Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní trezory a sejfy. Součást domácností, kanceláří a provozů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nabídka různých trezorů, sejfů, schránek a trezorových skříní je velmi široká a nepřipraveného laika může i nepříjemně zaskočit, v některých případech možná i mírně otrávit. Ale není to zase tak složité, jak se na první pohled může zdát.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní trezory a sejfy

Kvalitní trezory je nutné vybírat podle toho, na co konkrétně budou používány, především co v nich bude ukládáno a jakou má mít odolnost proti vyloupení nebo proti požáru.
 
Pro úschovu drobné hotovosti nebo dokladů bohatě postačí sejf bez certifikace, pro cenné věci nebo důležité dokumenty jsou tu kvalitní trezory v několika bezpečnostních třídách, proti požáru ochrání ohnivzdorné trezory.

Pokud kupujete trezor domů nebo do kanceláře na drobné cennosti nebo nevelkou finanční hotovost, celkem postačí netestovaný nábytkový sejf nebo schránka, kterou ukotvíte do podlahy či stěny, případně trezor nebo sejf na zabudování přímo do zdi.

Označení sejf se obvykle používá právě pro schránky bez certifikace, které nelze pojistit na vyšší částku. Kvalitní trezory se mohou pyšnit vyššími prvky zabezpečení s certifikací na některou z bezpečnostních tříd nebo certifikací ohnivzdornosti.

Kvalitní trezory a sejfy
Kvalitní trezory a sejfy

V případě ukládání větších finančních částek, šperků nebo cenností vyšší hodnoty doporučujeme zaměřit se na kvalitní trezory s vyššími prvky zabezpečení, certifikované v té bezpečnostní třídě, která odpovídá částce ukládané do trezoru, a na kterou se hodláte pojistit u vaší pojišťovny (pozor - úložné částky podle jednotlivých tříd jsou pouze orientační - vždy záleží na dalším zabezpečení trezoru a dohodě s konkrétní pojišťovnou).

Kvalitní trezory s odolností proti požáru vydrží i teplotu přesahující 1 000 °C

Pokud se bojíte požáru, vyberte si z mnoha typů trezorů odolných proti ohni, jak pro ukládání dokumentů a cenností, tak pro ukládání datových nosičů, kde jsou přísnější požadavky na zachování teploty uvnitř trezoru.

Kvalitní trezory s odolností proti požáru mají atest na 60 nebo 120 minut při teplotě 1 090 °C, často kombinovaný s pádovou zkouškou a tepelným šokem. Pro ochranu dokumentů platí, že vnitřní teplota nesmí po dobu testu překročit 150 °C, pro ochranu datových nosičů činí tato teplota 52°C.

Kvalitní trezory a sejfy

Typy zámků pro kvalitní trezory a sejfy (zámky lze i vzájemně kombinovat):

  1. Klasický zámek na trezorový nebo též motýlkový klíč je nejběžnější a nejjednodušší způsob zamykání trezoru. Nemusíte si sice pamatovat číselný kód, naproti tomu si ale musíte hlídat klíč, v případě jeho ztráty je výroba duplikátů komplikovaná a navíc i finančně náročná.
  2. Zámek na číselný kód je v dnešní době velmi vyhledávaná forma uzamykání trezorů. Stačí si jen pamatovat váš osobní PIN kód a nemusíte složitě nosit nebo schovávat klíč. U sejfů a schránek bez certifikace se dodává tzv. nouzový klíč pro případ, že kód zapomenete nebo se vybijí baterie např. z důvodu vaší dlouhodobé nepřítomnosti. K některým typům se dodává navíc i tzv. přídavný modul na baterie, kterým po zapojení do zdířky v čelní stěně sejfu tento odemknete a baterie uvnitř vyměníte. Tento modul mají i trezory s certifikací, popřípadě se baterie přikládá ke kontaktům zabudovaným přímo v ovládacím panelu. K certifikovaným trezorům se z bezpečnostních důvodů nouzový klíč nedodává, ovládací panel může být v některých případech vybaven i displejem.
  3. Elektronický kombinační zámek LaGard je sofistikovanější verze běžného elektronického zámku. Zajišťuje větší bezpečnost díky spojení moderního elektronického systému a mechanického odblokování zámku.
  4. Mechanický kombinační zámek je další bezpečnostní varianta na přání zákazníka. Používá se hlavně u trezorů ve vyšších bezpečnostních třídách, ale lze ho i bez problémů kombinovat s jinými typy zámků pro absolutní ochranu vašich cenností a dokumentů.
  5. Zámek na otisk prstu je další možnou variantou uzamykání trezorů, zatím  se však vyrábí v omezené míře pouze u sejfů a schránek bez certifikace. S tímto způsobem zamykání si můžete pořídit například sejf Digitec. Pokud si i přesto nebudete vědět rady s výběrem, naši pracovníci vám rádi poradí. Kvalitní trezory si můžete i vyzkoušet v naší vzorkovně.

Kvalitní trezory a sejfy
Kvalitní trezory a sejfy
Kvalitní trezory a sejfy


Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.