Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Která finanční instituce nabízí nejvýhodnější spořicí účet?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Spořicí účet je stále oblíbenějším produktem téměř každé finanční instituce. Najdeme ho v nabídce bank i družstevních záložen, výše úroku i další parametry se však mohou velmi lišit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Která finanční instituce nabízí nejvýhodnější spořicí účet?

Spořící účet s výhodným úrokem i snadným přístupem k penězům

Spořicí účet je finanční produkt vhodný pro krátkodobé zhodnocení volných peněžních prostředků v libovolné výši. Jeho výhodou je atraktivní úroková sazba, většinou výrazně vyšší než u běžného účtu.

Zároveň, na rozdíl například od termínovaného vkladu, umožňuje rychlý přístup k uloženým financím. Peníze, uložené na spořicím účtu jsou v bankách i družstevních záložnách ze zákona pojištěny, a to až do částky odpovídající 100 000 Eur.

Pozor na skryté chytáky

Než se rozhodnete pro některou nabídku, je vždy důležité porovnat si všechny podmínky produktu. „Některé finanční instituce nabízejí sice vysoký úrok, ale na klienty posléze čekají různé omezující podmínky, které na první pohled výhodnou nabídku znehodnotí,“ vysvětluje Petr Jánský, předseda představenstva Metropolitního spořitelního družstva.

Překvapení klienti se pak zamotají do nepřehledné pavučiny různých smluvních podmínek, které musí dodržet, aby na inzerovaný úrok "dosáhli". Některé finanční instituce se proto snaží zákazníky získat pravým opakem - jednoduchými a srozumitelnými produkty.

"Naši klienti velmi oceňují, že nabízíme na spořicím kontu stejný úrok 2,8 % pro všechny, bez ohledu na výši vkladu," potvrzuje pan Jánský a dodává, že spořicí účet Metropolitního spořitelního družstva je bez výpovědní lhůty, takže peníze má klient kdykoli k dispozici. Spořicí účet s takovou výhodou přitom nabízí jen málo finančních institucí.

Některé finanční instituce nabízí spořící účet bez poplatků

Důležitým kritériem při výběru spořicího účtu, je rovněž zpoplatnění uvedeného produktu. Hledejte takovou nabídku, kdy je založení, vedení, zrušení účtu, i převody peněžních prostředků zdarma.

Dobrým nápadem je určitě také porovnat si více nabídek, ne pouze jedné finanční instituce. Porovnat také aktuální výše poskytovaného úroku, na některém ze specializovaných serverů.

"Správný spořicí účet má mít charakter běžného účtu, ale benefity spořicího. Měl by nabízet rychlé a bezpečné uložení dočasně přebytečných financí, ke kterým má klient stálý přístup," uzavírá pan Jánský.

Která finanční instituce nabízí nejvýhodnější spořicí účet?


Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Bang, Bang, bitcoinový break even point je tu - náklady na těžbu se právě vyrovn...

Bang, Bang, bitcoinový break even point je tu - náklady na těžbu se právě vyrovn...

Kurzy.cz Podle výpočetního modelu společnosti Fundstrat náklady na těžbu bitcoinů aktuálně dosáhly tzv. break even pointu, když ...

Najdete na iDNES.cz