Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní postele pro zdravý spánek. Jak je vybrat?

Komerční sdělení   9:09aktualizováno  9:09 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Všichni víme, že spánek ovlivňuje naši náladu, výkonnost i zdraví. Ne každý si ale uvědomuje, že základem pro zdravý spánek jsou v prvé řadě kvalitní postele.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Postel DIANA | foto: NATIV styl, spol. s r. o.

Postel většinou vybíráme dle vzhledu. Abychom však měli zdravý spánek, je důležité i pohodlí, tj. především vhodná výška, šířka i délka postele, dobrá zdravotní matrace a rošt. Moderní výzkum potvrzuje zvýšení průměrné výšky člověka.

Většina současných sériových výrobců nadále zůstává u rozměru lůžka 180x200 cm. U renomovaných firem je běžně dostupná možnost objednat kvalitní postele i v prodloužených délkách 210 nebo i 220 cm.

Kvalitní postele tvoří základ pro zdravý spánek

Postel MONA

Postel MONA

A jak správně vybrat délku kvalitní postele? Postačí k výšce postavy přidat 15 - 20cm. Pro pohodlné vstávání zejména starší generace ocení vyšší postel (úhel ohnuté nohy v koleni při sedu na kraji postele by měl být min 90stupňů. Plánujete rodinu? S malým dítkem vždy oceníte širší postel.

Matraci je vždy dobré vyzkoušet. Nebojte se tedy v prodejně na postel lehnout. Pokud by vám to někde nechtěli umožnit, u takového prodejce nikdy nenakupujte. Pokud je jeden z partnerů robustnější a druhý drobnější, pro zdravý spánek potřebuje každý zcela jinou matraci. Matraci by si tedy měl vybrat a vyzkoušet každý sám.

Dřevěnou, kovovou nebo čalouněnou postel pro zdravý spánek?

V našich krajích dlouhodobě vítězí dřevěné postele. Postel z masivního dřeva už dávno nevypadá jako z dob našich babiček. Oproti levnému laminu si za kvalitní postele z masivu připlatíte, ale s ohledem na dlouhou životnost se tato investice vyplatí. Nikdo přece ale není tak bohatý, aby mohl kupovat levné věci... a zvláště na posteli pro zdravý spánek bychom šetřit určitě neměli.

Postel LUCIE BK masiv

Postel LUCIE BK masiv

Postel NICOL masivní ořech

Postel NICOL masivní ořech

Pokud chcete kvalifikované rady či kvalitní postele pro zdravý spánek, jděte přímo do specializované prodejny. Školení a zkušení prodejci dokážou pomoci při výběru. Některá studia bydlení mají nejen zajímavou nabídku, odborné informace, ale nabízí i možnost individuálního řešení interiéru tzv. na míru. Mezi přední výrobce postelí z masivu patří i firma NATIV styl spol. s r.o. (www.nativ.cz).

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Proč je kvalitní osvětlení důležité pro zdraví

Proč je kvalitní osvětlení důležité pro zdraví

Přirozený řád lidského života od počátku věků udávaly světlo a tma. Přes den se pracovalo na slunečním světle a v noci...

Když z obýváku pozorujete okolní přírodu nebo rozsvícené město

Když z obýváku pozorujete okolní přírodu nebo rozsvícené město

Plánujete stavět nebo rekonstruovat? Vlastníte-li pozemek s prostorem pro zahradu, velkou terasu nebo s pěkným výhledem...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Najdete na iDNES.cz