Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kupujete auto? Jedině na Facebooku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezi lidmi, kteří se chystají ke koupi ojetého auta, se rozmáhá nový trend. K nákupu využívají služeb sociální sítě Facebook. Obtížné rozhodování, jaký vůz zvolit, se díky tomu stává minulostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kupujete auto? Jedině na Facebooku! | foto: Tipmobile.cz

Současná situace na trhu s ojetými vozy je v mnoha ohledech výjimečná. Češi mají stále o ojetiny velký zájem, ale jejich nákupní chování se změnilo. Neustále stoupá počet lidí, kteří své budoucí auto především z časových důvodů hledají na internetu. Zároveň ale prodejci zaznamenávají, že zákazníci se v široké nabídce hůře orientují.

"Zákazníci mají jasno například v tom, že chtějí kombíka do sto padesáti tisíc. Když se s nimi ale bavím o jejich požadavcích na motor, převodovku nebo spotřebu, tak většinou nevědí, co vlastně chtějí. A i když už mají nějaké auto vybrané, často si pak svůj výběr rozmyslí, protože zjistí, že úplně neodpovídá jejich potřebám," potvrzuje majitel autobazaru Bodasy Aleš Hůla.

Facebook místo autobazaru

Snahy o usnadnění výběru ojetého auta se objevily na internetu už před několika lety. "Lidé začali navštěvovat stránky nejen bazarů, ale i automobilových serverů a specializovaná diskusní fóra. Snažili se dohledat konkrétní informace, které by jim pomohly najít ten nejvhodnější vůz. Jenže to stále je celkem komplikovaný proces, který zabere dost času a nemusí přinést uspokojivé výsledky," popisuje autor aplikace Werner Koudelka.

Zatím posledním trendem v pomoci při online vyhledávání ojetin se stala sociální síť Facebook, respektive její speciální aplikace. V českém prostředí je zřejmě nejkvalitnější z nich provozována serverem Tipmobile.cz. Její uživatelé mají na výběr z téměř 40.000 online inzerátů na prodej zejména aut, ale i motocyklů a dalších vozidel. Auta, která splňují zákazníkovy požadavky, lze najít jednoduchým a intuitivním vyfiltrováním. A zatímco na stránkách většiny autobazarů tímto výběrem nabídka služeb končí, v aplikaci Tipmobile se otevírají další unikátní možnosti.

Zapojte své přátele

"Jedinečnost facebookovské Tipmobile aplikace je v tom, že do výběru svého auta zapojíte i své přátele," líčí Koudelka. Vybrané vozy totiž může zákazník označit tlačítkem Sdílet nebo dokonce svým kamarádům přímo poslat. "V prvním případě se fotka vybraného auta a informace o něm objeví na uživatelově Zdi a jeho přátelé ji mohou komentovat. Druhá možnost je ale mnohem zásadnější a užitečnější," popisuje Koudelka.

Pokud totiž uživatel u vybraného inzerátu klikne na tlačítko "Poslat přátelům," rozešle se inzerát jako speciální zpráva lidem, které má označené coby přátele. "Inzerát je možné poslat buď všem přátelům ze svého adresáře, nebo jen několika vybraným, jejichž názoru přikládáte váhu," říká Koudelka. V obou případech se ale lze spolehnout na to, že velmi rychle získáte kvalitní názory, které vám při výběru ojetého auta značně pomohou.

Facebook místo autobazaru

Jste-li uživateli Facebooku, všechny funkce aplikace Tipmobile.cz najdete na adrese http://apps.facebook.com/tipmobile/.

"Z průzkumu mezi uživateli aplikace vyplynulo, že jejich oslovení přátelé většinou ke své roli poradců přistoupili velmi svědomitě. Díky doslova pár kliknutím získáte názory a rady nikoliv od anonymních osob, ale od přátel, které znáte a o kterých víte, že s danou problematikou mají nějaké zkušenosti. Navíc vám nemusí dát jen doporučení ohledně auta, které jste si vybrali, ale třeba i ohledně autobazaru, kde chcete nakupovat – a to jsou vědomosti, díky kterým můžete ušetřit klidně i stovky tisíc korun," uzavírá Koudelka.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Škoda nabídne více RS modelů

Škoda nabídne více RS modelů

Automobily Škoda potkáte na českých silnicích poměrně běžné. Mezi Čechy mají velmi dobrou pověst a jsou cenově...

Odposlechy a štěnice do auta se nainstalují za pár vteřin

Odposlechy a štěnice do auta se nainstalují za pár vteřin

Auto je ideálním místem pro umístění odposlechu či štěnice. Často telefonujeme, vedeme soukromé hovory s přáteli a...

Jak funguje zpětný odběr pneumatik? Nechte je přímo v servisu

Jak funguje zpětný odběr pneumatik? Nechte je přímo v servisu

Přezuli jste auto a nevíte, co se sjetými pneumatikami, které už příští zimní sezónu nazouvat nebudete? Máme pro vás...

Najdete na iDNES.cz