Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kühňata přivezou do Prahy nezaměnitelné The King’s Singers

Komerční sdělení   12:30aktualizováno  12:30 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
The King’s Singers, jeden z nejvyhledávanějších vokálních ansámblů, dvojnásobní držitelé prestižního ocenění Grammy®, zavítají do Prahy na pozvání Kühnova dětského sboru. Vystoupí 25. 2. 2017 na galakoncertě ve Dvořákově síni Rudolfina k příležitosti zahájení 85. sezony Kühňat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

The King’s Singers © Andy Staples | foto: Kühnův dětský sbor o.p.s.

Mužské vokální sexteto The King’s Singers z Velké Británie je nezaměnitelné pro svůj zvuk, absolutně přesnou intonaci a v neposlední řadě jsou také skvělými baviči s typickým britským humorem. Jejich tradice sahá do roku 1968, kdy byl soubor založen na King ́s College Cambridge. V roce 2013 byli vybráni mezi jediné dva vokální ansámbly na světě, které se připojily ke Gramophone Hall of Fame.

V únoru 2017 přibyde do jejich koncertního kalendáře také Praha, kam zamíří jen pár dní po svém turné po Jihoafrické republice. Galakoncertem 25. 2. v Rudolfinu zahájí 85. sezonu Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v České republice. Kühňata, která si získala posluchače již na všech pěti kontinentech od Ameriky až po Austrálii, se v rámci koncertu také představí.

Do Prahy se The King’s Singers vracejí po třech letech, tentokrát mírně v obměněném složení: Patrick Dunachie (kontratenor), Timothy Wayne-Wright (kontratenor), Julian Gregory (tenor), Christopher Bruerton (baryton), Christopher Gabbitas (baryton) a Jonathan Howard (bas). V Rudolfinu představí mix vokálních děl z oblasti klasické hudby od renesance po současnost a chybět nebudou ani oblíbené úpravy populárních písní. Ostatně právě za své album Simple Gifts s aranžemi balad, folkových písní a spirituálů si The King’s Singers vysloužili první Grammy.

Kühnův dětský sbor © Michaela Klakurková

Kühnův dětský sbor © Michaela Klakurková

„Máme velkou radost, že tak skvělý ansámbl přijal naše pozvání! Věříme, že to bude oslava opravdu výborného vokálního umění, které si můžou užít posluchači napříč generacemi. A jsme rádi, že se podařilo uspořádat nejen společný koncert, ale i workshop pro ostatní sbory a veřejnost,” uvedla výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru, Michaela A. Dobrovolná.

The King’s Singers se totiž v Praze představí nejen na pódiu Rudolfina, ale také o den dříve v rámci otevřeného workshopu, který se uskuteční v pátek 24. 2. od 18:30 ve Velkém sále Novoměstské radnice. Členové ansámblu budou pracovat se třemi českými sbory a také nechají nahlédnout do zákulisí své vlastní umělecké kuchyně.

“Už se vážně do Prahy těšíme!”, nechali se slyšet Britové a neméně natěšený je i Kühnův dětský sbor, který v Rudolfinu vystoupí nejen samostatně ale také po boku The King’s Singers. Fanoušci sborového a a cappella zpěvu se zkrátka můžou těšit na dva mimořádné únorové dny.

Vstupenky na koncert a workshop jsou v prodeji v síti Ticketportal. Více informací najdete na www.kuhnata.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Jízda Plzně za obhajobou vs. ambice pražských rivalů. Vyhecované fanouškovské bitvy Opavy s Baníkem a nový herní...

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Další z rubriky

Užijte si barevné a odvážné léto s Mary Kay

Mary Kay rtěnka

S létem přichází i čas na odvážné a barevné líčení. Od 16. července nabízí Mary Kay novinky na léto 2018, s kterými si...

Autosklo Servis CZ otevírá v Praze už sedmou pobočku

Autosklo Servis CZ otevírá v Praze už 7. pobočku

Společnost Autosklo Servis CZ je vám nyní ještě blíž! V Praze právě otevírá svou v pořadí sedmou pobočku. Šťastnou...

Hotel Savannah - luxusní relaxace na jižní Moravě

Hotel Savannah - luxusní  relaxace na jižní Moravě

Jen kousek od historického města Znojma se nachází čtyřhvězdičkový Hotel Savannah, který si vás získá ...

Najdete na iDNES.cz