Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní spánek je základem zdravého života

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Luxusní postele z přírodních materiálů vám zajistí kvalitní spánek, nejen z hlediska pohodlí, ale i po zdravotní stránce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní spánek je základem zdravého života | foto: Saffron Sleeping Concept

Na dovolené strávíte 3 setiny procenta vašeho života a stojí vás 50 až 100 tisíc. Za luxusní vůz dáte klidně milion korun a projezdíte v něm 0,33 % svého života. Celou třetinu života prospíte, přičemž v průměru utratíte za matraci jen 30 tisíc. To již na první pohled odporuje zdravému rozumu. Víte, na čem spíte a zda máte kvalitní spánek?

Kvalitní spánek by měl být samozřejmostí

Při výběru lůžka nám nejprve padne do oka design, avšak neměli bychom zapomínat na kvalitu matrace. Právě na vnitřní části postele závisí náš spánkový komfort, který má vliv na naše zdraví. Je místem, kde se po celém dni regeneruje organismus a zbavuje se stresu.

Během spánku se dokonce v těle spouštějí procesy, které podporují imunitu a chrání tělo před chorobami. Nekvalitní anebo nesprávně zvolené lůžko však může organismu spíše uškodit než pomoci. Při výběru matrace je třeba být náročný. Abychom si zabezpečili plnohodnotný a kvalitní spánek, měli bychom si všímat především materiálů, ze kterých je matrace vyrobena.

Kvalitní spánek na dobrém podkladu by měl být samozřejmostí. Bohužel, není tomu tak vždy. Většina z nás spí na syntetických matracích, ve kterých se roky hromadí roztoči a plísně. Není divu, že až třetina Čechů trpí poruchami spánku a různými alergiemi.

Existují 3 důvody proč jsou 100 % přírodní matrace zdravější než umělé (za umělé matrace se považují ty, které obsahují méně než 99 % přírodních materiálů):

Přírodní materiály dýchají společně s vaším tělem a odvádí nadbytečné tělesné teplo a vlhkost. Proto se v postelích z přírodních materiálů potíte méně a díky 100% přírodním materiálům se pot z postele odvětrá. To je způsobeno cirkulací vzduchu a odvodu tekutin přes celou matraci. Toto je možné jen u 100 % přírodních materiálů.

Zároveň vzdušností postele se udržují postele suché, a tím je minimalizovaná tvorba mikroorganismů a roztočů. Pro porovnání, všechny umělé matrace jsou tvořené z pěn, které jsou vyráběny z PET lahví a je dokázané, že umělá matrace je za 5 let užívání o 5 až 7 kg težší, což je hmotnost vašeho potu a různých nečistot z ovzduší, které si sedají na postel, dostanou se do ní a tam také zůstanou.

Přítomnost uvedených nadbytečných nečistot v umělé matraci tvoří vhodné prostředí pro plísně a mikroorganismy a navíc deformuje horní vrstvy matrace. Tím pádem umělá matrace ztrácí vlastnosti potřebné pro optimální podporu páteře během spánku již po několika málo letech.

Kvalitní spánek je základem zdravého života

Pozitivní zdravotní účinek

Svrchní část matrace, topper, (kromě funkce vzdušnosti) umožňuje také lepší prokrvení dolních končetin a tím razantně snižuje riziko výskytu kardiovaskulárních chorob.

Zároveň podle mezinárodních studií (společnosti Wolmark) spánek na přírodních materiálech zvyšuje dobu REM (rapid eye movement) spánku až o 25 %, který je důležitý pro kvalitní spánek a regeneraci celého těla.

Taktéž do této doby nebyl vyvinut umělý materiál, který by dlouhodobě uměl podporovat vaši páteř tak, aby mohla odpočívat v optimální poloze. Výborné pružící vlastnosti hlavně koňských žíní, ale i jiných materiálů používaných v postelích ze 100 % přírodních materiálů, ideálně podporují vaši páteř a tím pádem vaše šlachy a svaly odpočívají (nemusí být v neustálém napětí jako je to v případě umělých matrací).

Tento efekt je přitom kvůli ventilaci vzduchu a odvádění tekutin dlouhodobý. Přírodní materiály jsou navíc antialergenní a jsou vhodnější pro citlivější lidi.

Ochrana životního prostředí

Výroba, zpracování a i případná likvidace všech přírodních materiálů používaných v těchto postelích nezatěžuje naše životní prostředí, na rozdíl od umělých materiálů, jejichž výroba je velmi "špinavá" a likvidace je pro životní prostředí zátěží.

Proč se vám investice vyplatí

Stoprocentně přírodní postel má životnost desítky let a pokud se o ni budete dobře starat, postel se bude dědit z generace na generaci při zachování zdravotních účinků postele. Proto se Vám investice do takové postele pro kvalitní spánek vyplatí a několikanásobně vrátí.

Proč postele Saffron

postel

Společnost Saffron Sleeping Concept je výrobce postelí a matrací z nejkvalitnějších přírodních materiálů. Výrobní proces vychází z původních výrobních postupů a je obohacený o využívání moderních technologií zpracování a výroby přírodních materiálů, které dodávají unikátní požitek ze spánku. 
V kombinaci s moderním designem, nadstandardním zákaznickým servisem s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi je pro vás Saffron Sleeping Concept ideálním partnerem v oblasti pro pohodlný a zdravý a kvalitní spánek.

Vybrané přírodní materiály v postelích pro kvalitní spánek

Saffron Sleeping Concept používá při výrobě matrací výhradně vysoce kvalitní přírodní materiály, pro jejich dlouhodobě ověřené pozitivní účinky.

Kašmír

kašmír

Kašmírová vlna patří k nejjemnějším přírodním vláknům. Vyrábí se z jemné, česané vlny koz, žijících na úpatí Himalájí. Má exkluzivní charakter, používá se především v oděvním průmyslu.

Kašmír je výjimečný díky své hebkosti a izolačním schopnostem. Oproti bavlně se vyznačuje vyšší hřejivostí. Kašmír se používá na vybraných postelích Saffron ve vrchních vrstvách matrací a topperů. Tím dodává uživateli pocit exkluzivní jemnosti a zároveň zaručuje kvalitní spánek s  optimální teplotu.

Koňské žíně

koňské žíně

Koňské žíně jsou dlouhá léta známé pro své vynikající ventilační schopnosti, které jsou způsobeny jejich vysokou vzdušností a absorpční schopností. Společnost Saffron Sleeping Concept používá dva typy koňských vlasů: koňské žíně stmelené kaučukem, které se používají ve středních částech matrací pro jejich pružnost a ventilační schopnost a učesané koňské žíně, které jsou ve vrchních částech matrací pro jejich vysokou absorpční schopnost a měkkost.

Bavlna

bavlna

Bavlna je známá svou schopností větrat a tím odvádět vlhkost. Matrace pro kvalitní spánek s použitím přírodní bavlny získávají vzdušnost a proto se v nich mnohem méně potíte a budete vždy spát při optimální teplotě. V našich matracích se používá bavlněné vlákno jako vrchní vrstva, která vytváří příjemný měkký efekt již při prvním dotyku s matrací. Navíc jsou všechny naše postele a matrace pokryty látkou ze 100 % bavlny.

Vlna

vlna

Vlna má řadu vlastností, které žádný přírodní materiál nemůže nahradit. Má přírodní izolační vlastnosti, které udržují teplo, odpuzuje prach a špínu a snižuje statickou energii. Použitím vlny se můžete příjemně ponořit do
našich matrací pro kvalitní spánek. Vlna použitá v matracích Saffron Sleeping Concept má navíc protimolovou úpravu.

Saffron Sleeping Concept

Showroom:

Vinohradská 47
Praha 2, 120 00

Email: info@saffronbeds.cz
web: www.saffronbeds.cz

Ceny postelí se pohybují od 85 tisíc korun včetně matrací.

Saffron Sleeping Concept - Amplio Group s.r.o.
Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

ALPI-DÝHA: kvalitní dekorativní dýha pro moderní interiér

Kvalitní dekorativní dýha pro moderní interiér: ALPI-DÝHA

Potrpíte si na kvalitní materiály, které nabízí široké možnosti při zařizování bytu či domu, stejně jako v případě...

Pro jakou podlahu se rozhodnout? Poradíme vám

Pro jakou podlahu se rozhodnout? Poradíme vám!

Výběr podlahy je jedním z klíčových kroků při řešení každého interiéru. Podlaha už není v současnosti považována za...

Pro opravy teras a balkonů je ideální pochozí hydroizolační fólie

Pro opravy teras a balkonů je ideální pochozí hydroizolační fólie

Terasy a balkony jsou během krásných dnů nejoblíbenějšími částmi domu. Co když ale na nich začne protékat dlažba? Na...

Najdete na iDNES.cz