových skříní je velmi široká a nepřipraveného laika může i nepříjemně zaskočit, v některých případech možná i mírně otrávit. Ale není to zase tak složité, jak se na první pohled může zdát.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní trezory a sejfy

Kvalitní trezory je nutné vybírat podle toho, na co konkrétně budou používány, především co v nich bude ukládáno a jakou má mít odolnost proti vyloupení nebo proti požáru.
 
Pro úschovu drobné hotovosti nebo dokladů bohatě postačí sejf bez certifikace, pro cenné věci nebo důležité dokumenty jsou tu kvalitní trezory v několika bezpečnostních třídách, proti požáru ochrání ohnivzdorné trezory.

Pokud kupujete trezor domů nebo do kanceláře na drobné cennosti nebo nevelkou finanční hotovost, celkem postačí netestovaný nábytkový sejf nebo schránka, kterou ukotvíte do podlahy či stěny, případně trezor nebo sejf na zabudování přímo do zdi.

Označení sejf se obvykle používá právě pro schránky bez certifikace, které nelze pojistit na vyšší částku. Kvalitní trezory se mohou pyšnit vyššími prvky zabezpečení s certifikací na některou z bezpečnostních tříd nebo certifikací ohnivzdornosti.

Kvalitní trezory a sejfy
Kvalitní trezory a sejfy

V případě ukládání větších finančních částek, šperků nebo cenností vyšší hodnoty doporučujeme zaměřit se na kvalitní trezory s vyššími prvky zabezpečení, certifikované v té bezpečnostní třídě, která odpovídá částce ukládané do trezoru, a na kterou se hodláte pojistit u vaší pojišťovny (pozor - úložné částky podle jednotlivých tříd jsou pouze orientační - vždy záleží na dalším zabezpečení trezoru a dohodě s konkrétní pojišťovnou).

Kvalitní trezory s odolností proti požáru vydrží i teplotu přesahující 1 000 °C

Pokud se bojíte požáru, vyberte si z mnoha typů trezorů odolných proti ohni, jak pro ukládání dokumentů a cenností, tak pro ukládání datových nosičů, kde jsou přísnější požadavky na zachování teploty uvnitř trezoru.

Kvalitní trezory s odolností proti požáru mají atest na 60 nebo 120 minut při teplotě 1 090 °C, často kombinovaný s pádovou zkouškou a tepelným šokem. Pro ochranu dokumentů platí, že vnitřní teplota nesmí po dobu testu překročit 150 °C, pro ochranu datových nosičů činí tato teplota 52°C.

Kvalitní trezory a sejfy

Typy zámků pro kvalitní trezory a sejfy (zámky lze i vzájemně kombinovat):

  1. Klasický zámek na trezorový nebo též motýlkový klíč je nejběžnější a nejjednodušší způsob zamykání trezoru. Nemusíte si sice pamatovat číselný kód, naproti tomu si ale musíte hlídat klíč, v případě jeho ztráty je výroba duplikátů komplikovaná a navíc i finančně náročná.
  2. Zámek na číselný kód je v dnešní době velmi vyhledávaná forma uzamykání trezorů. Stačí si jen pamatovat váš osobní PIN kód a nemusíte složitě nosit nebo schovávat klíč. U sejfů a schránek bez certifikace se dodává tzv. nouzový klíč pro případ, že kód zapomenete nebo se vybijí baterie např. z důvodu vaší dlouhodobé nepřítomnosti. K některým typům se dodává navíc i tzv. přídavný modul na baterie, kterým po zapojení do zdířky v čelní stěně sejfu tento odemknete a baterie uvnitř vyměníte. Tento modul mají i trezory s certifikací, popřípadě se baterie přikládá ke kontaktům zabudovaným přímo v ovládacím panelu. K certifikovaným trezorům se z bezpečnostních důvodů nouzový klíč nedodává, ovládací panel může být v některých případech vybaven i displejem.
  3. Elektronický kombinační zámek LaGard je sofistikovanější verze běžného elektronického zámku. Zajišťuje větší bezpečnost díky spojení moderního elektronického systému a mechanického odblokování zámku.
  4. Mechanický kombinační zámek je další bezpečnostní varianta na přání zákazníka. Používá se hlavně u trezorů ve vyšších bezpečnostních třídách, ale lze ho i bez problémů kombinovat s jinými typy zámků pro absolutní ochranu vašich cenností a dokumentů.
  5. Zámek na otisk prstu je další možnou variantou uzamykání trezorů, zatím  se však vyrábí v omezené míře pouze u sejfů a schránek bez certifikace. S tímto způsobem zamykání si můžete pořídit například sejf Digitec. Pokud si i přesto nebudete vědět rady s výběrem, naši pracovníci vám rádi poradí. Kvalitní trezory si můžete i vyzkoušet v naší vzorkovně.

Kvalitní trezory a sejfy
Kvalitní trezory a sejfy
Kvalitní trezory a sejfy


Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Novinka v českých kancelářích: osvětlení, které nabudí jako šálek kávy

Novinka v českých kancelářích: osvětlení, které nabudí jako šálek kávy

Philips Lighting pomohl přeměnit českou centrálu energetické společnosti Innogy instalací systému LED osvětlení, které...

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Najdete na iDNES.cz