Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní domácí kávovar? To není jen espresso

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kvalitní domácí kávovar není malou investicí. Skutečně kvalitní přístroje se na našem trhu pohybují v cenách od 15 tisíc korun. A levné přístroje v řádech několika tisíc vám nikdy nenabídnou kvalitní kávu. Velmi důležitý pro výběr správného kávovaru je i výběr správného prodejce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní domácí kávovar, to není jen espresso. Na snímku JURA ENA 9 One Touch Cappuccino | foto: RZ Technic

Podle čeho vybírat domácí kávovar? Na to jsme se zeptali Roberta Čapka z firmy RZ technic, která se prodejem kávovarů zabývá již několik let a je jedním z autorizovaných prodejců kávovarů JURA na českém trhu.

Domácí kávovar jedině s vlastním mlýnkem

Jaké parametry by měl sledovat zákazník, který má zájem o kvalitní domácí kávovar?
Ať se již rozhodnete pro jakoukoli značku, vždy preferujte domácí kávovar s vlastním mlýnkem. Jedině čerstvě namletá káva má správné aroma. Navíc můžete u kávovaru s vlastním mlýnkem ovlivnit hrubost mletí a tím dále ovlivňovat Vámi požadovanou chuť kávy. Mezi velmi kvalitní kávovary s vlastním mlýnkem patří například kávovary JURA, které prodáváme.

JURA Impressa J9 TFT One Touch

JURA Impressa J9 TFT One Touch

Domácí kávovar JURA umožňuje individuálně nastavit všechny důležité hodnoty pro přípravu kvalitního espressa. Hrubost mletí, množství kávy dokonce i teplotu spařování kávy. Právě teplota je jedna z nejdůležitějších věcí při přípravě kávy.

Pokud je teplota nižší, káva může být kyselejší, neudrží si krému (mramorová pěna typická pro kvalitní espresso, vzniká mísením horké vody s oleji obsaženými v kávě). Správnou chuť pak nezískáte ani použitím sebelepší kávy.

Prvním předpokladem pro kvalitní kávu je dokonale čistý domácí kávovar

Jak náročná je údržba automatických kávovarů?
Při koupi kávovaru si moc lidí neuvědomuje, že prvním předpokladem kvalitní kávy je dokonalá čistota kávovaru. Ta samozřejmě vyžaduje u různých výrobců různé postupy. Některé kávovary jsou konstruovány tak, že je třeba vyndat spařovací jednotku a tu oplachovat ve vodě. To všechno jsou úkony, které Vás po čase přestanou bavit a zdržují. Ideální je, pokud má domácí kávovar konstrukci, která má vestavěné vnitřní mytí a není třeba nic rozebírat a vyndávat. Každé rozebírání samozřejmě vytváří drobné konstrukční vůle a nepřispívá přesnému chodu kávovaru.

Renomovaní výrobci nabízí i kvalitní chemii pro větší údržbu, která se provádí zpravidla jednou za 3 měsíce. Kvalitní domácí kávovar by měl opět vše zvládnout sám, jen na základě spuštění příslušného programu. Samozřejmě ke všem námi prodávaným kávovarům zákazníkům nabízíme také kompletní sortiment příslušenství pro údržbu.

V poslední době začínají být velmi oblíbené i mléčné nápoje. Jak na to reagují výrobci kávovarů?
Ano, cappuccino i latte macchiatto si získává stále větší oblibu. V modelové řadě  švýcarského výrobce JURA je velmi oblíbeným modelem JURA ENA9. Domácí kávovar, který umí připravit cappuccino i latte jedním stiskem tlačítka. Navíc díky automatickému cappuccinátoru s technologií jemné mléčné mikropěny uživatel získá skutečně sametově jemnou mléčnou pěnu s velmi dlouhou výdrží.

U kvalitních kávovarů je předpoklad, že zákazník očekává i kvalitní prodejní servis. Jak je tomu například u Vámi zmíněné švýcarské značky JURA?

JURA servis

Díky pravidelným školením, kterých se jako autorizovaní prodejci JURA účastníme, můžeme zájemci poradit s výběrem vhodného modelu. Na základě jeho potřeby vybrat ten nejvhodnější kávovar, ať je to domácí kávovar, kávovar pro malou kancelář, či špičkový model pro kávového gurmána, který rád s kávou experimentuje.

Osobně vidím jako velmi důležitou perfektně zajištěnou servisní péči. V případě jakékoli komplikace zákazník může kontaktovat servisní linku www.jura-servis.cz, kde se zkušení pracovníci postarají o vše potřebné. Pokud je to nutné, kávovar u zákazníka vyzvednou nebo mu poradí s vhodným nastavením.

Objednaný domácí kávovar zájemci doručíme prostřednictvím kurýrní služby zpravidla do 48 hodin od objednání. Samozřejmě, pokud zákazník dává přednost osobnímu převzetí, může navštívit naši prodejnu RZ technic, Horovo nám 1, Praha. Zde mu po dohodě můžeme vyhovět i mimo obvyklé pracovní hodiny.

Nejoblíbenější domácí kávovar

Jaký model patří mezi nejprodávanější ve Vašem obchodě RZ technic?

JURA ENA Micro 9 One Touch

JURA ENA Micro 9 One Touch

Jak jsme již zmínili, velkou oblibu si získávají mléčné nápoje. Proto u našich zákazníků vítězí kávovary, které mají možnost přípravy cappuccina jedním stiskem tlačítka.

Je to například domácí kávovar Jura Impressa J9 TFT One Touch, který k vynikající kvalitě kávy přidává i atraktivní způsob ovládání pomocí barevného TFT displeje. Samozřejmostí je plně české menu. Zajímavou novinkou pro menší domácí kuchyně je ENA Micro 9. Je to velmi dobře vybavený kávovar s funkcí přípravy mléčných specialit jedním stiskem tlačítka.

Ke každému kávovaru od nás zákazník vždy obdrží také uvítací balíček, ve kterém najde čistící tablety, filtr na změkčení vody a další příslušenství pro údržbu nového kávovaru.

logo RZ Technic

Více informací o kávovarech i kompletní sortiment výrobků JURA najdete na on-line obchodě www.rztechnic.cz, kde můžete nakupovat 24 hodin denně.

RZ Technic s.r.o.
Horovo nám 1, Praha 8 - Libeň
www.rztechnic.cz

Autor:
Témata: trh, Libeň, Tablet

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

JYSK upravuje sortiment i prodejny. První je v Českých Budějovicích

JYSK upravuje své prodejny. Vznikají nové sekce a celkový vzhled prochází...

Společnost JYSK buduje stále nové prodejny, ale nezapomíná ani na ty stávající. S novým konceptem prodejen zmizí tmavé...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz