Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní domácí kávovar? To není jen espresso

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kvalitní domácí kávovar není malou investicí. Skutečně kvalitní přístroje se na našem trhu pohybují v cenách od 15 tisíc korun. A levné přístroje v řádech několika tisíc vám nikdy nenabídnou kvalitní kávu. Velmi důležitý pro výběr správného kávovaru je i výběr správného prodejce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní domácí kávovar, to není jen espresso. Na snímku JURA ENA 9 One Touch Cappuccino | foto: RZ Technic

Podle čeho vybírat domácí kávovar? Na to jsme se zeptali Roberta Čapka z firmy RZ technic, která se prodejem kávovarů zabývá již několik let a je jedním z autorizovaných prodejců kávovarů JURA na českém trhu.

Domácí kávovar jedině s vlastním mlýnkem

Jaké parametry by měl sledovat zákazník, který má zájem o kvalitní domácí kávovar?
Ať se již rozhodnete pro jakoukoli značku, vždy preferujte domácí kávovar s vlastním mlýnkem. Jedině čerstvě namletá káva má správné aroma. Navíc můžete u kávovaru s vlastním mlýnkem ovlivnit hrubost mletí a tím dále ovlivňovat Vámi požadovanou chuť kávy. Mezi velmi kvalitní kávovary s vlastním mlýnkem patří například kávovary JURA, které prodáváme.

JURA Impressa J9 TFT One Touch

JURA Impressa J9 TFT One Touch

Domácí kávovar JURA umožňuje individuálně nastavit všechny důležité hodnoty pro přípravu kvalitního espressa. Hrubost mletí, množství kávy dokonce i teplotu spařování kávy. Právě teplota je jedna z nejdůležitějších věcí při přípravě kávy.

Pokud je teplota nižší, káva může být kyselejší, neudrží si krému (mramorová pěna typická pro kvalitní espresso, vzniká mísením horké vody s oleji obsaženými v kávě). Správnou chuť pak nezískáte ani použitím sebelepší kávy.

Prvním předpokladem pro kvalitní kávu je dokonale čistý domácí kávovar

Jak náročná je údržba automatických kávovarů?
Při koupi kávovaru si moc lidí neuvědomuje, že prvním předpokladem kvalitní kávy je dokonalá čistota kávovaru. Ta samozřejmě vyžaduje u různých výrobců různé postupy. Některé kávovary jsou konstruovány tak, že je třeba vyndat spařovací jednotku a tu oplachovat ve vodě. To všechno jsou úkony, které Vás po čase přestanou bavit a zdržují. Ideální je, pokud má domácí kávovar konstrukci, která má vestavěné vnitřní mytí a není třeba nic rozebírat a vyndávat. Každé rozebírání samozřejmě vytváří drobné konstrukční vůle a nepřispívá přesnému chodu kávovaru.

Renomovaní výrobci nabízí i kvalitní chemii pro větší údržbu, která se provádí zpravidla jednou za 3 měsíce. Kvalitní domácí kávovar by měl opět vše zvládnout sám, jen na základě spuštění příslušného programu. Samozřejmě ke všem námi prodávaným kávovarům zákazníkům nabízíme také kompletní sortiment příslušenství pro údržbu.

V poslední době začínají být velmi oblíbené i mléčné nápoje. Jak na to reagují výrobci kávovarů?
Ano, cappuccino i latte macchiatto si získává stále větší oblibu. V modelové řadě  švýcarského výrobce JURA je velmi oblíbeným modelem JURA ENA9. Domácí kávovar, který umí připravit cappuccino i latte jedním stiskem tlačítka. Navíc díky automatickému cappuccinátoru s technologií jemné mléčné mikropěny uživatel získá skutečně sametově jemnou mléčnou pěnu s velmi dlouhou výdrží.

U kvalitních kávovarů je předpoklad, že zákazník očekává i kvalitní prodejní servis. Jak je tomu například u Vámi zmíněné švýcarské značky JURA?

JURA servis

Díky pravidelným školením, kterých se jako autorizovaní prodejci JURA účastníme, můžeme zájemci poradit s výběrem vhodného modelu. Na základě jeho potřeby vybrat ten nejvhodnější kávovar, ať je to domácí kávovar, kávovar pro malou kancelář, či špičkový model pro kávového gurmána, který rád s kávou experimentuje.

Osobně vidím jako velmi důležitou perfektně zajištěnou servisní péči. V případě jakékoli komplikace zákazník může kontaktovat servisní linku www.jura-servis.cz, kde se zkušení pracovníci postarají o vše potřebné. Pokud je to nutné, kávovar u zákazníka vyzvednou nebo mu poradí s vhodným nastavením.

Objednaný domácí kávovar zájemci doručíme prostřednictvím kurýrní služby zpravidla do 48 hodin od objednání. Samozřejmě, pokud zákazník dává přednost osobnímu převzetí, může navštívit naši prodejnu RZ technic, Horovo nám 1, Praha. Zde mu po dohodě můžeme vyhovět i mimo obvyklé pracovní hodiny.

Nejoblíbenější domácí kávovar

Jaký model patří mezi nejprodávanější ve Vašem obchodě RZ technic?

JURA ENA Micro 9 One Touch

JURA ENA Micro 9 One Touch

Jak jsme již zmínili, velkou oblibu si získávají mléčné nápoje. Proto u našich zákazníků vítězí kávovary, které mají možnost přípravy cappuccina jedním stiskem tlačítka.

Je to například domácí kávovar Jura Impressa J9 TFT One Touch, který k vynikající kvalitě kávy přidává i atraktivní způsob ovládání pomocí barevného TFT displeje. Samozřejmostí je plně české menu. Zajímavou novinkou pro menší domácí kuchyně je ENA Micro 9. Je to velmi dobře vybavený kávovar s funkcí přípravy mléčných specialit jedním stiskem tlačítka.

Ke každému kávovaru od nás zákazník vždy obdrží také uvítací balíček, ve kterém najde čistící tablety, filtr na změkčení vody a další příslušenství pro údržbu nového kávovaru.

logo RZ Technic

Více informací o kávovarech i kompletní sortiment výrobků JURA najdete na on-line obchodě www.rztechnic.cz, kde můžete nakupovat 24 hodin denně.

RZ Technic s.r.o.
Horovo nám 1, Praha 8 - Libeň
www.rztechnic.cz

Autor:
Témata: trh, Libeň, Tablet

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Najdete na iDNES.cz