Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kupujete dětské kolo? Pamatujte, že dětská kola musí být hlavně bezpečná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vánočním dárkem, který nikdy nezklame, je spolehlivé jízdní kolo. Statistiky ukazují, že 92 % dětí jezdí na kole. Statistky ale také říkají, že přibývá úrazů. Nejde jen o klasická "odřená kolena", která k začátkům cyklistiky asi patří. Nebezpečné úrazy mohou způsobit nekvalitní konstrukce a nebezpečné díly, které nekvalitní dětská kola mají, především asijské produkce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dětská kola Torpado jsou špičkou v kvalitě a bezpečnosti a přesto nejsou drahá. | foto: Kolokrám

Jak poznat dětské kolo, které bude kvalitním vánočním dárkem?

Kvalitní dětské kolo nemusí být drahé

"Dětská kola musí být v prvé řadě kvalitní. Snaha ušetřit na dětském kole se může velmi vymstít," říká Jakub Svoboda, dlouholetý cyklista a majitel jednoho z největších internetových obchodů s jízdními koly a příslušenstvím Kolokrám.cz.

"Kvalitní dětské kolo samozřejmě také nezaručí, že začínající cyklista neutrží nějaký ten šrám, odřená kolena k začátkům cyklistiky asi patří. Vymstí se ale podcenění bezpečnosti jízdních kol," dodává.

Jaká jsou bezpečnostní rizika, pokud koupíme nekvalitní dětské kolo?

Nekvalitní dětská kola mohou vést k úrazům dětí kvůli nevhodné konstrukci a materiálovým vadám.

"Nekvalitní dětské kolo má většinou konstrukční vady. Ostré hrany, vyčnívající šrouby nebo nevhodnou konstrukci rámu. Velmi časté jsou vady brzd a pedálů. Představte si situaci, kdy dítě potřebuje brzdit a kupříkladu nedosáhne na brzdovou páku, nebo brzdová páka pruží. Anebo si zkuste představit, co se asi stane, když za jízdy povolí sedlovka nebo upadne pedál. Velkým problémem mohou být také nekvalitní materiály - praskající plastové díly, nekvalitní kovové díly apod. Takové dětské kolo je pro dítě velmi nebezpečné a úrazy jsou velmi bolestivé," upozorňuje Jakub Svoboda.

dětské kolo

Je vyšší cena zárukou kvality?

Při nákupu samozřejmě hraje roli také cena. Platí rovnice, že čím dražší dětské kolo, tím lepší? "Není to tak. Kvalitní dětské kolo nemusí být vůbec drahé, musí ale být stoprocentně bezpečné," vysvětluje Jakub Svoboda.

"Dovážíme například italská dětská kola Torpado, která patří k tomu nejlepšímu, co se ve světě vyrábí. Pokud srovnáte jejich cenu, budete velmi příjemně překvapeni. Leckterá dětská kola, která zdaleka nedosahují kvality kol Torpado, jsou dražší," dodává.

Dětská kola Torpado spolehlivě kralují žebříčkům kvality v hodnocení nezávislými institucemi a mají proto vysokou oblibu mezi uživateli. V České republice patří tato dětská kola mezi nejprodávanější.

"Nyní před Vánoci se na nás denně obracejí desítky rodičů, kteří kupují dětské kolo jako vánoční dárek pro své dítě. Ptají se především na bezpečnost kol a samozřejmě i na cenu. Obojí potěší. Dětská kola Torpado jsou špičkou v kvalitě a bezpečnosti a přesto nejsou drahá," uvádí Jakub Svoboda.

O jaké modely dětských kol Torpado je před Vánoci největší zájem?

Mezi nejoblíbenější dětská kola Torpado patří typy Geko a Titty, určené pro děti ve věku do 4 let, respektive Trilly a Duffy pro děti do 8 let. Pokud vybíráte kvalitní dětské kolo, velkou výhodou je také naše nabídka méně obvyklých velikostí 14" a 18", zástupci jsou například Kasper nebo Ketty.

Co takhle koupit dětské kolo přes internet?

Nákupy přes internet rostou v oblasti elektroniky, počítačů i bílé techniky. Jak je tomu u jízdních kol? Jaký je rozdíl nakoupím-li dětské kolo v kamenném obchodě nebo přes e-shop?

"Jízdní kola a příslušenství jsou typickým příkladem toho, jak internet změnil chování zákazníků. Kamenné prodejny kol zaznamenaly poklesy prodejů, my v Kolokrámu vidíme trvale rostoucí počet zákazníků. Dětská kola nejsou výjimkou, jejich prodej přes internet roste velmi rychle," říká Jakub Svoboda. Proč dávají zákazníci přednost nákupům dětských kol přes internet?

Jakub Svoboda vysvětluje důvody: "Není třeba ztrácet čas obcházením prodejen, kde nemusí být sortiment dětských kol takový, jaký byste očekávali. Na našem webu vidíte vše přehledně roztříděné do kategorií, máte k dispozici obrovský sortiment. Pokud potřebuje zákazník poradit, stačí zavolat a vše probereme, bez časového stresu, protože nestojíte v žádné frontě a nikdo netrpělivý vám neklepe na rameno. Kvalitní dětské kolo koupíte velmi snadno a zásilku vám pošta doručí až do domu. I to je výhoda, nebrodíte se nikde sněhem s krabicí v náručí. Samozřejmostí je také výhodná cena a také dárky zdarma. K dětským kolům například dáváme zdarma helmu."

Dětská kola Torpado

Proč je právě jízdní kolo vhodným vánočním dárkem?

Vypadá to, že si letos užijeme těch pravých Vánoc se sněhem. Začíná lyžařská sezóna, děti se těší na brusle a na lyže. Má tedy smysl kupovat právě nyní dětské kolo?

"Lyžařská sezóna trvá průměrně dva až tři měsíce. Ovšem rodiny s dětmi se lyžování věnují spíše o víkendu, nebo týden o vánočních prázdninách. Pak jdou lyže, běžky i brusle zpět do komory. Cyklistická sezóna trvá od března do září, za dobrého počasí i déle. U lyží musíte mít vhodný kopec a sníh, naopak na kole se jezdí denně. Proto jsou dětská kola velmi oblíbeným vánočním dárkem, protože dětské kolo děti využijí daleko více, než třeba lyže či běžky. Proto právě před Vánoci v Kolokrámu zaznamenáváme několikanásobný nárůst zájmu o kvalitní dětská kola," uzavírá Jakub Svoboda.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Najdete na iDNES.cz