Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní elektronika z Číny: zbavte se předsudků

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Máte doma televizi, mobilní telefon či počítač? Pak je velmi pravděpodobné, že pochází tato elektronika z Číny. Někdo se však možná bojí, že produkty pocházející z této země budou nekvalitní. Jsou obavy na místě?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní elektronika z Číny: zbavte se předsudků! | foto: LIVE TELECOM, a. s.

Kvalitu hledej v Číně. Nesmysl? Ne, naopak! Dávno pryč jsou doby, kdy elektronika z Číny i všechny ostatní výrobky z této země s označením „Made in China“ byly synonymem nevalné kvality. 

V některých případech je samozřejmě nálepka „šmejd z Číny“ oprávněná, vyrábí se tam totiž absolutně všechno v různých cenových kategoriích. 

Pokud si nějaký, alespoň trochu chytrý potencionální importér chce vydělat, doveze z Číny produkt s minimálními výrobními náklady (špatný materiál, nekvalitní zpracování, nulová záruka), a nabídne jej českému zákazníkovi. Ten s vidinou nízké ceny nakoupí a... po velmi krátké době zjistí, že skutečně neušetřil, jak se na začátku domníval. 

Odtud pak pramení předsudek, že čínské = nekvalitní.

Elektronika z Číny vrcholem kvality

Vraťme se ale na začátek. Vysoké procento nadnárodních společností hojně zakládá továrny právě v Číně – důvodem není jen levná pracovní síla a mentalita lidí, ale také podmínky pro založení továrny a celkový obrovský potenciál země. Jedněmi z příkladů za všechny jsou společnosti Samsung, SONY, Apple, jejichž produkty patří k absolutní špičce, co se kvality týče.

Kvalitní elektronika z Číny: zbavte se předsudků!

Pro další příklady nemusíme chodit daleko – vezměme si například našeho souseda – Polsko. Potraviny z této země provází řada skandálů a jejich pověst je více než pošramocená. 

Do našich maloobchodů si našly cestu bohužel právě ty levné a nekvalitní výrobky, prostor těm kvalitním a značkovým bohužel není dán. Proč? Jen velmi těžko by uspěly v konkurenci těch levnějších. Řetězce totiž tlačí na cenu a chtějí zákazníkovi nabídnout hlavně levné zboží bez ohledu na kvalitu. Ta se řeší až v poslední řadě.

Naštěstí se doba, kdy čeští zákazníci hledí pouze na cenu, pomalu, ale jistě mění. Začínáme vyžadovat kvalitu, za kterou jsme ochotni si připlatit. Je zřejmé, že kvalitní (potažmo většinou tedy dražší) výrobek má mnohonásobně vyšší životnost než „levný šmejd“, který můžeme po chvíli vyhodit. 

Elektronika z Číny, o které není možné pochybovat

Jsme si vědomi, že bude ještě chvíli trvat, kdy nízká ceny bude prvním kritériem pro výběr produktu, a než opadnou předsudky o produktech z Číny, proto chceme, aby o těch našich nebylo možné absolutně pochybovat.  

Čínského dodavatele LED žárovek vybíráme vždy velmi dlouho – chceme totiž toho nejlepšího. Dbáme na tu nejvyšší kvalitu, za kterou se zaručíme až pěti lety. Výrobky prochází dlouhodobým kvalitativním testováním, a dokud nejsme 100% přesvědčeni, že výrobek splňuje všechna přísná kritéria, nepustíme jej na trh.           

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Najdete na iDNES.cz