Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kulturní vábení v Českém Krumlově

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Českém Krumlově se v průběhu léta návštěvníci rozhodně nudit nebudou. Koná se tu totiž několik kulturních akcí: Slavnosti pětilisté růže, Festival komorní hudby, Festival staré hudby, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, Královský hudební festival Zlatá Koruna či Jazzky Krumlov.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tyto kulturní akce v Českém Krumlově doplní také divadlo s přírodními kulisami. | foto: CK Krumlov

Českokrumlovské Slavnosti pětilisté růže

Toužíte navštívit doby dávno minulé? Slavnosti pětilisté růže (18. - 20.6.) v Českém Krumlově vám to umožní. Městem zní bubny a hlas potulných zpěváků, prostý lid, ale i šlechta se baví vylomeninami kejklířů a vše doplňuje vůně pečeně a jiných dobrot.

Hle, šlechta přichází! Pan Vilém z Rožmberka, právě jmenovaný nejvyšší pražský purkrabí, přijíždí za svým bratrem Petrem Vokem. Město však navštíví i družiny spřátelených rodů Pětilisté růže z celého království českého.

Chrabří rytíři, nesoucí prapor s růží barvy svého rodu, urozené dámy, ale i poddaní pozdraví město při velkolepém průvodu, který bude zakončen slavnostní ceremonií v pivovarské zahradě. Poté, co šlechta usedne do svých křesel, rozpoutá se před ní gotický turnaj, který připomene "dělení růží". A neposedné ratolesti se mohou vydovádět při středověkých hrách.

Tmavé uličky a zákoutí večer rozsvítí noční ohňový průvod, který zahájí noc ohně. Tajemní čarodějové a alchymisté do tmy ohněm vykouzlí nepřeberné množství obrazů a tvarů. Večer rozproudí i keltský rock v podání skupiny České srdce a noční oblohu rozzáří slavnostní ohňostroj.

Slavnosti pětilisté růže

Živé šachy na Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově

Už jste někdy hráli šachy se živými figurkami na šachovnici o velikosti
12 x 12 metrů? Pokud ne, přijďte se v neděli podívat do pivovarské zahrady, kde se Latránský a Krumlovský purkmistr utkají právě v této hře o čest, slávu, ale hlavně o privilegium vařit světlé pšeničné pivo.

Do hry se však zamíchá i ženský důvtip, což zaručuje zábavnou podívanou. Celé Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově budou, jak se patří, ukončeny s grácií, a to průvodem městem.

Umění tkalců, řezbářů, keramiků, cukrářů a dalších řemeslníků můžete obdivovat po celou dobu Slavností pětilisté růže na historickém trhu
na I. zámeckém nádvoří.

Letní hudební festivaly v Českém Krumlově

Českokrumlovské léto zní hudbou různých žánrů. Tóny hudby při Festivalu komorní hudby (25.6. - 6.7.) nebo Festivalu staré hudby (8. - 15.7.) prostoupí zámecké komnaty i další jedinečné prostory starodávného města. Domácí i světové pěvecké hvězdy pak zazáří na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov (16.7. - 21.8.).

Hudební paletu 19. ročníku festivalu otevře jedinečné operní galapředstavení, na němž vystoupí slavný argentinský "tenor 21. století" José Cura. Okouzlující hlas, brilantní technika a sugestivní jevištní projev této prvotřídní pěvecké hvězdy slibují nezapomenutelný umělecký zážitek.

Partnery tomuto pěvci budou korejská sopranistka In Hye Kim a Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený Mario de Rosem. Na pestrosti přehlídce přidá již třetí díl pokračování veleúspěšného muzikálového projektu Noci na Broadway, Mozartova opera Don Giovanni před otáčivým hledištěm nebo Mexický večer.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Hudební menu dále doplňuje Královský hudební festival Zlatá Koruna (14.8. - 28.9.) a Jazzky Krumlov (8. - 11.9.). Navštivte také divadlo s nádhernými přírodními kulisami, divadlo, které vás doslova proveze dějem. Před otáčivým hledištěm vás přivítá Macbeth, Sluha dvou pánů, Čarostřelec nebo Robin Hood.

Nechte se zlákat českokrumlovskou kulturní nabídkou.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Nudí vás různé "profláklé" dovolenkové destinace, kde jsou kolem vás desítky jiných turistů, a vy při čekání na atrakce...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Najdete na iDNES.cz