Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kühňata přivezou do Prahy nezaměnitelné The King’s Singers

Komerční sdělení   12:30aktualizováno  12:30
The King’s Singers, jeden z nejvyhledávanějších vokálních ansámblů, dvojnásobní držitelé prestižního ocenění Grammy®, zavítají do Prahy na pozvání Kühnova dětského sboru. Vystoupí 25. 2. 2017 na galakoncertě ve Dvořákově síni Rudolfina k příležitosti zahájení 85. sezony Kühňat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

The King’s Singers © Andy Staples | foto: Kühnův dětský sbor o.p.s.

Mužské vokální sexteto The King’s Singers z Velké Británie je nezaměnitelné pro svůj zvuk, absolutně přesnou intonaci a v neposlední řadě jsou také skvělými baviči s typickým britským humorem. Jejich tradice sahá do roku 1968, kdy byl soubor založen na King ́s College Cambridge. V roce 2013 byli vybráni mezi jediné dva vokální ansámbly na světě, které se připojily ke Gramophone Hall of Fame.

V únoru 2017 přibyde do jejich koncertního kalendáře také Praha, kam zamíří jen pár dní po svém turné po Jihoafrické republice. Galakoncertem 25. 2. v Rudolfinu zahájí 85. sezonu Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v České republice. Kühňata, která si získala posluchače již na všech pěti kontinentech od Ameriky až po Austrálii, se v rámci koncertu také představí.

Do Prahy se The King’s Singers vracejí po třech letech, tentokrát mírně v obměněném složení: Patrick Dunachie (kontratenor), Timothy Wayne-Wright (kontratenor), Julian Gregory (tenor), Christopher Bruerton (baryton), Christopher Gabbitas (baryton) a Jonathan Howard (bas). V Rudolfinu představí mix vokálních děl z oblasti klasické hudby od renesance po současnost a chybět nebudou ani oblíbené úpravy populárních písní. Ostatně právě za své album Simple Gifts s aranžemi balad, folkových písní a spirituálů si The King’s Singers vysloužili první Grammy.

Kühnův dětský sbor © Michaela Klakurková

Kühnův dětský sbor © Michaela Klakurková

„Máme velkou radost, že tak skvělý ansámbl přijal naše pozvání! Věříme, že to bude oslava opravdu výborného vokálního umění, které si můžou užít posluchači napříč generacemi. A jsme rádi, že se podařilo uspořádat nejen společný koncert, ale i workshop pro ostatní sbory a veřejnost,” uvedla výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru, Michaela A. Dobrovolná.

The King’s Singers se totiž v Praze představí nejen na pódiu Rudolfina, ale také o den dříve v rámci otevřeného workshopu, který se uskuteční v pátek 24. 2. od 18:30 ve Velkém sále Novoměstské radnice. Členové ansámblu budou pracovat se třemi českými sbory a také nechají nahlédnout do zákulisí své vlastní umělecké kuchyně.

“Už se vážně do Prahy těšíme!”, nechali se slyšet Britové a neméně natěšený je i Kühnův dětský sbor, který v Rudolfinu vystoupí nejen samostatně ale také po boku The King’s Singers. Fanoušci sborového a a cappella zpěvu se zkrátka můžou těšit na dva mimořádné únorové dny.

Vstupenky na koncert a workshop jsou v prodeji v síti Ticketportal. Více informací najdete na www.kuhnata.cz.


Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Vysoká škola podnikání a práva nabízí profesionální MBA program

Vysoká škola podnikání a práva nabízí profesionální MBA program

Chcete kariérně růst a rozvíjet svůj manažerský potenciál? Toužíte znát nejnovější trendy v oblasti leadershipu a...

Restaurace MMX: Vychutnejte si vynikající pivo přímo v jeho domovině

Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX

Vyrážíte rádi za poznáváním krás naší země? Zastavte se na svých toulkách v Letech u Dobřichovic, kde na vás čeká...

Činoherní klub prostoupily fyzikální zákony. Nenechte si ujít QED

Činoherní klub prostoupily fyzikální zákony. Nenechte si ujít QED

V prosinci 2017 uvedl Činoherní klub hru QED (Kvantová elektrodynamika). Autor Peter Parnell v ní propojil postřehy o...

Najdete na iDNES.cz